Home Najnowsze wiadomości Sztuczna inteligencja, wykorzystywana przez NASA i neurochirurgów, może zmienić edukację

Sztuczna inteligencja, wykorzystywana przez NASA i neurochirurgów, może zmienić edukację

48
0


Sztuczna inteligencja zapewniła postęp amerykańskiemu programowi kosmicznemu i medycynie dziesięciolecia, zanim trafiła na pierwsze strony gazet.

Teraz sztuczna inteligencja jest gotowa wprowadzić znaczące ulepszenia Edukacja amerykańskaprzedsiębiorca technologiczny Alex Galvagni powiedział w ekskluzywnym wywiadzie dla Fox News Digital w Nowym Jorku.

Galvagni jest dyrektorem generalnym Age of Learning, kalifornijskiej firmy tworzącej popularne produkty dla sal szkolnych, takie jak ABCmouse Early Learning Academy.

HISTORIE WETERANÓW D-DAY ŻYJĄ PRZEZ AI W NARODOWYM MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ

„Sztuczna inteligencja jest z nami od dawna. Badania prowadzono już w latach pięćdziesiątych XX wieku” – powiedział.

W latach 90. powiedział: „I pracował w NASA prowadziliśmy badania nad sztuczną inteligencją i zastosowaliśmy je do bardzo interesujących, złożonych problemów, których nie można było tak łatwo rozwiązać tradycyjnymi metodami”.

Sztuczna inteligencja jest gotowa wprowadzić znaczne ulepszenia w amerykańskiej edukacji, powiedział w wywiadzie dla Fox News Digital jeden z dyrektorów ds. technologii (nie na zdjęciu). (iStock)

Przez lata pracy w NASA Galvagni pracował nad programem promu kosmicznego. Pełnił funkcje kierownicze w firmach zajmujących się grami i stał na czele postępu w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Scenariusze zagłady sztucznej inteligencji sprawiają, że wiele osób martwi się o przyszłość rządzoną przez hiperinteligentne roboty – ale Galvagni powiedział, że społeczeństwo odniosło już wiele korzyści z mocy technologii sztuczna inteligencja na długo zanim większość ludzi o tym usłyszała.

CZYM JEST SZTUCZNA INTELIGENCJA?

Sztuczna inteligencja, powiedział, została wykorzystana do symulacji procedur dokowania promu kosmicznego i do pomocy w zrównoważeniu teleskopów w wielu różnych warunkach.

„Mieliśmy teleskop wbudowany w 747 i aby móc go zrównoważyć podczas lotu, wykorzystaliśmy w szczególności sztuczną inteligencję i sieci neuronowe”.

Alex Galvagni, dyrektor generalny Age of Learning, powiedział Fox News Digital, że najnowsze postępy w dziedzinie sztucznej inteligencji umożliwiają zapewnienie zindywidualizowanych doświadczeń edukacyjnych milionom dzieci.

Alex Galvagni, dyrektor generalny Age of Learning, powiedział Fox News Digital, że najnowsze postępy w dziedzinie sztucznej inteligencji umożliwiają zapewnienie zindywidualizowanych doświadczeń edukacyjnych milionom dzieci. (Sydney Borchers/Fox News Digital)

Ta sama technologia znalazła zastosowanie w salach operacyjnych w latach 90. XX w., pomagając przy niektórych z nich delikatne procedury medyczne.

„Wierzcie lub nie, korzystaliśmy ze sztucznej inteligencji i sieci neuronowych w chirurgii mózgu” – powiedział Galvagni.

„W ramach programu ze Stanford Medical Center zbudowaliśmy zrobotyzowane urządzenie do operacji mózgu. Miało ono czujniki na końcu, a gdy sonda wchodziła do mózgu, czujniki przekazywały informacje zwrotne interpretowane przez sieci neuronowe, ” powiedział.

CZY SZTUCZNA INTELIGENCJA JEST SEKRETEM LEPSZEGO SNU?

„Informacja została następnie przekazana neurochirurgowi, który wiedział, co najlepiej w danej chwili zrobić”.

Galvagni współpracuje z Age of Learning od 10 lat.

We wrześniu objął stanowisko dyrektora naczelnego.

Hubble rozmieszczony

Zdjęcie wykonane przez załogę STS-31 na pokładzie wahadłowca kosmicznego Discovery, przedstawiające wystrzelenie Kosmicznego Teleskopu Hubble’a 25 kwietnia 1990 r. z komory ładunkowej. (NASA/AFP za pośrednictwem Getty Images)

Jego zdaniem edukacja to jedna z kolejnych wielkich dziedzin, które mogą skorzystać z postępu w technologii sztucznej inteligencji.

„Sztuczną inteligencję zastosowano we wszelkiego rodzaju nieliniowych, złożonych systemach” – powiedział Galvagni. „To, co wydarzyło się w ciągu ostatnich kilku lat, polega na zastosowaniu sieci neuronowych w języku, dzięki czemu powstają modele wielkojęzykowe, które pomagają w posługiwaniu się językiem naturalnym i mową”.

„Sztuczna inteligencja może zapewnić dzieciom najlepszą możliwą treść, której naszym zdaniem potrzebują, aby mogły rozwijać się we właściwym tempie”.

Postępy te można wykorzystać do stworzenia zindywidualizowanych modeli edukacyjnych dla każdego dziecka w klasie i milionów dzieci w kraju i na świecie.

WIĘCEJ LEKARZY KORZYSTA Z CHATGPT, ABY POMÓC PRZY NAJWIĘKSZYCH OBCIĄŻENIACH PRACĄ, ALE CZY AI JEST NIEZAWODNYM ASYSTENTEM?

„Sztuczna inteligencja może zapewnić dzieciom najlepszą możliwą treść, której naszym zdaniem potrzebują, aby mogły rozwijać się we właściwym tempie” – powiedział.

„Jest to zatem treść adaptacyjna, która personalizuje program nauczania. Mamy też ponownie – korzystając z dużych modeli językowych – możliwość przekazywania bardzo konkretnych i przydatnych informacji zwrotnych”.

Dziecko korzystające z wieku uczenia się

Pokazano dziecko uczące się w szkole z programem Age of Learning. Sztuczna inteligencja pozwala tym produktom zapewniać każdemu dziecku dostosowane do jego potrzeb doświadczenia edukacyjne, powiedział Fox News Digital dyrektor generalny firmy Alex Galvagni. (Wiek uczenia się)

Czy programy edukacyjne oparte na sztucznej inteligencji, takie jak te stworzone w ramach Age of Learning, stanowią egzystencjalne zagrożenie dla zawodu nauczyciela?

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER LIFESTYLE

Galvagni powiedział, że produkty jego firmy mają pomagać nauczycielom, a nie ich zastępować.

„Wierzcie lub nie, używaliśmy sztucznej inteligencji i sieci neuronowych w chirurgii mózgu”.

„Stworzyliśmy (produkty), aby naprawdę pomóc nauczycielom odnieść sukces w klasie” – powiedział.

Więcej artykułów o stylu życia znajdziesz na stronie www.foxnews.com/lifestyle

„To bardzo trudne, gdy masz 30 dzieci i każde z nich ma swoje specyficzne potrzeby. Dzięki naszemu oprogramowaniu każde dziecko może naprawdę skupić się na obszarach, na których musi się skupić”.

Pęknięcie kciuka Alexa Galvagniego

Alex Galvagni, centrum, dyrektor generalny Age of Learning, w latach 90. pracował dla NASA nad badaniami nad sztuczną inteligencją. Jego firma wykorzystuje obecnie sztuczną inteligencję w swoich produktach edukacyjnych używanych przez szkoły w całych Stanach Zjednoczonych. (NASA/AFP za pośrednictwem Getty Images; Fox News; iStock)

Dodał: „Mamy również pulpity nawigacyjne i mnóstwo danych, które przekazujemy nauczycielom”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Zatem nauczyciele, powiedział, „mogą faktycznie wykorzystać te dane, aby zaplanować czas z każdym dzieckiem z osobna lub utworzyć grupy dzieci na specjalistyczne nauczanie. Wiemy, że ten model sprawdza się bardzo dobrze”.Source link