Home Najnowsze wiadomości Szczyt NATO w Waszyngtonie chroni światowych przywódców przed zagrożeniami przestępczości w stolicy...

Szczyt NATO w Waszyngtonie chroni światowych przywódców przed zagrożeniami przestępczości w stolicy kraju

14
0


Dołącz do Fox News, aby uzyskać dostęp do tej treści

Dodatkowo otrzymasz specjalny dostęp do wybranych artykułów i innych treści premium po założeniu konta — bezpłatnie.

Podając swój adres e-mail i klikając przycisk Kontynuuj, wyrażasz zgodę na warunki korzystania z serwisu Fox News. Warunki korzystania I Polityka prywatnościw tym nasz Zawiadomienie o zachętach finansowych.

Proszę wpisać aktualny adres e-mail.

Waszyngton wprowadził wzmożone środki bezpieczeństwa w budynkach rządowych i wokół nich, aby chronić światowych przywódców, odwiedzających stolicę kraju na Szczycie NATO w 2024 r., przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z przestępczością.

Ogrodzenia, barykady i zamknięcia dróg odgrodziły części miasta. Liczba zabójstw i kradzieży samochodów spadła do tej pory w 2024 r., ale w zeszłym roku w stolicy gwałtownie wzrosła liczba przestępstw z użyciem przemocy i pozostaje jedną z najważniejszych kwestii w stolicy kraju.

Mike Verden, były agent Secret Service oraz założyciel i dyrektor generalny firmy ochroniarskiej Lake Forest Group, mówi: Waszyngton, jest prawdopodobnie najlepiej wyposażonym miastem w Stanach Zjednoczonych do zapewnienia bezpieczeństwa podczas tego międzynarodowego wydarzenia, ponieważ w stolicy działa szereg agencji miejskich i federalnych, które zajmują się zarówno lokalną przestępczością, jak i skoordynowanymi zagrożeniami.

„W Waszyngtonie, DC, masz wiele różnych lokalnych i federalnych organów ścigania. To nie jest jak żadne inne miejsce na świecie, naprawdę. … Masz policję Kapitolu USA, masz marszałków USA, masz policję metra dla miasta Waszyngton” – powiedział Fox News Digital.

SZCZYT NATO W DC JEST „POWAŻNYM” MOMENTEM PRZEŁOMOWYM DLA BIDENA, PODCZAS GDY KONTROLA PRZYDATNOŚCI DO OBEJMOWANIA URZĘDU SIĘ ZASILA

Jednostki Gwardii Narodowej Waszyngtonu są rozmieszczane w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas szczytu NATO w Waszyngtonie (Andrew Leyden/NurPhoto)

Verden, który pomógł zaplanować bezpieczeństwo Szczyt NATO w Chicago w 2021 r., powiedział, że konferencja zostanie uznana za Narodowe Specjalne Wydarzenie Bezpieczeństwa (NSSE), w które zaangażowane są trzy główne agencje federalne odpowiedzialne za bezpieczeństwo, ochronę i zarządzanie kryzysowe podczas wydarzenia. Do agencji tych należą Secret Service, FBI i Federal Emergency Management Agency.

„Z mojego doświadczenia wynika, że ​​Waszyngton jest lepiej przygotowany do poradzenia sobie ze skalą klasyfikacji NSSE niż jakiekolwiek inne miasto na świecie” – powiedział w wywiadzie dla Fox News Digital.

Przedstawiciele 32 różnych krajów, w tym nowych członków Finlandii i Szwecji, spotkają się w Waszyngtonie, DC, między środą a piątkiem, aby uczcić 75. rocznicę NATO. Fizyczne bezpieczeństwo w centrum miasta obejmuje ogrodzenia, barykady, specjalne kontrole identyfikatorów i pojazdy wojskowe blokujące dostęp do niektórych dróg.

Przywódcy NATO pozują do rodzinnego zdjęcia podczas obchodów 75. rocznicy powstania NATO w Mellon Auditorium w Waszyngtonie.

Przywódcy NATO pozują do rodzinnego zdjęcia podczas obchodów 75. rocznicy powstania NATO w Mellon Auditorium w Waszyngtonie, 9 lipca 2024 r. (SAUL LOEB / AFP)

„W NATO jest około 30 krajów, a wszystkie te głowy państw są chronione przez Secret Service” – wyjaśnił Verden. „Właściwie przydzielamy dostojnikom ochronę głowy państwa, która je odwiedza. Oprócz tego — dotyczy to Waszyngtonu — masz TFR, czyli tymczasowe ograniczenia lotów, i… masz Straż Przybrzeżną na wodzie”.

Były Waszyngton, DC, detektyw ds. zabójstw a współpracownik Fox News Ted Williams nazwał zaostrzone środki bezpieczeństwa w tym tygodniu „niezbędną drobną niedogodnością, aby zapewnić bezpieczeństwo światowym przywódcom odwiedzającym DC”.

URZĘDNIK DC UŻYŁ SPRAWIEDLIWOŚCI NAPRAWCZEJ WOBEC MŁODYCH PRZESTĘPCÓW ZOSTAJĄCYCH ZNOSZONYMI PCHNIĘCIEM I ZBRODNI Z NIENAWIŚCI, ABY UNIKNĄĆ WIĘZIENIA

Jednostki Gwardii Narodowej Waszyngtonu są rozmieszczane w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas szczytu NATO w Waszyngtonie

Jednostki Gwardii Narodowej Waszyngtonu są rozmieszczane w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas szczytu NATO w Waszyngtonie (Andrew Leyden/NurPhoto)

„Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujemy, jest międzynarodowy incydent, który ośmieszy nasz kraj, organizujący konwencję NATO tutaj, w Dystrykcie Kolumbii” – powiedział Williams w wywiadzie dla Fox News Digital.

Chwila lokalne przestępstwa jest brane pod uwagę, „wywiad jest kluczowym elementem” w ocenie ryzyka podczas szczytu, wyjaśnił Verden. „Na podstawie wywiadu opracują profil ryzyka. Na podstawie profilu ryzyka mogą poprosić o dodatkowe zasoby, takie jak Gwardia Narodowa lub więcej siły roboczej lub surowsze ograniczenia lotów. To zależy od wywiadu”.

Zamknięcie dróg w Waszyngtonie podczas szczytu NATO w 2024 r.

Zamknięcie metra w Waszyngtonie podczas Szczytu NATO w 2024 r. (MPD)

Zamknięcie dróg w Waszyngtonie podczas szczytu NATO w 2024 r.

Zamknięcie dróg w Waszyngtonie podczas szczytu NATO w 2024 r. (MPD)

Dodał, że „nowym zagrożeniem”, które obecnie „najważniejszym” jest dla większości urzędników służb bezpieczeństwa, są demonstracje, zwłaszcza te dotyczące wojny między Izraelem a Hamasem, a także Ukrainą a Rosją.

NIEDOSZEDŁY KRADZIEŻ SAMOCHODÓW OBIECUJE SĘDZIĘ SĄDU NAJWYŻSZEGO SOTOMAYOR OFICER OCHRONY, PODEJRZANY ZOSTAŁ POSTRZELONY

Ukraińcy i ich zwolennicy biorą udział w demonstracji solidarności z Ukrainą przed Pomnikiem Waszyngtona podczas 75. Szczytu NATO w Waszyngtonie.

Ukraińcy i ich zwolennicy biorą udział w demonstracji solidarności z Ukrainą przed Pomnikiem Waszyngtona podczas 75. Szczytu NATO w Waszyngtonie, 9 lipca. (Beata Zawrzel/NurPhoto)

Williams powiedział egzekwowanie prawa centrum miasta będzie „przygotowane” na demonstracje, które mogą przerodzić się w przemoc, zauważając, że ostatni raz Waszyngton postawił podobne ogrodzenie po powstaniu w Kapitolu 6 stycznia.

Zaostrzone środki bezpieczeństwa są również wprowadzane, gdy Metropolitan Police Department (MPD) pracuje nad ograniczeniem przestępczości nieletnich. Na początku tego miesiąca policja wprowadziła godzinę policyjną dla nieletnich, która potrwa do sierpnia, co oznacza, że ​​nieletni będą musieli ponieść konsekwencje dyscyplinarne, jeśli zostaną zauważeni bez nadzoru między północą a 6 rano przez następne dwa miesiące.

Mapa przedstawia mapę członków NATO

Mapa przedstawia mapę państw członkowskich NATO. (Fox News)

Choć godzina policyjna nie jest nowością w Waszyngtonie, MPD zmaga się w ciągu ostatnich kilku lat z niedoborami kadrowymi, co może utrudniać egzekwowanie godziny policyjnej – zauważył Williams.

„Niedobór funkcjonariuszy organów ścigania występuje nie tylko w Waszyngtonie, ale w całym kraju… i to będzie jeden z najtrudniejszych problemów… ponieważ istnieje wiele wyjątków od godziny policyjnej w DC” — powiedział Williams. „Na przykład osoba, osoba poniżej 17 roku życia może przebywać poza domem z rodzicami lub opiekunami w czasie godziny policyjnej. Młodzieży wolno przebywać przed domem w czasie godziny policyjnej i nie naruszać przepisów. … Młodzieży wolno chodzić do pracy i wracać w czasie godziny policyjnej”.

Widok na panoramę Waszyngtonu, obejmującą budynek Kapitolu Stanów Zjednoczonych, Pomnik Waszyngtona, Pomnik Lincolna i National Mall, z powietrza, 29 stycznia 2010 r.

Widok na panoramę Waszyngtonu z lotu ptaka, obejmujący budynek Kapitolu Stanów Zjednoczonych, Pomnik Waszyngtona, Pomnik Lincolna i National Mall, 29 stycznia 2010 r. (SAUL LOEB/AFP przez Getty Images)

Nieletni stanowią znaczną część podejrzanych o przestępstwa związane z pewnymi brutalnymi przestępstwami, takimi jak kradzieże samochodów. Godzina policyjna ma pomóc ograniczyć te liczby, gdy dzieci nie chodzą do szkoły w okresie wakacyjnym.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

„Ale godziny policyjne mogą działać, jeśli można je egzekwować. Tak jak to wygląda teraz, może to być bardziej dym i lustro niż rzeczywistość, ponieważ liczba funkcjonariuszy organów ścigania, którzy są na ulicy w danym momencie, jest ograniczona” — powiedział Williams. „A kiedy pomyślisz o funkcjonariuszu organów ścigania, który musi konkretnie zajmować się przestępczością na ulicy, a także próbować egzekwować godzinę policyjną, to jest to zadanie nie do pokonania”.

Według statystyk MPD w Waszyngtonie odnotowano spadek liczby przestępstw z użyciem przemocy i przestępstw przeciwko mieniu w porównaniu z ubiegłym rokiem, a ogólna przestępczość w stolicy spadła o 17%.Source link