Home Rozrywka Akbar Hamid i Evan Schwartz uruchamiają FLUID, niezależne studio i fundusz filmowy...

Akbar Hamid i Evan Schwartz uruchamiają FLUID, niezależne studio i fundusz filmowy dla historii i twórców LGBTQIA+

26
0


EKSKLUZYWNY: Dyrektor ds. marketingu i przedsiębiorca Akbar Hamid, we współpracy z dyrektorem ds. niezależnej dystrybucji filmowej Evanem Schwartzem, zamierza uruchomić FLUID – firmę produkcyjną, fundusz filmowy i zasoby społecznościowe poświęcone twórcom filmowym, gawędziarzom i artystom LGBTQIA+.

Oficjalna premiera filmu FLUID odbędzie się w piątek, a towarzyszyć jej będzie wydarzenie z okazji 25. rocznicy powstania Amerykańskiej Akademii Filmowej oraz spotkanie obsady kultowego filmu z 1999 roku. łamacz szczęknapisane i wyreżyserowane przez Darrena Steina. FLUID jest partnerem społecznościowym wydarzenia, częścią jego misji jest pokazanie rosnącego zapotrzebowania na wciągające queerowe narracje dla niedostatecznie obsługiwanej publiczności LGBTQIA+.

FLUID – co oznacza „Fierce, Liberating, and Unique Intersection of Diversity” – jest postrzegany jako kolektyw wyłącznie LGBTQIA+ twórców, producentów, talentów i orędowników, którzy podzielają zaangażowanie w autentyczną reprezentację zmarginalizowanych głosów. Firma planuje w tym roku zebrać fundusze, inwestując w nowe i ugruntowane talenty, aby zapewnić inkluzywne opowiadanie historii dla globalnych społeczności queer.

Hamid jest założycielem i CEO agencji The 5th Column oraz weteranem budowania marki z dwudziestoletnim doświadczeniem, współpracującym z globalnymi klientami, w tym Birkenstock, Absolut Vodka, Virgin Hotels, NYX Cosmetics i Binance. Pełnił funkcję komentatora w Vogue Biznes, Barron’s mi Powiedzeniejako główny mówca na Światowym Forum Ekonomicznym, Web Summit i SXSW, a także jako doradca strategiczny i partner BCG, Publicis Sapient i R/GA.

W studiu FLUID będzie kierował inicjatywami studia mającymi na celu promowanie poglądów społeczności queer, AAPI i muzułmanów, poprzez produkcję krótkich i pełnometrażowych filmów.

„Historie i twórcy LGBTQIA+ napędzają kulturę do przodu i nadszedł czas, aby dać im uwagę, na jaką zasługują” — powiedział Hamid. „Naszym celem jest tworzenie nowych możliwości i ścieżek finansowania dla globalnej społeczności queer poprzez dzielenie się historiami, które inspirują zmiany i wykraczają poza narracje oparte na traumie”.

Schwartz będzie doradzał FLUID i pozostanie wiceprezesem ds. dystrybucji w Wolfe Releasing, najstarszym dystrybutorze filmów wyłącznie LGBTQIA+. W Wolfe Schwartz kierował przejęciem, marketingiem i dystrybucją perełek kina queer, w tym 1985, Adam, Huragan Bianca, Nelly i Nadine, Nekrolog Tunde Johnsona, Retablo mi Sue Bird: W sprzęgle. Wcześniej pracował w Cinetic, Amplify Releasing i Brainstorm Media. W zeszłym roku zasiadał w jury konkursu Narrative Feature na Outfest.

„To zaszczyt ogłosić powstanie FLUID w przełomowym momencie w branży rozrywkowej” — powiedział Schwartz. „Uważam, że reprezentacja LGBTQIA+ powinna być priorytetem dla wszystkich studiów i serwisów streamingowych. Jestem podekscytowany, widząc wpływ, jaki FLUID będzie miał na kulturę”.

Dodatkowi doradcy to scenarzystka-reżyserka Fawzia Mirza i producentka-aktywistka Andria Wilson Mirza. Firmie doradza prawnie Ramo Law, PC.