Home Najnowsze wiadomości „Straszna wiadomość”: ustawodawca Partii Republikańskiej wścieka się po tym, jak tylko 5...

„Straszna wiadomość”: ustawodawca Partii Republikańskiej wścieka się po tym, jak tylko 5 demokratów z Izby Reprezentantów poparło projekt ustawy wymagającej obywatelstwa do głosowania

19
0


PIERWSZE NA FOX: Kongresmenka Partii Republikańskiej Claudia Tenney z Nowego Jorku reaguje na uchwalenie przez Izbę Reprezentantów ustawy SAVE, której była współautorem. Ustawa ta ma na celu uniemożliwienie nielegalnym imigrantom głosowania w wyborach w USA.

Myślę, że to po prostu stawia wykrzyknik na fakcie, że to stany są tymi, które mają władzę, aby kontrolować prawa i że stany muszą zapewnić, że obywatele głosują tylko w wyborach, abyśmy umacniali koncepcję jednego obywatela, jednego głosu”, powiedział Tenney Fox News Digital po tym, jak Izba przyjęła ustawę SAVE ostatecznym głosowaniem 221-198.

Tylko pięciu Demokratów głosowało za tą inicjatywą, w tym Rep. Henry Cuellar, D-Texas; Rep. Vicente Gonzalez, D-Texas; Rep. Jared Golden, D-Maine; Rep. Don Davis, DN.C.; i Rep. Marie Gluesenkamp Perez, D-Wash.

Nie ma nic bardziej świętego i głębszego niż prawo do głosowania, a zwłaszcza do zachowania naszej samorządnej republiki konstytucyjnej i zachowania naszej demokracji. A Demokraci mogą wciąż mówić o demokracji, ale nic nie podważa wartości prawa każdej jednostki do oddania głosu i umożliwienia głosowania osobom niebędącym obywatelami, Tenney, przewodniczący House Election Integrity Caucus, powiedział w wywiadzie dla Fox News Digital:

USTAWODAWCY ŻĄDAJĄ ODPOWIEDZI OD NAJWYŻSZEGO URZĘDNIKA MICHIGAN W ZWIĄZKU Z PODEJRZEWANYM PRODEMOKRATYCZNYM WYBOREM

Reprezentantka Claudia Tenney i inni Republikanie uchwalili w środę ustawę SAVE (Getty Images)

Zgodnie z przepisami wyborcy będą musieli przedstawić dowód obywatelstwa w postaci dowodu osobistego i innych dokumentów, takich jak paszport, wydany przez rząd dokument tożsamości ze zdjęciem, który będzie dowodem urodzenia danej osoby w USA, dowody wojskowelub ważny dokument tożsamości ze zdjęciem, a także dokumenty potwierdzające obywatelstwo, np. akt urodzenia – stanowią przepisy.

„Będzie to jedno z najważniejszych głosowań, w jakich kiedykolwiek wezmą udział członkowie tej izby w całej swojej karierze” – powiedział przewodniczący Izby Reprezentantów Mike Johnson w komunikat prasowy przed głosowaniem.

„I to jest problem, o którym nigdy nie myśleliśmy, że będziemy musieli się nim zająć, ale ten moment nadszedł. Czy Amerykanie i tylko Amerykanie powinni decydować o wyniku amerykańskich wyborów? Czy powinniśmy pozwolić obcokrajowcom i nielegalnym imigrantom decydować, kto zasiada w Białym Domu, w Izbie Ludowej i w Senacie?”

Przywódcy Demokratów wezwali swoich członków do głosowania przeciwko ustawie, argumentując, że nałoży ona „ogromne obciążenie na niezliczoną liczbę Amerykanów”.

To dla mnie niesamowite, że to właśnie oni (Demokraci) nadal robią, aby naprawdę podważyć nasze święte prawo do głosowania, podważyć prawo obywateli i nikt nie czuje się bardziej pokrzywdzony niż ludzie, którzy są nowymi obywatelami, ludzie, którzy są podekscytowani możliwością głosowania w wyborach, które są prywatne, wolne i uczciwe”, powiedział Tenney w Fox News Digital. „I myślę, że to naprawdę wysyła okropny komunikat, jeśli Demokraci planują kandydować w ten sposób, ponieważ pozostają w nieładzie i chaosie w związku z ich głównym kandydatem na prezydenta”.

Tenney powiedziała Fox News Digital, że nie wie, jaka będzie przyszłość ustawodawstwa w Senacie, ale jest dość pewna, że ​​lider większości w Senacie Chuck Schumer je „odrzuci”.

NOWE ODDZIAŁY DO ZWALCZANIA OSZUSTW WYBORCZYCH TRUMPA ZACZYNAJĄ PRZYGOTOWYWAĆ SIĘ DO WALKI O „INTEGRATNOŚĆ WYBORÓW”

Tenney w Kongresie

Republikańska kongresmenka Claudia Tenney, RN.Y. (Ken Cedeno/UPI/Bloomberg przez Getty Images)

To naprawdę wstyd dla Schumera i prawdziwy wstyd, że Schumer jako prawnik i osoba, która składa przysięgę przestrzegania Konstytucji Nowego Jorku i Konstytucji Stanów Zjednoczonych, otwarcie podważa nasze własne zasady konstytucyjne, a nie zabiera głosu w tej sprawie i nie uznaje, że tylko obywatele powinni głosować w wyborach” – powiedział Tenney.

Biuro Schumera nie odpowiedziało natychmiast na prośbę Fox News Digital o komentarz.

Przyjęcie ustawy SAVE spotkało się z uznaniem konserwatystów w całym kraju, w tym wiceprezesa wykonawczego Heritage Action for America Ryana Walkera, który w oświadczeniu dla Fox News Digital powiedział, że głosowanie jest „zwycięstwem dla uczciwości naszych wyborów i każdego Amerykanina”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Chuck Schumer

Lider większości w Senacie Stanów Zjednoczonych Chuck Schumer (Demokrata z Nowego Jorku) przemawia podczas konferencji prasowej po cotygodniowych lunchach frakcji demokratów w Senacie na Kapitolu w Waszyngtonie, USA, 20 marca 2024 r. (REUTERS/Amanda Andrade-Rhoades/Zdjęcie archiwalne)

„Heritage Action z dumą uwzględniło dzisiejsze głosowanie w naszym zestawieniu wyników legislacyjnych, ponieważ wszyscy wyborcy zasługują na to, aby zobaczyć, którzy prawodawcy siedzieli bezczynnie i pozwolili, aby nielegalna inwazja imigrantów Joe Bidena osłabiła siłę naszych głosów” — powiedział Walker. „Spiker Johnson miał rację, pytając wcześniej dzisiaj w przemówieniu na sali, czy Demokraci poprą jakiekolwiek środki zapobiegające oszustwom wyborczym. Niestety, odpowiedź brzmi: nie. Lewica chce otwartych granic i otwartych urn wyborczych dla nielegalnych imigrantów, podczas gdy konserwatyści chcą bezpieczeństwa dla naszych społeczności i wyborów”.

Do przygotowania tego raportu przyczynili się Timothy HJ Nerozzi i Greg Wehner z Fox News DigitalSource link