Home Najnowsze wiadomości Wandalizm uczestników zamieszek po zniszczeniu pomników DC: „Niech żyje Hamas”

Wandalizm uczestników zamieszek po zniszczeniu pomników DC: „Niech żyje Hamas”

21
0


PIERWSZY W FOXIE: Wandalizm wobec pomnika podlega surowszej karze po: wiec zwolenników Hamasu w Waszyngtonie doszło do zniszczenia posągów.

Senator Tom Cotton, R-Arka.chce egzekwować obowiązkowe minimalne kary więzienia dla osób, które niszczą i niszczą posągi na terenie federalnym.

W czwartek senator przedstawił ustawę o oszczędzaniu cennych artefaktów poprzez jednolite egzekwowanie przepisów (STATUA), która właśnie to umożliwi.

„ZNISZCZENIE PRAWIDŁOWEGO PROCESU”: RAND PAUL PRZEWODNI DZIESIĄTKOM SENATORÓW POTĘPUJĄCYCH „POKAZOWY PROCES” Trumpa W Nowym Jorku

Tom Cotton przedstawił projekt ustawy mający na celu egzekwowanie obowiązkowych minimalnych kar dla wandali, którzy niszczą posągi na terenach federalnych. (Getty Images)

„Każdy protestujący, który bezcześci pomniki amerykańskich bohaterów, musi ponieść konsekwencje prawa. Ponieważ Joe Biden stara się udobruchać prohamasowskie skrzydło Partii Demokratycznej, jest jasne, że jego administracja nie zrobi nic, aby ukarać protestujących, którzy znieważyli wokół Białego Domu Senat powinien zająć się moim ustawodawstwem, aby ukarać tych popierających Hamas szaleńców” – stwierdził Cotton w oświadczeniu dla Fox News Digital.

Szef DHS Mayorkas przesłuchiwany w związku z doniesieniami o „masowej amnestii” dla osób ubiegających się o azyl

Jeśli ustawa zostanie przyjęta, zabraniać będzie komukolwiek umyślnego ranienia lub niszczenia lub podejmowania prób „zranienia lub zniszczenia konstrukcji, tablicy, pomnika lub innego pomnika znajdującego się na terenie publicznym”. Każdy skazany za takie postępowanie podlegałby karze grzywny w wysokości co najmniej 1000 dolarów i karze pozbawienia wolności na co najmniej pięć lat, ale nie więcej niż 10.

Ustawa Cottona została przedstawiona po niedawnym wiecu w stolicy kraju przed Białym Domem, w którym wzięli udział zwolennicy Hamasu, którzy zbezcześcili pomniki. Na placu Lafayette w Waszyngtonie protestujący zdewastowali pomniki w ramach protestu przeciwko polityce administracji Bidena wobec Izraela i wojny w Gazie.

DURBIN PRÓBA WYMUSZENIA GŁOSOWANIA W SĄDZIE NAJWYŻSZYM ZABLOKOWANEGO W ŚRODKU KONTROWERSJI ALITO

pomnik zniszczony

Antyizraelscy protestujący niszczą pomnik w Waszyngtonie, 8 czerwca 2024 r. (FNTV)

Wśród zniszczonej infrastruktury parku znalazły się posągi byłego prezydenta Andrew Jacksona na koniu i hrabiego de Rochambeau, który był dowódcą armii francuskiej i pomógł Ameryce odeprzeć Brytyjczyków podczas wojny o niepodległość.

Na posągach widniały napisy „wolna Gaza” i „wolna Palestyna”, a także „Śmierć AmeriKKKa”, a nawet oświadczenia poparcia dla grupy terrorystycznej Hamas, takie jak „Niech żyje Hamas” i „Muzułmański 4 Hamas”.

Lindsey Graham Prosi Senat o pełne odprawę w sprawie zagrożenia granicy ze strony Państwa Islamskiego po zamachu terrorystycznym

senatora Toma Cottona

Cotton zasugerował, że Departament Sprawiedliwości powinien zbadać wiec, tak jak to miało miejsce 6 stycznia 2021 r. (Bill Clark/CQ-Roll Call, Inc za pośrednictwem Getty Images)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Po weekendowym wiecu Cotton zadzwonił do Departament Sprawiedliwości (DOJ) o przeprowadzenie dochodzenia w tej sprawie na wzór zamieszek na Kapitolu, które miały miejsce 6 stycznia 2021 r.

„Oczekuję, że Departament Sprawiedliwości zastosuje przeciwko nim każdą technikę, jaką zastosował przeciwko babciom w kapeluszach MAGA 6 stycznia. A jeśli nie teraz, zrobi to w przyszłym roku” – napisał w X.

Source link