Home Rozrywka Mając w ręku umowę na Skydance, Paramount wyjaśnia, co się stanie, jeśli...

Mając w ręku umowę na Skydance, Paramount wyjaśnia, co się stanie, jeśli pojawi się konkurencyjna oferta

27
0


Paramount przedstawił pewne warunki planowanej fuzji z firmą Skydance Davida Ellisona, w tym co się stanie, jeśli pojawi się inny oferent.

Umowa obejmuje tzw. okres „go shop”, podczas którego inne zainteresowane strony mogą składać oferty. Okres ten wynosi 45 dni od ogłoszenia umowy, które zostało upublicznione w niedzielę wieczorem. Firma poinformowała dziś, że go shop potrwa do 23:59 czasu wschodniego 21 sierpnia i może zostać przedłużony do 5 września, jeśli będą prowadzone negocjacje w dobrej wierze w celu uzyskania lepszej oferty.

„Jeśli Spółka podejmie wyżej wymienione działania z osobami trzecimi, które skontaktowały się ze Spółką i złożyły alternatywną propozycję przejęcia w okresie zakupów, którą Specjalny Komitet Spółki w dobrej wierze uznał za prowadzącą lub można by się rozsądnie spodziewać, że doprowadzi do Lepszej Oferty… wówczas Spółka może przed datą rozpoczęcia okresu zakazu prowadzenia działalności przedłużyć okres zakupów i datę rozpoczęcia okresu zakazu prowadzenia działalności do 5 września 2024 r., aby kontynuować takie działania z takimi osobami trzecimi po pisemnym powiadomieniu Skydance”, zgodnie z dokumentami SEC opublikowanymi dzisiaj.

Umowa przewiduje, że Skydance przejmie National Amusements, holding rodzinny Redstone, który kontroluje Paramount, za 2,4 miliarda dolarów w gotówce. To stawia firmę Davida Ellisona na czele. Paramount przejmie Skydance w transakcji all-stock, wyceniając Skydance na 4,75 miliarda dolarów, łącząc obie firmy.

NAI posiada około 80% akcji z prawem głosu klasy A. Aby uspokoić innych akcjonariuszy publicznych, Skydance i jego zwolennicy, w tym miliarder, współzałożyciel Oracle Larry Ellison i RedBird Capital, zaoferowali nabycie wszystkich innych akcji z prawem głosu w obiegu za 23 USD każda oraz proporcjonalną część akcji bez prawa głosu klasy B za 15 USD każda do dolnej granicy 4,3 mld USD. Kupujący zainwestują również 1,5 mld USD w Paramount.

Dokument, który zawiera oficjalną umowę transakcyjną, stanowi, że Paramount podlega pewnym ograniczeniom w zakresie możliwości pozyskiwania od stron trzecich alternatywnych propozycji przejęć, przekazywania stronom trzecim informacji niepublicznych, podejmowania rozmów ze stronami trzecimi na temat alternatywnych propozycji przejęć oraz zawierania jakichkolwiek umów.

Jeśli Paramount zdecyduje się pójść w innym kierunku, zapłaci Skydance 400 milionów dolarów opłaty za rozwiązanie umowy. Będzie również podlegać tej płatności, jeśli transakcja nie zostanie zamknięta do 7 kwietnia 2025 r., z zastrzeżeniem dwóch automatycznych 90-dniowych przedłużeń, jeśli nie zostanie wydana zgoda regulacyjna lub jeśli organy regulacyjne odrzucą połączenie w całości, co nie jest spodziewane.

WIĘCEJ