Home Rozrywka Jak syn Shari Redstone odegrał kluczową rolę w umowie Skydance z Paramount

Jak syn Shari Redstone odegrał kluczową rolę w umowie Skydance z Paramount

22
0Na koniec wystarczyło, że David zadzwonił do Tylera.

Połączenie słynnej i zanikającej Shari Redstone Imperium medialne Paramount z hollywoodzkim studiem Skydance może w końcu zostać podpisany, ale nie jest jeszcze całkowicie zapieczętowany – warto zapytać o ryzyko, że eksploduje po raz kolejny, zanim wyschnie atrament.

W zeszłym miesiącu, po tym jak Redstone pozornie zakończył współpracę po miesiącach niestabilnych rozmówSzef SkyDance, David Ellison, zadzwonił do syna Shari, Tylera Korffa, aby spróbować pogodzić się z rodziną i wrócić na właściwe tory negocjacji. Jak się dowiedział On The Money, ta decyzja najwyraźniej zadziałała.

David Ellison (po lewej) zadzwonił do syna Shari’ Redstone, Tylera Korffa, aby spróbować pogodzić się z rodziną. Donna Grace/NY Post

Choć nie nagłośniono tego szeroko, Korff, prawnik i rabin, od lat pomaga swojej matce w zarządzaniu imperium medialnym, które odziedziczyła po ojcu, słynącym ze swojej zmienności potentacie medialnym Sumnerze Redstone’ie – który oczywiście był także dziadkiem Tylera.

Korff był kluczowym doradcą swojej mamy podczas trwającego wiele miesięcy procesu ze Skydance. Był na spotkaniu z Ellisonem w grudniu ubiegłego roku, gdzie po raz pierwszy narodziła się umowa – złożona transakcja aby SkyDance przejęło kontrolę nad Paramount poprzez zakup udziałów rodziny w spółce holdingowej National Amusements.

Co ciekawe, umowa obejmuje również zainwestowanie przez Skydance miliardów dolarów w Paramount, dzięki czemu studio będzie mogło kupić Skydance, niewielkie studio, które Ellison stworzył z pomocą swojego ojca Larry’ego Ellisona, założyciela Oracle, którego majątek według Forbesa wynosi obecnie 177 miliardów dolarów.

Rzeczywiście, osoby z wewnątrz mówią mi, że to prawdziwa rodzinna sprawa, w której Korff – 39-letni dziedzic imperium medialnego – i Ellison – 41-letni potomek ikony Doliny Krzemowej – nawiązali ciekawą relację w trakcie dramatu związanego z transakcją: jak mi powiedziano, para osobiście się dogadała, co pomogło utrzymać umowę przy życiu pomimo całego dramatu.

Mimo wszystko, w przypadku dramatu rodzinnego zawsze istnieje szansa, że ​​sprawy się skomplikują – i tak się stało. Shari i Tyler nie byli zachwyceni pomysłem porzucenia rodzinnego biznesu i przekazania spuścizny Sumnera początkującemu producentowi („Top Gun: Maverick” jest jednym z osiągnięć Ellisona).

Shari Redstone przybywa na tegoroczną konferencję Sun Valley. Agencja Reutersa

W prowadzeniu programu pomoże również RedBird Capital, firma private equity kierowana przez bankiera medialnego Gerry’ego Cardinale’a, który zapewnił Ellisonowi część gotówki i nowe umiejętności zarządzania. Cardinale ma zasiąść w zarządzie nowej firmy. Jeff Shell, wieloletni szef NBCUniversal, który współpracuje z Cardinale’em w RedBird, jak donosiłem, odegra główną rolę w tym, co kiedyś było rodzinnym biznesem Redstone.

Z drugiej strony obecny zarząd utworzony przez zespół Shari zniknąłby. Shari na konferencji Sun Valley w tym tygodniu w Idaho i może to być jej ostatni występ w roli medialnej tytanki, zanim stanie się po prostu kolejną półbogatą osobą.

Trudne do przełknięcia. Ale jest pewna rzeczywistość w branży medialnej, która nie istniała, gdy Sumner składał Paramount w latach 90.: To do bani.

„Top Gun: Maverick” jest jednym z filmów Ellisona. ©Paramount/Dzięki uprzejmości Everett Collection

Tak, Paramount ma świetne aktywa: duże studio, sieć CBS, programy sportowe, MTV, BET. Ale spójrz na jego bilans, a zobaczysz, że w erze odcinania kablówki, wszystkie one topnieją jak kostki lodu, szybko tracąc oglądalność, a wraz z tym pieniądze z reklam. Streaming Paramount-plus to trudny biznes; ludzie nie chodzą do kina tak często, jak kiedyś.

Prawda jest taka, że ​​majątek rodziny topnieje, a Ellison ma pieniądze, żeby go zachować.

Tymczasem, gdy napięte negocjacje w sprawie umowy przeciągały się przez zimę, wiosnę, a potem lato, coś ważnego przepadło: pieniądze. Shari chciała zachować rodzinny majątek i myślała, że ​​jest oszukiwana przez garnitury po drugiej stronie, spodziewając się blisko 2 miliardów dolarów za swoje udziały kontrolne w Paramount, podczas gdy Skydance-RedBird uważała, że ​​jest w porządku z czymś bliższym 1,7 miliarda dolarów.

Kiedy w zeszłym miesiącu, tuż przed ostatecznym zatwierdzeniem, zobaczyła drobny druk, zareagowała niechętnie, dając jasno do zrozumienia, że ​​jest zadowolona z tego, że ją oszukano.

Wtedy wkroczyli David Ellison i Tyler Korff. Ellison gorączkowo naradzał się nie tylko z Cardinale, ale także ze swoim ojcem, który wiedział co nieco o zawieraniu umów. Zaczął więc na nowo otwierać dialog z 39-letnim Tylerem, a potem z jego mamą, i zawarto kompromisy.

Paramount ma ogromne dziedzictwo: duże studio, stację CBS, programy sportowe, MTV i BET. AP

W rezultacie: wypłata udziałów Redstone’a wzrosła do 1,75 mld dolarów, a kompromisy dotyczące odszkodowań zostały zawarte, aby ubezpieczyć rodzinę przed pozwami akcjonariuszy. Dzieje się tak, ponieważ zwykli akcjonariusze — w przeciwieństwie do rodziny — nie otrzymują z góry niczego poza nową firmą z lepszym bilansem.

W rezultacie: wypłata udziałów Redstone’a wzrosła do 1,75 mld dolarów, a kompromisy dotyczące odszkodowań zostały zawarte, aby ubezpieczyć rodzinę przed pozwami akcjonariuszy. Dzieje się tak, ponieważ zwykli akcjonariusze — w przeciwieństwie do rodziny — nie otrzymują z góry nic poza nową firmą z lepszym bilansem, a to właśnie tam sprawy mogą znów pójść na łatwiznę.Source link