Home Rozrywka Jake Tapper z CNN reaguje na twierdzenia kampanii Bidena dotyczące George’a Clooneya

Jake Tapper z CNN reaguje na twierdzenia kampanii Bidena dotyczące George’a Clooneya

20
0Prezenter CNN Jake Tapper wydawał się być zaskoczony twierdzeniem kampanii prezydenta Joe Bidena, że ​​ma więcej wytrzymałości niż George Clooney po aktorze z pierwszej ligi napisał artykuł redakcyjny wzywający Demokratów ustąpić i nie ubiegać się o reelekcję jesienią.

Podczas środowej emisji popołudniowego programu informacyjnego Tappera „The Lead With Jake Tapper” Kayla Tausche, starsza korespondentka Białego Domu dla CNN, powiedziała, że ​​urzędnik kampanii Bidena powiedział jej, że 63-letni Clooney opuścił zbiórkę funduszy w Hollywood w zeszłym miesiącu trzy godziny przed prezydentem.

„Ale co to znaczy? Że George Clooney zostawił trzy wcześniej? Jaki w tym sens?” Tapper zapytał Tausche podczas segmentu.

„Chodzi o to, żeby zasugerować, że wytrzymałość Bidena jest lepsza niż Clooneya. A Clooney nie miał, wiesz, oczu na całe wydarzenie” – odpowiedziała.

Prezenter CNN Jake Tapper (po lewej) i korespondentka CNN w Białym Domu Kayla Tausche (po prawej) wystąpili w środę w programie „The Lead With Jake Tapper”. CNN
Tapper wydawał się zaskoczony, gdy Tausche poinformował, że kampania Bidena sugerowała, że ​​prezydent ma większą wytrzymałość niż George Clooney. CNN

„To jest odpowiedź na felieton Clooneya”.

„OK” – odpowiedział Tapper, uśmiechając się i mając wyraz zdziwienia na twarzy. Segment był podane przez Mediaite.

Biden, który ma 81 lat, nie zareagował na apele Clooneya i innych czołowych Demokratów, by ustąpić po jego katastrofalnym występie w debacie z byłym prezydentem Donaldem Trumpem w zeszłym miesiącu.

Kilka tygodni przed debatą Clooney, Julia Roberts i Barbra Streisand znalazły się wśród osób, które wzięły udział w zbiórce funduszy na rzecz Bidena, która przyniosła rekordową kwotę ponad 30 milionów dolarów. Miało to na celu zmobilizowanie potencjalnych zwolenników do udziału w wyścigu o Biały Dom, który ich zdaniem może być jednym z najważniejszych w historii USA.

Clooney, gwiazda filmowa i znany hollywoodzki darczyńca oraz zbieracz funduszy dla Bidena, napisał felieton w New York Times w którym zadeklarował swoją „miłość” do prezydenta, ale mimo to namawiał go do wycofania się z kampanii.

Serwis informacyjny Politico poinformował w środę wieczorem, że były prezydent Barack Obama miał wcześniejszą wiedzę że Clooney opublikuje artykuł redakcyjny. Według raportu Obama nie próbował odwieść swojego przyjaciela od napisania artykułu redakcyjnego.

Clooney, aktor pierwszej klasy i jeden z najważniejszych hollywoodzkich zbieraczy funduszy dla Bidena, wezwał prezydenta do wycofania się z wyścigu. Zdjęcia Getty’ego

Skrzypek powiedział w artykule opinii w „Timesie” że partia przegra wyścig prezydencki i straci jakąkolwiek kontrolę nad Kongresem, jeśli nominacją zostanie Biden.

„To nie jest tylko moja opinia; to opinia każdego senatora, członka Kongresu i gubernatora, z którym rozmawiałem prywatnie” – napisał Clooney.

Zorganizował kilka drogich akcji zbierania funduszy w Hollywood, m.in. na rzecz Bidena w zeszłym miesiącu.

Clooney (pierwszy po lewej), Biden (drugi od lewej), aktorka Julia Roberts (druga od prawej) i były prezydent Barack Obama wzięli udział w zbiórce funduszy w Los Angeles 15 czerwca. X/Chris Jackson

Clooney argumentował, że partia powinna wybrać nowego kandydata na konwencji w przyszłym miesiącu, mówiąc, że proces będzie „nieuporządkowany”, ale „obudzi” wyborców na korzyść partii, wymieniając wiceprezydent Kamalę Harris i gubernatorów Wesa Moore’a z Maryland, Gretchen Whitmer z Michigan i Gavina Newsoma z Kalifornii wśród tych, których kraj powinien teraz usłyszeć.

Skupiając sporą część swojego tekstu na wieku Bidena, Clooney podczas niedawnego wydarzenia w Los Angeles zwrócił uwagę na różnice, jakie dostrzegł u 81-letniego prezydenta w porównaniu z latami ubiegłymi.

„To druzgocące, ale Joe Biden, z którym byłem trzy tygodnie temu na zbiórce funduszy, nie był tym samym Joe Bidenem, «wielką k… aferą» z 2010 roku” – napisał Clooney.

Podczas zbiórki funduszy Clooney i inni powiedzieli, że zauważyli, że Biden stał się słabszym mężczyzną. TING SHEN/BASEN/EPA-EFE/Shutterstock

„Nie był nawet Joe Bidenem 2020 roku. Był tym samym człowiekiem, którego wszyscy widzieliśmy na debacie”.

Clooney nie jest odosobniony w swojej charakterystyce niedawnej wymiany zdań z Bidenem.

Osoba, która miała bliski kontakt z Bidenem, opisała prezydenta jako osobę pełną energii i zaangażowania na zbiórce funduszy w marcu, ale podczas wydarzenia w Los Angeles kilka miesięcy później powiedziała Associated Press, że zauważyli zauważalny spadek obecności Bidena.

Biden oparł się wezwaniom do ustąpienia po swoim fatalnym występie w debacie z byłym prezydentem Donaldem Trumpem w zeszłym miesiącu. Graeme Sloan – Pool przez CNP / MEGA

Osoba, która rozmawiała z AP pod warunkiem zachowania anonimowości, aby omówić prywatne interakcje z prezydentem, wspominała, że ​​była zdumiona tym, jak bardzo zmęczony i „nieobecny” wydawał się prezydent podczas rozmów za kulisami wydarzenia w Los Angeles.

Anonimowa osoba stwierdziła, że ​​dali Bidenowi kredyt zaufania, ponieważ nie był tak elokwentny i wykazywał się mniejszą energią poza sceną, ponieważ przybył do Los Angeles z Włoch, gdzie uczestniczył w międzynarodowym szczycie.

Poproszony o komentarz na temat eseju Clooneya, sztab Bidena wskazał na list prezydenta wysłany wcześniej w tym tygodniu do demokratów w Kongresie, w którym prezydent obiecał pozostać w wyścigu.

Według doniesień Obama wiedział wcześniej, że artykuł Clooneya ukaże się w środę w The New York Times. Evan Agostini/Invision/AP

Jego zespół zakwestionował również sposób, w jaki aktor przedstawił zachowanie Bidena podczas zbiórki funduszy w Los Angeles. Przedstawiciele kampanii, którzy byli obecni na wydarzeniu, wskazali, że prezydent spędził na nim ponad trzy godziny, pomimo że dopiero co wrócił z Europy.

Biden odmówił zakończenia starań o reelekcję po słabym występie w debacie z prawdopodobnym kandydatem Partii Republikańskiej Trumpem 27 czerwca.

Z drutami pocztowymi

Source link