Home Rozrywka Motive Pictures zaadaptuje „The Trading Game” Gary’ego Stevensona na potrzeby telewizji

Motive Pictures zaadaptuje „The Trading Game” Gary’ego Stevensona na potrzeby telewizji

23
0


EKSKLUZYWNY: Zdjęcia motywów nabył prawa do opracowania autobiografii popularnego brytyjskiego ekonomisty i youtubera Gary’ego Stevensona Gra handlowa w limitowany serial telewizyjny.

Rozumiemy, że Motive Pictures zdobyło prawa po konkurencyjnym i długim procesie opcyjnym. Bestseller Sunday Times zostanie zaadaptowany przez scenarzystę Gregory’ego Burke’a (Atomowy, Rebus, ’71). Umowę wynegocjowała Lesley Thorne z Aitken Alexander Associates Ltd w imieniu Gary’ego Stevensona i jego agenta literackiego Chrisa Wellbelove’a.

Opisywana jako „napędzająca, głęboko wciągająca i ludzka eksploracja ciemnej strony kapitalizmu”, Gra handlowa opowiada historię Stevensona, chłopaka z klasy robotniczej z East London, który awansuje na najlepszego tradera na świecie w Citibanku, po czym popada w depresję.

Streszczenie brzmi następująco: Intensywna, zabawna, a czasem groteskowa opowieść zabiera czytelników w szczerą, pełną napięcia podróż do mrocznego serca fascynującego świata i rzuca przenikliwe światło na sektor finansowy, jego wpływ na kryzys kosztów utrzymania oraz to, dlaczego stale rosnąca plaga nierówności stanowi zagrożenie dla nas wszystkich.

„Nie mogę się doczekać współpracy z Gregiem i utalentowanym zespołem Motive nad moją historią i zobaczenia, jak ożywa na ekranie” – powiedział Stevenson, komentując dzisiejsze wieści.

Stevenson jest prawdopodobnie najlepiej znany publiczności na całym świecie dzięki swojemu kontu na YouTube Garys Economics, które stało się niezwykle popularne wraz z jego szerszymi kontami w mediach społecznościowych. W obu przypadkach Stevenson przedstawia analizę współczesnej polityki i ekonomii, opartą na jego czasach jako tradera. Jego historię często porównywano do byłego amerykańskiego maklera giełdowego Jordana Belforta. Obserwowanie pociągów pisarz Irvine Welsh opisał Gra handlowa Jak “Wilk z Wall Street „z moralnym kompasem”.

Gdy czytam Gra handlowaHistoria Gary’ego wydała mi się idealnym podsumowaniem dysfunkcji w sercu społeczeństwa kapitalistycznego w XXI wieku”, powiedział Burke. „To opowieść o podróży osoby z zewnątrz przez jedną z instytucji finansowych w centrum gospodarki Wielkiej Brytanii i świata oraz o moralnych i intelektualnych poświęceniach, których musiał dokonać, aby odnieść sukces. Ale to nie wszystko, pokazuje, jak jednostka zostaje uwięziona i obnaża, w jaki sposób instytucja i system finansowy, którego jest częścią, przyczyniły się do dzisiejszego krajobrazu ekonomicznego i politycznego. Nie mogę się doczekać, aby przenieść jego historię na ekran”.

Gra handlowa została opublikowana w 13 krajach i przez osiem tygodni znajdowała się na liście bestsellerów Sunday Times, przy czym przez dwa tygodnie znajdowała się na pierwszym miejscu.

Gra handlowa jest najnowszą opcją serii od Motive Pictures po Kobieta w murzektóry został uruchomiony na kanałach BBC One i Showtime, i Jedna noc który wylądował na Paramount+. Firma wspierana przez Fifth Season ma teraz Zdobądź Millie Black dla Channel 4 i HBO.Source link