Home Rozrywka Johnny Canales, który wprowadził Selenę do mainstreamu, zmarł w wieku 77 lat

Johnny Canales, który wprowadził Selenę do mainstreamu, zmarł w wieku 77 lat

34
0


Johnny’ego Canalesa – za intro odpowiedzialna jest legenda Tejano TV Selena Quintanilla dla ogółu społeczeństwa – zmarł.

Żona wieloletniego prezentera radiowego, Nora, ogłosił w piątek w mediach społecznościowych jego śmierć… dziękując fanom za miłość i wsparcie we wzruszającym poście na Facebooku. Nie wdawała się w szczegóły dokładnych okoliczności swojej śmierci, ale opowiedziała o swoim dziedzictwie.

Nora napisała… „Był kimś więcej niż tylko ukochanym mężem, ojcem, prezenterem telewizyjnym, muzykiem i artystą; był latarnią nadziei i radości dla niezliczonych ludzi. Jego zaraźliwa charyzma i zaangażowanie w promowanie muzyki i kultury latynoskiej odcisnęły ogromne piętno na świecie”.

Dodała: „Duch Johnny’ego będzie żył w niezliczonych wcieleniach, z którymi się zetknął, oraz w dziedzictwie, które zbudował” – prosząc jednocześnie fanów, aby pamiętali radość, jaką przyniósł.

Oprócz tego, że był prezenterem telewizyjnym… Johnny był także piosenkarzem, ale najbardziej znany był z prowadzenia programu „The Johnny Canales Show”, w którym 13-letnia Selena dała jeden ze swoich pierwszych występów na żywo w telewizji w 1985 roku.

Jego program był znany z podkreślania wschodzących talentów z Meksyku i Stanów Zjednoczonych, w tym La Sombra de Chicago, La Mafia, Mazz Intocable, Grupo Pegasso, De Emilio Reyna, Fama, Jaime i Los Chamacos, Jennifer Penęwśród niezliczonych innych.

Kilku fanów zalało ogłoszenie Nory kondolencjami, dziękując Johnny’emu za jego wkład w scenę muzyczną Tejano. Fan dodał… „Był naszym dzieciństwem i punktem odniesienia w branży, a jego dziedzictwo jest bezprecedensowe”. Miał 77 lat.