Home Rozrywka Książka Boby Fetta celowo skopiowała Filibuster Gwiezdnych Wojen Pattona Oswalta

Książka Boby Fetta celowo skopiowała Filibuster Gwiezdnych Wojen Pattona Oswalta

47
0


W ciągu ostatnich 20 lat rozwój kultury maniaków był czymś absolutnie dzikim. Dla członków pokolenia Z i pokolenia alfa popularność filmów komiksowych, franczyz science fiction/fantasy i innych związanych z nimi własności intelektualnej zawsze była normą, podczas gdy dla nas, pokolenia X lub pokolenia milenialsów, była to kolejka górska emocje. Nastąpiła rosnąca ekscytacja na widok postaci i materiałów, które przez długi czas uważano za po prostu głupie lub mniejsze niż nagle uzasadnione w wielkim stylu, po czym nastąpił okres szaleństw, w którym obecnie żyjemy, w którym wielu czuje się oszołomionych na kacu. ucisk, jaki filmy komiksowe i uniwersa kinowe wywierają na kino populistyczne od kilku lat.

Jest w tym wszystkim trochę aspektu małpiej łapy. Dorastanie było prześladowane i wyśmiewane z powodu kochających komiksy i maniackich mediów. Rozwój kultury maniaków początkowo kojarzył się z zemstą, potem zwycięstwem, a teraz nikczemnością; Jak powiedział kiedyś jakiś film o superbohaterach„Albo umrzesz jako bohater, albo będziesz żył wystarczająco długo, aby stać się złoczyńcą”. Marzenia od dawna skrywane przez maniaków takich jak ja stały się rzeczywistością, ponieważ to oni sami stali się tymi, którzy byli w stanie je urzeczywistnić.

Cykl ten najlepiej można zaobserwować na przykładzie komika i aktora Pattona Oswalta przedstawiającego przezabawnie zaimprowizowany (i oczywiście dobrze poinformowany) obstrukcja dotycząca „Gwiezdnych wojen: Epizodu VII” podczas odcinka piątego sezonu „Parks and Recreation”. szalenie kujonowski występ Oswalta zawierał scenę wskrzeszenia Boby Fetta, a kiedy taka scena została ostatecznie nakręcona w rzeczywistości w ramach serialu Disney+ „Księga Boby Fetta”, program celowo skopiował dokładny opis Oswalta.

Jak w „Księdze Boby Fetta” wykorzystano prezentację Oswalta „Parks & Rec” jako scenorysy

Kiedy pod koniec drugiego sezonu „The Mandalorian” po raz pierwszy ogłoszono „Księgę Boby Fetta”, dla niemal każdego fana „Gwiezdnych wojen” było jasne, że potrzebne będzie jakieś wyjaśnienie ucieczki Boby tysiącletni przewód pokarmowy Sarlacca po przypadkowym wrzuceniu do niego przez Hana Solo podczas bitwy na barce żaglowej w „Powrocie Jedi”. Na szczęście dla reżysera Roberta Rodrigueza i scenarzysty Jona Favreau idealny na ten moment wizualny skrót został już szczegółowo opisany przez Oswalta.

Podczas swojej obstrukcji w roli Gartha Blundina w odcinku „Parks and Recreation” w „Artykule drugim” Oswalt opisuje, jak kamera powinna „przesuwać się w dół od bliźniaczych słońc Tatooine”, aby odsłonić „mandaloriańską zbroję Boby Fetta w rękawiczce” sięgając, gdy wyciągał się z paszczy bestii.

Oswalt ujawnił to podczas niedawnego wywiadu dla „Jimmy Kimmel Live” że Rodriguez i Favreau wykorzystali jego opis chwili jako de facto scenorys dla sceny z odcinka „Rozdział 1: Stranger in a Strange Land” „Księgi Boby Fetta”. Jak sam Favreau potwierdził Oswaltowi, obraz dłoni Fetta wyciągającej się z piasku Tatooine, gdy ten wyciąga się z dołu, został przycięty tak, aby pasował do tonu Oswalta. Oprócz potwierdzenia Favreau, ten miks wideo dowodzi, że nie ma wątpliwości co do wpływu Oswalta na odcinek.

Oswalt zauważa, że ​​uważa, czego sobie życzy

Ostatnie 20 lat kina było pełne spełniania życzeń maniaków, w których ziściło się wiele pomysłów, które dla nerdów z lat 80. i 90. wydawały się mrzonkami: „Freddy kontra Jason”, „Obcy kontra Predator”, mroczny film i realistyczną trylogię o Batmanie, kontynuacje „Gwiezdnych wojen”, Marvel Cinematic Universe i nie tylko.

Kiedy 11 lat temu Oswalt zaimprowizował swoją scenę obstrukcji, fala kultury maniaków osiągnęła swój szczyt. Zeszłego lata „Avengers” odniosło ogromny sukces kasowy, udowadniając, że eksperyment MCU był nie tylko sukcesem twórczym, ale także opłacalnym finansowo, a jak Oswalt powiedział podczas sceny „Parks & Rec”, Disney właśnie kupił Lucasfilm, ogłaszając, że wkrótce pojawią się kolejne „Gwiezdne Wojny”.

Niesamowicie jest patrzeć wstecz na prezentację Oswalta w „Odcinku VII” z 2024 roku, zwłaszcza dla samego Oswalta. Jak powiedział w wywiadzie dla Kimmela, aktor „Parks & Rec”, Chris Pratt, nie został jeszcze obsadzony w roli Star-Lorda w „Strażnikach Galaktyki”, kiedy kręcono jego odcinek, a zasugerowana uwaga Amy Poehler pod adresem tonu „ Część kobieca jest trochę zabezpieczona” jest dziwnie realną krytyką niektórych MCU i Filmy „Gwiezdne Wojny”, które w końcu powstały.

Jeszcze bardziej szalone jest to, że gorączkowy sen Oswalta dotyczył skrzyżowania „Gwiezdnych Wojen” z Uniwersum Marvela i chociaż dokładnie to się nie wydarzyło (jeszcze), to jednak subtelnie przewiduje obecną obsesję MCU na punkcie multiwersu i crossoverów jako przejęcie X-Men i Fantastycznej Czwórki.

Miejmy nadzieję, że dziwna stagnacja, jakiej obecnie doświadczamy wraz z panowaniem kultury maniaków w końcu ustąpią miejsca kolejnemu trendowi, niezależnie od tego, czy nadal będzie on dotyczył supermocy, czy robotów, czy nie. Cokolwiek się stanie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś gdzieś teraz żartuje z czegoś, co jutro stanie się rzeczywistością; miejmy nadzieję, że będzie zabawnie.Source link