Home Rozrywka Aurora kontynuuje studium wykonalności obiektu rozrywkowego | Aurora

Aurora kontynuuje studium wykonalności obiektu rozrywkowego | Aurora

20
0


Przez ostatni rok firma konsultingowa współpracująca z miastem Aurora prowadziła studium wykonalności wielofunkcyjnego obiektu, które wejdzie w kolejną fazę po tym, jak rada miasta w poniedziałek wieczorem zapoznała się z aktualizacją studium.

Jak wynika z dotychczasowych badań, 70% mieszkańców Aurory opuszcza miasto w poszukiwaniu rozrywki, co potwierdzają dane dotyczące śledzenia telefonów komórkowych blisko 280 000 mieszkańców.

Według dyrektora firmy planistycznej MIG z Denver, Marka De La Torre, w Aurorze od ponad 30 lat toczą się dyskusje na temat potrzeby utworzenia centrum kulturalnego lub centrum sztuk widowiskowych, ale nie ma żadnej definicji ani porozumienia co do tego, co to właściwie oznacza.

Ponad rok temu miasto zatrudniło firmę konsultingową Johnson Consulting, aby przeprowadziła studium wykonalności w tym temacie, którego aktualizację przedstawiono członkom rady w poniedziałek.

Ryan Johnson z Johnson Consulting mówi o 70% mieszkańców opuszczających miasto w celach rozrywkowych, nazywając tę ​​liczbę „znaczącą”.

Dodał, że miasto traci pieniądze, które mogłyby zostać zatrzymane w Aurorze, i że celem badania jest znalezienie sposobów na zatrzymanie tych pieniędzy w mieście, zamiast pozwalać im wypływać na okoliczne tereny.

Otrzymuj informacyjne alerty i najświeższe wiadomości dostarczane do Twojej skrzynki odbiorczej. Bądź na bieżąco z wiadomościami, które mają dla Ciebie największe znaczenie.

Sukces! Dziękujemy za subskrypcję naszego newslettera.

Jak powiedział De La Torre, wstępne badanie firmy — obejmujące rozmowy z mieszkańcami oraz miejskimi wydziałami i organizacjami — wykazało również „wyraźną chęć” organizowania w obiekcie różnorodnych wydarzeń, przy czym większy nacisk kładziono na sport i rozrywkę niż na sztuki widowiskowe.

Johnson nazywa badanie mieszkańców i uzyskanie poczucia tego, czego chcą i czego potrzebują, techniką badania „oddolnego”. Przeprowadzili również kilka wstępnych badań „odgórnych”, badając lokalizacje w obszarze metropolitalnym, w całym stanie, a nawet w całym kraju, które mogą być porównywalne z typem lokalizacji, jakiej potrzebuje Aurora.

Johnson powiedział, że część tego działania obejmuje przyjrzenie się lokalnym lokalizacjom, od Front Range do Pueblo, w celu sprawdzenia, czy na rynku są luki, które potencjalna lokalizacja w Aurorze mogłaby wypełnić.

Dodał, że chociaż udało im się zdobyć podstawową wiedzę na temat tego, czego chcą członkowie społeczności, i stworzyć listę potencjalnie porównywalnych studiów przypadku, wciąż mają dużo pracy do wykonania, zanim stworzą ramy, które przedstawią radzie, jak mogłaby wyglądać Aurora.

W poniedziałek zwrócili się do rady z prośbą o zatwierdzenie kolejnych kroków, które mają na celu przeprowadzenie badania preferencji konsumentów w celu uzyskania lepszego obrazu tego, czego mieszkańcy Aurory oczekują, a także o kontynuację oceny rynku i zawężenie zakresu analizowanych przypadków.

Sprawa nie wymagała głosowania, ale rada nie widziała nic złego w przejściu studium wykonalności do następnego etapu.