Home Najnowsze wiadomości Wyrok Huntera Bidena podważa skargi Trumpa na system wymiaru sprawiedliwości, twierdzą liberałowie

Wyrok Huntera Bidena podważa skargi Trumpa na system wymiaru sprawiedliwości, twierdzą liberałowie

20
0


Dołącz do Fox News, aby uzyskać dostęp do tych treści

Plus specjalny dostęp do wybranych artykułów i innych treści premium na Twoim koncie – bezpłatnie.

Wpisując swój adres e-mail i naciskając przycisk Kontynuuj, wyrażasz zgodę na warunki Fox News Warunki korzystania I Polityka prywatnościw tym nasze Zawiadomienie o zachętach finansowych.

Proszę wpisać aktualny adres e-mail.

Wybitni liberalni eksperci i środki masowego przekazu argumentują, że niedawny wyrok skazujący Huntera Bidena podważa twierdzenie byłego prezydenta Trumpa, że ​​wymiar sprawiedliwości został przeciwko niemu użyty jako broń.

Serwisy takie jak CNN, The New York Times i Associated Press, a także dziennikarze tacy jak Jim Acosta z CNN i Chuck Todd z NBC News stwierdzili, że skazanie własnego syna prezydenta Bidena dowodzi, że wymiar sprawiedliwości nie jest uzbrojony przeciwko Trumpowi, który powiedział, że jego niedawny wyrok skazujący miał charakter prześladowań ze strony rządu.

„Myślę, że to naprawdę szkodzi zdolności kampanii Trumpa do ignorowania swojego wyroku skazującego” – powiedział we wtorek Todd, główny analityk polityczny NBC News, po skazaniu Huntera Bidena.

JEDNA ROZPRAWA ZAKOŃCZONA, JEDEN PRZEZ NASTĘPNY: HUNTER BIDEN STANIE PROCES W SPRAWIE PODATKÓW FEDERALNYCH

Eksperci liberalnych mediów argumentują, że fakt, że Hunter Biden został w tym tygodniu skazany na podstawie zarzutów federalnych, dowodzi, że były prezydent Trump nie stał się celem „uzbrojonego” wymiaru sprawiedliwości, jak twierdzi.

Po tym, jak pod koniec ubiegłego miesiąca Trump został uznany winnym 34 zarzutów fałszowania dokumentacji biznesowej, były prezydent powiedział: „To było sfałszowanehaniebny proces. Prawdziwy werdykt zostanie wydany 5 listopada przez lud”.

„To była sfałszowana decyzja od samego początku. Ze skonfliktowanym sędzią, który nigdy nie powinien był mieć pozwolenia na rozpatrywanie tej sprawy. Nigdy. I będziemy walczyć o naszą konstytucję. To jeszcze długo się nie skończy” – powiedział Trump grupie reporterów na zewnątrz sali sądowej na Manhattanie.

Tymczasem Hunter Biden został we wtorek uznany za winnego składania fałszywych oświadczeń przy zakupie broni, składania fałszywych oświadczeń dotyczących informacji, które musi przechowywać licencjonowany przez władze federalne handlarz bronią, oraz posiadania broni przez osobę, która jest jej nielegalnym użytkownikiem lub uzależniony od substancji kontrolowanej.

„Z politycznego punktu widzenia jest to duży cios dla Trumpa” Todd powiedział Anie Cabrerze z MSNBC. „Bardzo się stara stworzyć tę broń i od tak dawna jest to tematem rozmów Republikanów”.

Dodał, że „nigdy nie było żadnych dowodów na poparcie tego, co powiedzieli”.

„Jeśli mają nadzieję, że przekona to ludzi środka, nie sądzę, że argument Trumpa na temat wymiaru sprawiedliwości jest teraz w obliczu tego zbyt przekonujący” – powiedział Todd.

Artykuł w New York Timesie reporterzy Jonathan Swan, Maggie Haberman i Michael Gold zgłosili to samo, pisząc, że Trumpworld został deflowany po uznaniu Huntera Bidena za winnego, ponieważ nie pasowało to do ich historii o Trumpie jako celu.

„Wielu sojuszników Trumpa potajemnie zabiegało o uniewinnienie” – napisało trio. „Mówiące kwestie pisały się same: byłby to kolejny dowód na to, że system wymiaru sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych został sfałszowany na korzyść Bidenów, a przeciwko Trumpom. Wtorkowy wyrok skazujący był niewygodny dla tej narracji”.

W artykule zacytowano także anonimowego sojusznika Trumpa, który twierdził, że w świecie Trumpa znajdują się prywatne środki ochrony przyrody, i ujawniono, że „gdy tylko stało się jasne, że sprawy dotyczącej broni Huntera Bidena nie można wykorzystać przeciwko prezydentowi Bidenowi, temat zniknął z radarów w celach politycznych”.

Acosta przeczytał artykuł w „Los Angeles Times” podczas gościnnego prowadzenia programu „Laura Coates Live” w CNN: „Toczyły się dyskusje na temat tego, w jakim stopniu uniewinnienie Huntera Bidena pomogłoby panu Trumpowi, potencjalnie gromadząc dziesiątki milionów dodatkowych dolarów, jak planowali to cytować więcej dowodów, że wymiar sprawiedliwości został sfałszowany.”

Acosta spojrzał w kamerę i powiedział „Ups”. Następnie wyemitował materiał filmowy, na którym Demokraci akceptują wyrok skazujący Bidena.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ INFORMACJI O MEDIACH I KULTURZE

Hunter Biden i Melissa Cohen Biden przybywają do sądu federalnego

Hunter Biden, syn prezydenta Joe Bidena i jego żona Melissa Cohen Biden wychodzą przed sądem federalnym podczas kontynuowania jego procesu w sprawie zarzutów o posiadanie broni, Wilmington, Delaware, USA, 11 czerwca 2024 r. (REUTERS/Hannah Beier)

Stowarzyszenie prasy podobnie poinformował, że wyrok skazujący Huntera Bidena „zranił” narrację Trumpa.

„Argument Partii Republikańskiej, że Joe Biden nakazuje prokuratorom atakować przeciwników politycznych, został zraniony przez Departament Sprawiedliwości pod przewodnictwem Bidena, który oskarżył syna prezydenta, przy czym Biden odmówił wstrzymania śledztwa lub ułaskawienia Huntera Bidena” – stwierdziła.

Opublikowali reporterzy NBC News Jonathan Allen, Allan Smith i Katherine Doyle kawałek zaledwie kilka godzin po wyroku Bidena, zatytułowany „Wyrok skazujący Huntera Bidena wywraca do góry nogami najważniejsze stanowisko Trumpa”. Zauważono, że „niektórzy Republikanie” uważają, że werdykt „jest poważnym ciosem w jeden z ulubionych tematów rozmów Trumpa i wzmocnieniem tezy Bidena, że ​​szanuje on praworządność”.

„Ale niektórzy Republikanie twierdzą, że trudno będzie przekonać wyborców, że Biden zamienił wymiar sprawiedliwości w broń, gdy uderzono jego własnego syna” – czytamy w artykule.

Darczyńca Partii Republikańskiej, Dan Eberhart, powiedział portalowi: „Przekonanie Huntera Bidena zdecydowanie osłabia tę argumentację”.

„Według mnie wymiar sprawiedliwości działa” – dodał.

Anonimowy strateg Partii Republikańskiej powiedział: „To co najmniej spowalnia dynamikę i jednoznaczny argument, jaki formułowała wcześniej kampania Trumpa na temat uzbrojenia wymiaru sprawiedliwości przez Bidena”.

Dodali: „To mniej naklejki na zderzak niż wcześniej”.

Fragment analizy CNN starszy reporter Stephen Collinson również przedstawił tę narrację.

„Gdyby Biden został uniewinniony, Republikanie z pewnością argumentowaliby, że stronnicza ława przysięgłych w stanie, w którym wydaje się, że wszyscy znają pierwszą rodzinę, udowodniła swoje stanowisko” – napisał. „Ale wyrok skazujący zdmuchnął kolejny z ich argumentów politycznych”.

Donald Trump przybywa do Trump Tower po uznaniu go za winnego

Donald Trump przybywa do Trump Tower w czwartek, 30 maja 2024 r. po uznaniu go winnym 34 zarzutów fałszowania dokumentów handlowych pierwszego stopnia. (Felipe Ramales dla Fox News Digital)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

„Wyrok w sprawie Huntera Bidena stał także w sprzeczności z głównym uzasadnieniem, jakim była wielokrotna obrona prawna Trumpa w jego czterech sprawach karnych, kilku sprawach cywilnych i całej jego kampanii prezydenckiej” – kontynuował Collinson. „To fałszywe przekonanie, że jest on ofiarą uzbrojonego systemu prawnego Departamentu Sprawiedliwości, którego celem są wyłącznie Republikanie”.

Krajowa sekretarz prasowa kampanii Trumpa Karoline Leavitt w odpowiedzi na werdykt Huntera Bidena w oświadczeniu stwierdziła: „Ten proces był niczym innym jak odwróceniem uwagi od prawdziwych zbrodni rodziny przestępczej Biden, która zgarnęła z Chin dziesiątki milionów dolarów”. , Rosji i Ukrainy. Nieuczciwe panowanie Joe Bidena nad przestępczym imperium rodziny Bidenów dobiega końca 5 listopada i Biden już nigdy więcej nie sprzeda rządowi dostępu dla osobistych korzyści”.Source link