Home Najnowsze wiadomości Wybory w Ohio pokazały przewagę Demokratów wśród kluczowych wyborców

Wybory w Ohio pokazały przewagę Demokratów wśród kluczowych wyborców

22
0


Wtorkowe wybory specjalne w Ohio mające na celu obsadzenie wolnego miejsca w Izbie Reprezentantów USA pokazały przewagę Demokratów w zakresie wyborców o dużym zaangażowaniu, a okręg przesunął się o około 20 punktów na korzyść Demokratów w porównaniu z poprzednie wybory.

Podczas gdy republikański senator stanu Michael Rulli pokonał swojego demokratycznego przeciwnika Michaela Kripchaka różnicą nieco poniżej 10 punktów w wyborach specjalnych na Szósty Okręg Kongresowy w Ohiobyła to rozczarowująca przewaga w okręgu, który zaledwie dwa lata temu wygrał ustępujący poseł Bill Johnson ze stanu Ohio różnicą ponad 30 punktów.

„Wygląda na to, że senator stanu Michael Rulli (po prawej) jest na dobrej drodze do znacznego słabszego wyniku w dzisiejszych wyborach specjalnych nr OH06” – powiedział w programie X starszy redaktor Cook Political Report Dave Wasserman, zauważając, że były prezydent Donald Trump w 2020 roku przeniósł ten sam okręg o 29 punktów.

TRUMP ROZBURZYŁ PIĘKNY TŁUM W SWING STATE NA PIERWSZYM WIEC OD WYROKU W NOWYM JORKU

Po lewej: Prezydent Biden. Po prawej: były prezydent Donald Trump. (Getty Images)

Wynik może być postrzegany jako mylący dla wielu obserwatorów politycznych, przy czym Ohio jako stan w ostatnich wyborach skłania się bardziej ku Republikanom, a Szósty Okręg Kongresowy jest bezpieczną przystanią dla GOP od ponad dziesięciu lat.

Jednak wynik uwydatnia narastający problem Republikanów w całym kraju przed tegorocznymi wyborami powszechnymi, zauważa Wasserman, wskazując że Demokraci entuzjazm rośnie w miarę zbliżania się listopada.

„Frekwencja w #OH06 wygląda fatalnie i jak widzieliśmy w tonach specjalnych/ankiet, Demokraci mają coraz większą przewagę nad wyborcami o największym zaangażowaniu” – powiedział Wasserman w X.

Michael Rulli, Ohio, na wydarzeniu związanym z kampanią

Senator stanu Ohio Michael Rulli. (Bill Clark/CQ-Roll Call, Inc za pośrednictwem Getty Images)

Komentarze Wassermana pojawiły się po przeprowadzonym w zeszłym miesiącu „projekcie badania stanu wahadłowego” opublikowanym w Cook Political Report, w ramach którego uwzględniono stany wahadłowe: Arizona, Georgia, Michigan, Nevada, Karolina Północna i Pensylwania i Wisconsin i podzielił wyborców na trzy grupy.

OBEJRZYJ: Zwolennicy Trumpa UJAWNIAJĄ, KOGO CHCĄ NA WICEPREZENTA

Pierwsza grupa, którą w raporcie nazwano wyborcami „wysokiego zaangażowania”, obejmuje tych, którzy „głosowali we wszystkich czterech z czterech ostatnich wyborów federalnych lub głosowali w połowie kadencji w 2022 r., jeśli zarejestrowali się po 2020 r.”. Środkowy szczebel obejmuje wyborców, których w raporcie nazwano wyborcami o „niskim/średnim zaangażowaniu” lub tymi, którzy „opuścili co najmniej jedno z czterech ostatnich wyborów federalnych”. Ostatnia grupa obejmowała nowych rejestrujących od 2020 r., do których mogą należeć ci, którzy przenieśli się między stanami.

W raporcie wskazano rosnącą „lukę w partycypacji” w preferencjach prezydenckich, przy czym prezydent Biden ma czteropunktową przewagę wśród wyborców „wysokiego zaangażowania”, czyli tych, którzy z największym prawdopodobieństwem będą głosować w dniu wyborów. Tymczasem Trump utrzymywał 10-punktową przewagę wśród wyborców „nisko-średniego zaangażowania” i nowo zarejestrowanych wyborców.

Taka rozbieżność mogłaby odegrać rolę w zaciętych stanach wahadłowych, w których „wyborcy o wysokim zaangażowaniu” reprezentują większość elektoratu.

Prezydent Joe Biden przy mównicy

Prezydent Joe Biden przemawia podczas wydarzenia związanego z kampanią w Pullman Yards, 9 marca 2024 r. w Atlancie w stanie Georgia. (Megan Varner/Getty Images)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Ohio, które tradycyjnie było stanem wahadłowym, ale w dwóch ostatnich wyborach Trump wygrał je bezproblemowo, w listopadzie ponownie wydaje się zmierzać ku Trumpowi. Według najnowszego sondażu Real Clear Politics Polling Average były prezydent ma w stanie 10-punktową przewagę nad Bidenem.Source link