Home Rozrywka House Of The Dragon stosował dokładnie ten sam trik zapowiadający wydarzenia dwa...

House Of The Dragon stosował dokładnie ten sam trik zapowiadający wydarzenia dwa tygodnie z rzędu z udziałem dwóch różnych postaci

38
0


Ostrzeżenie! Ten artykuł zawiera spoilery do House of the Dragon.

Streszczenie

  • W filmie „House of the Dragon” w inteligentny sposób zapowiada się wojna domowa dynastii Targaryenów, a wszystko to za sprawą zabawkowych scen z udziałem smoków.
  • Lekceważenie przez syna Rhaenyry, Aegona, zabawki smoka, wskazuje na jego przyszłą pogardę dla smoków i ostateczny tytuł „Pogromcy Smoków” po wyginięciu smoków podczas jego panowania.
  • Alicent pokonuje smoka, któremu odrywa się skrzydło, co jest powiązane z obrażeniami odniesionymi przez Aegona i Sunfyre’a w bitwie pod Rook’s Rest, a także z upadkiem rodu Targaryenów i wyginięciem smoków.

Dom Smoka drażnił przyszłe wydarzenia tym samym trikiem dwa razy w ciągu tylu samo tygodni z dwoma różnymi postaciami. Jak to często bywało z Gra o tron, Dom Smoka sprytnie drażni przyszłe wydarzenia, mianowicie wojnę domową Targaryenów między smokami i ich jeźdźcami. Od Dom Smoka Pod koniec sezonu 2, odcinek 4, wojna domowa w końcu wybuchła, podczas gdy Aegon na pokładzie Sunfyre, Aemond na Vhagarze i Rhaenys na Meleys starli się w bitwie pod Rook’s Rest.

Podczas gdy Bitwa w Rook’s Rest oficjalnie rozpoczyna otwartą walkę w Tańcu Smoków, nadchodzi wiele wojen. Wiele przyszłych sezonów serialu HBO będzie szczegółowo przedstawiać eskalującą wojnę domową wśród Targaryenów, a ostatnie wydarzenia zapowiadają przyszłość Dom Smokaobsada postaci. W dwóch ostatnich odcinkach ten sam trik foreshadowingu został użyty dla dwóch różnych postaci, zapowiadając różne wątki fabularne Dom Smoka sezon 3 i kolejne.

Zabawkowy smok młodego Aegona zapowiada jego historię po wojnie secesyjnej

Syn Rhaenyry, Aegon, został pokazany bawiący się zabawkowym smokiem

Omawiany trik prefiguratywny odnosi się do scen z udziałem małych figurek smoków w Dom Smoka sezon 2. Po raz pierwszy pokazano zabawkowego smoka w Dom Smoka Sezon 2, odcinek 3, w którym młody Aegon – syn ​​Rhaenyry z Daemonem – został pokazany, jak otrzymuje jedną. Rhaenyra daje zabawkę Aegonowi, zanim ten natychmiast odłoży smoka i zacznie bawić się inną zabawką w pobliżu. Choć może się to wydawać nieistotną sceną, w rzeczywistości zawiera wskazówki dotyczące jego historii po zakończeniu Tańca Smoków.

Za rządów Aegona giną smoki, co sprawia, że ​​zyskuje on przydomek „Pogromca Smoków…”

Dużo później, w Tańcu Smoków, liczne zgony i tragedie, które dotknęły ród Targaryenów, doprowadziły do ​​odziedziczenia Żelaznego Tronu przez młodego Aegona. Ogień i krewprequela do zrobienia Pieśń Lodu i Ognia seria książek o których Dom Smoka opiera się na, wyjaśniono, że Aegon nie lubi smoków z powodu okropności, których doświadczył jako dziecko podczas wojny domowej. Ostatecznie smoki wymierają podczas rządów Aegona, co przyniosło mu przydomek „The Dragonbane”. Aegon natychmiast zignorował zabawkowego smoka w Dom Smoka Sezon 2, odcinek 3 prezentuje tę przyszłość.

Model smoka Alicenta zapowiada to, co stanie się z królem Aegonem II

Scena premonitorna Alicent powoduje obrażenia Aegona

Jestem Dom Smoka W sezonie 2, odcinku 4, Alicent jest również pokazany bawiący się figurką smoka wzorowaną na Viserysie. Po zaskoczeniu przez Wielkiego Mistrza, Alicent upuszcza smoka na ziemię, który się rozbija, a jego skrzydło odpada. To zapowiedź tego, co wydarzy się później w odcinku z Aegonem i Sunfyre w bitwie pod Rook’s Rest. Chociaż nie jest to do końca wyjaśnione w serialu, jest to wyraźnie napisane w Ogień i krew że skrzydło Sunfyre’a zostało oderwane od jego ciała podczas bitwy, kiedy on i Aegon upadli na ziemię.

Poniższe akapity zawierają spoilery dotyczące serialu Ogień i krew oraz prawdopodobnych przyszłych sezonów serialu Dom Smoka.

Również scena ze smokiem Alicent w Dom Smoka Sezon 2, odcinek 4 faktycznie zapowiada inną scenę, w której Aegon i Sunfyre zostają później ranni podczas Tańca Smoków. Ostatecznie Daemon i Rhaenyra zdobywają Królewską Przystań, a Aegon i pozostali przy życiu Targaryenowie zostają przemyceni z miasta do Dragonstone. Po zdobyciu Dragonstone, Baela Velaryon ucieka do swojego smoka Moondancer, tylko po to, by zostać odnalezioną przez Aegona i odzyskać Sunfyre. Smoki walczą nad Smoczą Skałą, zanim Sunfyre i Aegon zostają ranni.co prowadzi do sceny ze smoczą statuetką Alicent.

Powiązany

Wyjaśnienie każdego smoka w Domu Smoka

Gdy w Westeros wybuchnie wojna, smoki zostaną wysłane do walki. Oto opis każdego smoka z serialu HBO House of the Dragon, który wchodzi w drugi sezon.

Podczas bitwy Moondancer atakuje zranione skrzydło Sunfyre’a. Podczas gdy Sunfyre dochodzi do siebie po bitwie w Rook’s Rest, Moondancer ponownie poważnie rani smoka i obaj padają na ziemię. Ostatecznie Sunfyre zabija Moondancera. Jednak smok staje się całkowicie niezdolny do latania, ponownie łącząc się z Alicent, uszkadzając skrzydło zabawkowego smokaPodobnie, Aegon zeskakuje z grzbietu smoka w trakcie bitwy, łamiąc mu obie nogi.

Oba momenty ze smokami zapowiadają upadek smoków

Szerszy upadek rodu Targaryenów jest reprezentowany przez zepsute zabawki w kształcie smoka

Na koniec te dwa Dom Smoka Sceny te są spójne z szerszą historią, którą przedstawia serial. Dom Smoka opowiada o upadku rodu Targaryenów i o tym, jak Taniec Smoków poważnie osłabił arystokratyczną rodzinę i doprowadził do jej ostatecznego upadku w Rebelii Roberta. Jednym z definiujących aspektów Tańca Smoków, który spowodował niewiarygodne osłabienie rodu Targaryenów, było wyginięcie smoków.

Powiązany

Wszystkie 8 głównych domów House Of The Dragon wyjaśnione

„House of the Dragon” skupia się głównie na dynastii Targaryenów, ale w „Tańcu Smoków” pojawia się wiele innych znanych rodzin.

Jak wspomniano, panowanie Aegona III ostatecznie prowadzi do całkowitego wyginięcia smoków. To drastycznie osłabia militarną sprawność rodu Targaryenów, a wyginięcie smoków przypisuje się ostatecznemu upadkowi Targaryenów i Tańcowi Smoków. Dopiero gdy smocze jaja Daenerys Gra o tron wykluwają się prawie dwa wieki po tym, jak stworzenia te ponownie pojawiły się na świecie. Dom Smoka przedstawienie Alicenta i Aegona ignorujących lub niszczących figurki smoków symbolizuje ostateczne wyginięcie tych stworzeń, co naprawdę podkreśla tragedię Tańca Smoków.