Home Rozrywka Disney+ rozpoczyna reżyserski debiut serialu telewizyjnego Javiera Fessera „Wspólna opieka” nad imigrantem;...

Disney+ rozpoczyna reżyserski debiut serialu telewizyjnego Javiera Fessera „Wspólna opieka” nad imigrantem; ujawniono obsadę

64
0


EKSKLUZYWNY: Disney+ rozpoczęło działalność Wspólna opiekaserial komediowo-dramatyczny, który oznacza Mistrzowie pierwsza praca reżysera telewizyjnego twórcy Javiera Fessera.

Możemy ujawnić, że streamer zostanie wydany Wspólna opieka w styczniu 2025 roku z filmowcem Fesserem (Championex, Ścieżka, Wielka przygoda przez Mortadelo i Filemon) reżyseruje ośmioodcinkowy serial, który został ogłoszony ponad dwa lata temu i bada, co się dzieje, gdy rodzice się rozstają. Producent The Immigrant, wspierany przez Fremantle, tworzy serial, którego autorem i twórcą jest Juanjo Moscardó Rius, twórca nominowanego do nagrody Goya filmu. Gówniana terapiai María Mínguez (Żyć dwa razy).

Jestem Wspólna opiekarodzice Cris i Diego właśnie rozstali się za obopólną zgodą. Ich intencją jest bycie dojrzałymi, odpowiedzialnymi i przyjaznymi dorosłymi dla dobra ich pięcioletniej córki, ale żadne z nich nie jest w stanie mieszkać samemu i się nią opiekować. Praca Cris jest bardzo wymagająca, a Diego nie ma stałego dochodu, więc oboje są zmuszeni wrócić do domów swoich rodziców. Dziadkowie są podekscytowani powrotem swoich dzieci i wnuczki do ich życia, ale sprawy szybko się pogarszają. To, co zaczęło się jako polubowne rozstanie, szybko się zmienia, gdy stają w obliczu trudnej rzeczywistości.

Lorena Lopes (Długie cienie, W domu) i Ricard Farré (Uprzejmość, Polska) gra parę. W obsadzie jest również Adriana Ozores (Małe miłości, niewidzialny), Francesc Orella (Merlin, Święta Ewita), Aton Soria (Wenus), Fernando Sansegundo (Smutne historie), Lucia de Gracia, Cristina Alcazar (Charty, Kardoso), Klara de Ramon (Randki w Barcelonie), Victor de la Fuente (Królowie nocy, Noce Tefii) i Edu Soto (Nacho, Mortadelo i Filemon. Misja: Ocalić Ziemię).

Fesser zdobył siedem nagród Goya, w tym za najlepszy film Mistrzowie (Mistrzowie) jest dla Ścieżkafilm, za który otrzymał również nagrody za najlepszą reżyserię i najlepszy scenariusz. Był również nominowany do Oscara za najlepszy film krótkometrażowy Binta i wielki pomysłoraz zdobył wiele innych nagród.

Fesser powiedział, że postacie w Wspólna opieka przyciągnął go do projektu telewizyjnego. „Widziałem siebie doskonale odzwierciedlonego w ich wielkości i nieszczęściach” – dodał. „Byłem poruszony ich konfliktami i śmiałem się głośno razem z nimi wszystkimi, a także bardzo pociągał mnie ton propozycji. Nie wyobrażałem sobie, że tak prawdziwy dramat może być w końcu tak zabawny. Jak cudownie jest robić komedię bez żartów”.

Sofía Fábregas, wiceprezes ds. produkcji oryginalnej w Disney+ Hiszpania, powiedziała: „Fesser ma szczególną zdolność wydobywania humoru z najbardziej nieoczekiwanych sytuacji i poruszania widzów swoim człowieczeństwem i czułością. Ponadto scenariusze są genialne. Naprawdę dużo się śmialiśmy, tworząc je”.

Serial jest pierwszym hiszpańskim projektem studia The Immigrant, które ma na swoim koncie takie filmy jak nagrodzony Kryształowym Niedźwiedziem Adolf i serii ViX Ona KominekA Słoneczny mi Wszystko, czym byliśmys, o którym rozmawialiśmy po raz pierwszy w zeszłym roku. W sumie firma produkcyjna Latinx jest w trakcie postprodukcji trzech seriali, które będą miały premierę w tym i przyszłym roku.

„Jesteśmy podekscytowani, że nasza pierwsza seria w Hiszpanii będzie miała wizję reżysera takiego jak Javier, autentyczność pióra Juanjo i Marii oraz współpracę fantastycznego zespołu Disneya” – powiedziały w oświadczeniu Camila Jiménez i Silvana Aguirre, założycielki The Immigrant i producentki serii. „Seria odzwierciedla to, do czego dążymy jako firma: opowiadanie głęboko ludzkich i uniwersalnych historii”.