Home Rozrywka Czy w Baldur’s Gate 3 powinieneś stanąć po stronie Glutu czy Spawa?

Czy w Baldur’s Gate 3 powinieneś stanąć po stronie Glutu czy Spawa?

20
0


Streszczenie

  • Wybór między Sovereign Spaw a Sovereign Glut to jedna z wielu decyzji, przed którymi stają poszukiwacze przygód.
    Wrota Baldura 3
    .
  • Skorzystanie z pomocy w zabiciu Gluta poprzez realizację jego planów i doprowadzenie go z powrotem do Spawa może sprawić, że przegrana w tym spotkaniu będzie trudna.
  • Łup otrzymany za zabicie Gluta jest bardziej pokaźny, gdy zgłosisz Spawowi jego zdradę i śmierć, aby odblokować tajne pomieszczenie pełne nagród.Sovereign Glut i Sovereign Spaw to dwie główne postacie, które stanowią rozwidlającą się ścieżkę w Wrota Baldura 3i wybór, po której stronie stanąć, może być trudny. Tych dwóch władców Myconidów można spotkać w Underdark, podziemnym królestwie dostępnym w Akcie 1 gry. Suweren Spaw jest przywódcą kręgu Myconidów szukającym ochrony przed (i zemsty na) agresorami Duergar, podczas gdy Suweren Glut stracił swój własny krąg na rzecz tych samych intruzów i schronił się w kolonii nadzorowanej przez Spawa.

Wrota Baldura 3 jest pełen decyzji, które mogą zmienić historię i postacie, więc ważne jest, aby wiedzieć, które wybory są zgodne z pożądanym wynikiem. W zależności od tego, po której stronie staną gracze, spór między dwoma władcami Myconidów może przynieść drużynie łupy i umożliwić kilka interesujących ścieżek narracyjnych. Oczywiście, jak w przypadku większości wyborów w BG3te wybory mogą również skutkować dość trudnymi walkami. I zawsze istnieje szansa, że ​​Glut zginie w walce, co nagle kończy fabułę.


Powiązany

Czy warto pomóc cioci Ethel w Baldur’s Gate 3?

Ciocia Ethel wydaje się być w pewnym niepokoju, gdy spotykamy ją po raz pierwszy w Baldur’s Gate 3, ale podjęcie decyzji, czy jej pomóc, jest bardzo skomplikowaną decyzją.


Powinieneś stanąć po stronie Sovereign Spaw w Baldur’s Gate 3

Wspieranie panującego Myconida po prostu ma większy sens

Grzybowaty Myconid Sovereign Spaw rozmawiający z postacią gracza w Baldur's Gate 3.

Sovereign Glut jest bardziej niż chętny, aby pomóc drużynie w walce z intruzami, co umożliwia zrekrutowanie go jako towarzysza, który dołączy do walki. Glut nadal może zginąć w bitwie, ale jeśli przeżyje główne spotkanie z Duergarami, jego ambicje zostaną ujawnione. Sovereign Glut ma urazę do Spawa za odmowę pomocy kręgowi Gluta, gdy byli w potrzebie, co doprowadziło do zniszczenia całego kręgu. Glut poprosi drużynę o pomoc w walce ze Spawem, aby przekazać mu kontrolę nad kolonią, wybór, który pozostawia niewiele miejsca na negocjacje alternatyw.


Istnieją ważne powody, aby stanąć po stronie Sovereign Glut lub Sovereign Spaw Wrota Baldura 3Ale odmowa przyłączenia się do sprawy Gluta jest zazwyczaj najlepszą drogą do podjęciaZ praktycznego punktu widzenia, łatwiej jest odmówić i walczyć z Glutem niż ze Spawem. Chociaż łotrzyk ma przyzwoitą ilość zdrowia, działa sam przeciwko całej drużynie, co sprawia, że ​​starcie jest dość jednostronne. Dobrze wyposażona drużyna może sobie z tym poradzić w jednej rundzie ataków, co sprawia, że ​​jest to jeden z łatwiejszych triumfów w grze, która czasami może zapewnić pewne podstępne wyzwania.

Jedyną wadą walki z Glutem jest to, że bitwa ta może nastąpić tuż po tym, jak drużyna otrzyma już kilka ciosów w walce z Duergarami, więc najlepiej ocenić stan przygotowania drużyny, gdy poprzednie starcie dobiega końca.


Z drugiej strony walka ze Spawem może być znacznie trudniejsza. Rzucenie mu wyzwania ściągnie na siebie gniew całego kręgu Myconidów, którym przewodzi, wypełniając kolejność tur i utrudniając drużynie przetrwanie. Tylko Spaw musi zostać zabity, aby wygrać walkę, ale jeśli nie uda się tego zrobić szybko, może to przerodzić się w trudną bitwę. Obie opcje są możliwe do opanowania dla drużyny, która wie, jak opracować strategię, ale bardziej atrakcyjną i prostszą opcją jest zdecydowanie pokonanie Gluta.

Powiązany

Baldur’s Gate 3: Lista kontrolna aktu 1 (wszystko, czego nie chcesz przegapić)

W akcie 1 Baldur’s Gate 3 jest wiele do zobaczenia, np. możliwe do zrekrutowania postacie, ukryci bossowie i inne sekrety, które mogą wymagać listy kontrolnej.


Można również zatrudnić pomoc w zabiciu Gluta. Zgadzając się na realizację jego planów, drużyna może odprowadzić Gluta z powrotem do Spawa i ujawnić jego zdradę. Spaw i reszta kolonii Myconidów dołączą do drużyny w ataku na Gluta, co sprawi, że przegranie starcia będzie bardzo trudne. Niestety, nie ma sensu zaskakiwać Gluta w żadnym innym momencie, ponieważ zabicie go poza starciem bojowym nie przyniesie takich samych korzyści. Czekanie, aż ujawni swoje plany, jest konieczne, aby uzyskać wszystko, co wspiera Spawa W Wrota Baldura 3 ma do zaoferowania.

Nagrody za pomoc w pojawieniu się Sovereign w Baldur’s Gate 3

Spaw jest hojny wobec swoich sojuszników

Zbliżenie na świetlistego mykonida Sovereign Spaw z Baldur's Gate 3.

Łupy otrzymane za zabicie Gluta są bardziej znaczące niż to, co można podnieść z ciała Spawa. Glut ma przy sobie przyzwoity wybór przedmiotów, w tym kilka użyteczne Wrota Baldura 3 zwoje zaklęć i kilka składników Underdark. Zabicie go na oczach innych mykonidów nadal będzie traktowane jako kradzież, więc zabranie wszystkiego z jego zwłok będzie wymagało zabicia go z dala od kolonii (co jest generalnie niewskazane ze względu na poświęcenie nagród za sekretne pokoje) lub podjęcia szczególnie skrytego podejścia do plądrowania.


Powiązany

Najlepsza nagroda w zadaniu One Baldur’s Gate 3 jest tylko dla przegranych

Próba wyjścia na prowadzenie w każdej sytuacji w Baldur’s Gate 3 ma oczywiście swoje zalety, ale w jednym przypadku kluczem do potęgi jest pogodzenie się z porażką.

Chociaż łupy Gluta dają kilka fajnych profitów, to większą nagrodę można zdobyć, informując Spawa o jego zdradzie i śmierci, a ten otworzy dla drużyny tajne pomieszczenie. Oprócz dodatkowych zwojów, składników i złota, w tym obszarze znajdziesz Cień Menzoberranzankask umożliwiający użytkownikowi aktywację niewidzialność raz na długi odpoczynek. Hełm jest tylko jednym z wielu sposobów na uzyskanie niewidzialności Wrota Baldura 3ale może być szczególnie użyteczna dla łotrzyków i tropicieli, którzy mają zacięcie strategiczne i potrafią wykorzystać możliwości pozycjonowania.


Zalety opowiedzenia się po stronie Glut w Baldur’s Gate 3

Unikalne rękawice są główną atrakcją

Chociaż zabicie Gluta jest ogólnie atrakcyjniejszą opcją niż przyłączenie się do jego dążenia do władzy, wybranie tej drugiej drogi nadal oferuje pewne wyjątkowe korzyści. Wrota Baldura 3. Główną, unikatową nagrodą jest para Winters Clutchówktóre są rękawicami, które zadają 2 obroty epokryty szronem na cel. Może to być główny magnes dla czarodzieja polegającego na czarach lodu, ale ma problem z ustawieniem się przeciwko Cieniowi Menzoberranzan, który drużyna otrzymuje po stronie Spawa, co oferuje bardziej wszechstronne zastosowanie, dzięki czemu jest odpowiedni dla praktycznie każdej drużyny.

Łupy, które gracze zbierają z ciała Spawa, w rzeczywistości pokrywają się z tymi, które można znaleźć na Glucie. Jedyną prawdziwą różnicą w nagrodach jest otrzymanie Winter’s Clutches za opowiedzenie się po stronie Gluta lub zawartości sekretnego pokoju, w tym Shadow of Menzoberranzan, za opowiedzenie się po stronie Spawa.


Zabicie Spawa może być trudniejsze niż zabicie Gluta. Jednak odpowiednie przygotowanie i odrobina szczęścia mogą sprawić, że będzie to najłatwiejszy sposób na rozwiązanie tego zadania. Spawa można strącić z półki za pomocą pchnięcie lub odrzut zaklęciei wykorzystując potężny Wrota Baldura 3 zaklęcie jak Thunderwave może wysłać go natychmiast w otchłań, zasadniczo pomijając całe spotkanie. To ma taki skutek, że nie można splądrować jego zwłok, więc podzielenie różnicy poprzez zrzucenie go na niższy poziom i zadanie mu obrażeń jest rozsądnym kompromisem.

Jak wybór Gluta lub Shawa zmienia historię w BG3

Żadna z opcji nie ma poważnych konsekwencji dla historii

Władcy Myconidów Glut i Spaw stają naprzeciw siebie w Podmroku w Baldur's Gate 3.


W przeciwieństwie do niektórych waśni w Wrota Baldura 3, podział między dwoma władcami Mykonidów nie powoduje istotnych rozbieżności w historii. Jeśli drużyna stanie po stronie Gluta, kolonia Myconidów wpadnie pod jego wpływy, gdy Spaw zginie, szybko stabilizując sytuację i po prostu wymieniając swojego przywódcę. Zarówno Spaw, jak i Glut poproszą o głowę kolejnego wroga, którego pokonają w Underdark, co ponownie połączy obie ścieżki. Jak pokazują ich dary, obaj Władcy docenią pomoc, chociaż ich różne osobowości sprawiają, że dziękują drużynie na różne sposoby.

Powiązany

Baldur’s Gate 3: Czy powinieneś pomóc Gekh Coal?

Gekh Coal nie jest miłym człowiekiem, ale w Baldur’s Gate 3 możesz mu pomóc. Oto, co się stanie, jeśli to zrobisz lub nie, i co możesz przegapić.


Ten największy wpływ narracyjny opowiedzenia się po stronie Glut lub Spaw może leżeć w jego wpływie na opinie towarzyszy. Na przykład Astarion będzie zadowolony, że stanie po stronie Gluta i zabije Spawa, podczas gdy Karlach będzie się z tego powodu obrażał. Biorąc pod uwagę etykę tych postaci, nie jest to zaskakujące. Chociaż gniew Gluta na Sovereign Spaw jest przynajmniej w pewnym stopniu uzasadniony, jest dość oczywiste, że żądza zemsty i kontroli motywuje jego działania. Nie jest to koniecznie całkowicie zły wybór, ale jest to bardziej podstępna z opcji.

Podobnie jak wszystkie wybory w Wrota Baldura 3jest również całkowicie rozsądne, aby pójść w dowolnym kierunku ze względu na odgrywanie ról. Niestandardowa postać zbudowana wokół historii zemsty może być bardziej skłonna stanąć po stronie Glut, a różnica w nagrodach nie jest na tyle znacząca, aby uczynić to straszną decyzją. Typowa drużyna o dobrym nastawieniu, z drugiej strony, jest ogólnie bardziej skłonna po prostu trzymać się Spaw, a dodatkowe nagrody są tylko wisienką na torcie.


Brak rozbudowanych gałęzi fabularnych sprawia, że ​​wybór między Sovereign Glut a Sovereign Shaw ostatecznie wiąże się z niewielkimi konsekwencjami, ale nie oznacza to, że obie opcje są sobie równe. Pomimo że obie ścieżki oferują dość podobne nagrody, przewaga w walce i nieznacznie ulepszony łup, który oferuje obrona Shaw, są wystarczającą przewagą, aby uczynić tę decyzję ogólnie bardziej wykonalną. Skupienie się na atakach lodowych, romans z Astarionemlub złe przejście gry może być możliwym powodem, aby stanąć po stronie Gluta, ale poza tym wybór ścieżki Shawa w Wrota Baldura 3 ma największy sens.

baldurs-gate-3-okładka

Wrota Baldura 3

Opracowana i wydana przez Larian Studios, Baldur’s Gate 3 to nadchodząca gra RPG, której premiera zaplanowana jest na sierpień 2023 r. Gracze stworzą postać, która wyruszy w podróż na dużą skalę i mogą to zrobić solo lub w kooperacji ze znajomym. Walka tym razem odbywa się w stylu turowym.

Platforma(y)
Komputer macOS, PS5, Xbox Series X

Wydany
3 sierpnia 2023 r.

Deweloper(zy)
Studia LarianSource link