Home Rozrywka Denis Villeneuve podsumował swoją wizję Diuny jednym słowem

Denis Villeneuve podsumował swoją wizję Diuny jednym słowem

36
0


Według „The Art and Soul of Dune” odpowiedź Denisa była prosta: „kobiety”. Miał on wiele do powiedzenia na temat mistycznego siostrzeństwa znanego jako Bene Gesserit. „Większość ruchów politycznych w książce jest napędzana przez mężczyzn, którzy często reagują w danej chwili” – wyjaśnił Denis. „Bene Gesserit postrzegają czas inaczej. Opracowują strategie długoterminowe, myśląc w kategoriach stuleci, a nawet tysiącleci. W ten sposób manipulują biegiem ludzkości”. Reżyser zauważył, że kobiety w świecie „Diuny” mają „moc prokreacji, a także mądrość, która pozwala im prowadzić ludzkość ku oświeceniu”.

Reżyserka zestawia również Bene Gesserit ze stylem męskiego przywództwa prezentowanym w serii „Diuna”, który fani widzieli u groźnych postaci, takich jak Baron Harkonnen grany przez Stellana Skarsgårda, a w „Diunie: Część druga” u samego Paula Atrydy granego przez Timothee Chalameta. „(Kobiety w „Diunie”) myślą o przyszłych wynikach, a nie o natychmiastowych wynikach” – powiedziała Denis. „Prowadzą poprzez wpływ, a nie dominację”. Reżyserka utrzymuje, że dzisiaj: wywiad z Den of Geek W lutym potwierdził, że „kobiety” to jego kluczowe słowo w kontekście adaptacji podczas planowania z Roth i dodał, że interesują go kobiece sposoby sprawowania władzy, częściowo dzięki wychowaniu „w latach 60. i 70. w środowisku feministycznym, co bardzo mi się podoba”.

„Chcę, aby Bene Gesserit była w centrum epicentrum tej adaptacji” – powiedział Villeneuve portalowi. „To jedna z rzeczy, która moim zdaniem jest najbardziej adekwatna do naszych czasów”. Czy Villeneuve zrealizował więc historię skoncentrowaną na kobietach, którą sobie wyobraził? Sami oceńcie: „Diuna: Część 2” jest już dostępna do wypożyczenia i kupienia.

Źródło linku