Home Rozrywka Kolejny film Kevina Costnera „Horizon” został wycofany z sierpniowego harmonogramu premier kinowych

Kolejny film Kevina Costnera „Horizon” został wycofany z sierpniowego harmonogramu premier kinowych

20
0
Wiadomości CNN

Premiera kolejnego filmu z ambitnej serii westernów Kevina Costnera została opóźniona.

Kontynuacja filmu, który obecnie jest wyświetlany w kinach „Horizon: Historia amerykańska – Rozdział 1” miał trafić do kin 16 sierpnia, ale rzecznik firmy produkcyjnej New Line Cinema potwierdził w środę w rozmowie z CNN, że nie jest to już prawdą.

Według rzecznika powodem wycofania było „danie widzom większej możliwości odkrycia pierwszej części „Horizon” w nadchodzących tygodniach, w tym na PVOD i (platformie streamingowej) MAX”.

„Dziękujemy naszym partnerom wystawienniczym za nieustające wsparcie, dzięki któremu widzowie w całych Stanach Zjednoczonych mogą odkrywać film w kinach”.

„Horizon: An American Saga” zadebiutował w kinach 28 czerwca i jest dystrybuowany przez Warner Bros., który podobnie jak CNN jest częścią Warner Bros. Discovery. Do tej pory film kotor poniżej 23,5 miliona dolarów na całym świecie.

Planowana wielofilmowa franczyza jest projektem realizowanym z pasją przez Costnera, który współtworzył, produkował, reżyserował i grał jedną z głównych ról w tym epickim westernie, którego akcja rozgrywa się w realiach amerykańskiej wojny secesyjnej.

W wywiadzie dla CNN nakręcony przed premierą pierwszego filmu, laureat Oscara powiedział, że próbował nakręcić film od dziesięcioleci i nie obawiał się, że jego długość lub niektóre fragmenty mogą zniechęcić osoby o krótkiej perspektywie czasowej.

„Robię filmy, żeby ludzie się nie nudzili” – powiedział wówczas Costner. „Daję im przedsmak czegoś z innej perspektywy, co prawdopodobnie jest powodem, dla którego trudno mi było w ogóle robić filmy, bo były trochę inne”.

Według doniesień Costner zainwestował w projekt 38 ​​milionów dolarów z własnej kieszeni i potwierdził w rozmowie z CNN, że nakręcił już trzecią część planowanej serii czterech filmów.

Źródło