Home Rozrywka Biden umawia się na wywiad w prime-time z Lesterem Holtem z NBC,...

Biden umawia się na wywiad w prime-time z Lesterem Holtem z NBC, gdy narastają wezwania do wycofania się z wyborów

23
0


Prezydent Biden pozostaje nieugięty podczas swojej trasy medialnej w obliczu narastających apeli o wycofanie się z wyścigu w 2024 r.

Stacja NBC News ogłosiła w środę, że Biden spotka się z prezenterem „NBC Nightly News” Lesterem Holtem na specjalnym programie w godzinach największej oglądalności, który zostanie wyemitowany w poniedziałek o 21:00 czasu wschodniego, co zbiegnie się z pierwszym wieczorem konwencji RNC w Milwaukee.

Wywiadu udzielił po serii wystąpień medialnych po debacie, m.in. w ABC i MSNBC, a także na nadchodzącej konferencji prasowej zaplanowanej na czwartek.

Biden wielokrotnie zapowiadał, że pozostanie w wyścigu do listopada i ma zamiar pokonać byłego prezydenta Trumpa.

Jednak Demokraci są w rozsypce na Kapitolu, ponieważ spierają się o to, czy poprzeć nękanego prezydenta, czy też wezwać go do ustąpienia.

Była przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, demokratka z Kalifornii, dolała oliwy do ognia W środę rano podczas swojego wystąpienia w MSNBC, kiedy powiedziała: „Chcę, żeby zrobił wszystko, co postanowi”, sugeruje to, że Biden ma otwartą drogę do odsunięcia się od wyścigu, pomimo jego listu do ustawodawców Demokratów w poniedziałek, w którym powtórzył, że pozostaje w wyścigu.

Tymczasem co najmniej ośmiu demokratów z Izby Reprezentantów publicznie wezwało Bidena do wycofania się z wyścigu.


Prezydent Biden ma w poniedziałek udzielić wywiadu prezenterowi „NBC Nightly News” Lesterowi Holtowi. REUTERS/Evelyn Hockstein

Kolejną bombą, jaka pojawiła się w środę, była miażdżąca esej gościnny opublikowany przez hollywoodzkiego liberała George’a Clooneya w The New York Times.

Clooney, który w zeszłym miesiącu był gospodarzem pełnej gwiazd imprezy zbierającej fundusze na rzecz Bidena w Los Angeles, wezwał do wystawienia nowego kandydata z ramienia Demokratów i otwarcie przyznał, że był świadkiem tego samego Bidena, którego cały kraj widział podczas debaty prezydenckiej.

„To druzgocące, ale Joe Biden, z którym byłem trzy tygodnie temu na zbiórce funduszy, nie był Joe „wielkim F—king dealem” Bidenem z 2010 roku. Nie był nawet Joe Bidenem z 2020 roku. Był tym samym człowiekiem, którego wszyscy widzieliśmy na debacie” — napisał Clooney.


Specjalny program z udziałem Holta zostanie wyemitowany pierwszego wieczoru Krajowej Konwencji Republikanów.
Specjalny program z udziałem Holta zostanie wyemitowany pierwszego wieczoru Krajowej Konwencji Republikanów. ZUMAPRESS.com / MEGA

Ostatnie tygodnie Wywiad ABC z George’em Stephanopoulosem było powszechnie postrzegane jako próba sprawdzenia przez Bidena jego zdolności umysłowych pozwalających na kontynuowanie starań o reelekcję.

Jednak 22-minutowe posiedzenie nie złagodziło napięć wewnątrz jego partii.

Biden wzbudził zdziwienie, gdy wyraził niepewność co do tego, czy oglądał debatę CNN, odpowiadając Stephanopoulosowi: „Nie sądzę, nie”.

Zszokował cały kraj, gdy odmówił poddania się testowi funkcji poznawczych, wielokrotnie powtarzając, że jest testowany każdego dnia, pełniąc funkcję naczelnego dowódcy.

Biden rozwścieczył również Demokratów, gdy powiedział, że zadowoli się hipotetyczną porażką z byłym prezydentem Trumpem, pod warunkiem, że „da z siebie wszystko”.

Po wywiadzie Stephanopoulos we wtorek stał się popularny w nagraniu wideo uzyskanym przez TMZ mówiąc, że nie sądzi, aby Biden mógł służyć kolejne cztery lata.

Prezenter później wydał oświadczenie, w którym stwierdził: „Dzisiaj odpowiedziałem na pytanie przechodnia. Nie powinienem był tego robić”. Rzecznik ABC News powiedział Fox News Digital: „George wyraził swój własny punkt widzenia, a nie stanowisko ABC News”.Source link