Home Rozrywka Dario Argento i Franco Nero dołączają do interaktywnego horroru thrillera „The Run”

Dario Argento i Franco Nero dołączają do interaktywnego horroru thrillera „The Run”

37
0


EKSKLUZYWNY: Brytyjski reżyser Paul Raschid zatrudnił weterana włoskiego reżysera Dario Argento (Suspiria, Inferno, Głęboka czerwień) i aktor Franco Nero (Django Unchained, Egzorcysta papieża, John Wick) do Twojego najnowszego interaktywnego projektu Wyścig.

Raschid reżyseruje na podstawie napisanego przez siebie scenariusza. Film określany jest mianem „horroru”. Element interaktywny będzie polegał na tym, że widz zostanie poproszony o podjęcie ryzykownych dla bohatera decyzji w różnych momentach historii, które wpłyną na kierunek narracji, a w niektórych przypadkach zakończą się przedwczesną śmiercią.

Zdjęcia do projektu trwają obecnie w północnych Włoszech. Akcja rozgrywa się na odległym torze wyścigowym, gdzie poranny bieg słynnej influencerki fitness staje się wyścigiem o przetrwanie, gdy mordercy ścigają ją bez pozornie bez powodu. Po drodze spotyka lokalnego rolnika Matteo i od wyborów widza zależy, czy przeżyje, czy umrze.

W rolach głównych występują także Roxanne McKee (Gra o Tron, Herkules, Kontratak) i George Blagden (Wikingowie, Czarne lustro, Wersal). Obsadę uzupełnia Fabio Testi (Raz na Zachodzie, Listy do Julii)Jamie Warda (Twoje Mroczne Materie, Tyranie) Jemma Donovan (Sąsiedzi, bez zarzutu) i Katia Ricciarelli (O krok od nieba, jak matka).

Argento jest najbardziej znany jako mistrz horroru Giallo, czego dowodem jest m.in Suspiria, Głęboka czerwieńmi Zjawiska. Nero to legenda włoskiego kina. Jego przełomowa rola pojawiła się w filmie Spaghetti Western z 1966 roku Django.

Wyścig to produkcja Benacus Entertainment we współpracy z RNF Productions. Poprzednie interaktywne funkcje Raschida obejmują Galeriathriller o zakładnikach, w którym także występuje Blagden, oraz interaktywna komedia romantyczna Pięć randek.

Benacus Entertainment i RNF Productions to firmy zajmujące się produkcją i usługami produkcyjnymi z siedzibą w Atlancie w stanie Georgia. Jego dorobek obejmuje Double Down South, St Agatha, Walden i Degenerate.