Home Rozrywka Muhammad Ali Prime Video Series „The Greatest” z udziałem Jaalena Besta

Muhammad Ali Prime Video Series „The Greatest” z udziałem Jaalena Besta

40
0


Wideo Prime formalnie zamówił Najwspanialszy limitowana seria, od producenta wykonawczego Michael B. Jordan (Ten Kredo franczyza) i producent wykonawczy/showrunner Ben Watkins (Przechodzić). Uważany za pierwszy autoryzowany serial scenariuszowy o życiu Muhammada Alego, zrealizowany z dostępem do jego majątku, Najwspanialszy będzie gwiazdą Jaalen Najlepszy (All American: Powrót do domu) jako legenda boksu.

W serialu zostaną ukazane decydujące momenty w życiu i karierze Alego — zarówno na ringu, jak i poza nim — które zostały dobrze udokumentowane, a także momenty, które miały miejsce poza blaskiem reflektorów. Świat pamięta ikonę, ale Najwspanialszy opowiada o mężczyźnie, mężu, ojcu, bracie i synu.

Producentem serialu jest Outlier Society Michaela B. Jordana, które ma umowę ramową z Amazon MGM Studios, Watkins’ Blue Monday Productions, Authentic Studios, Roc Nation, Polygram Entertainment, partnerem Universal Music Group, oraz Grace: A Storytelling Company, a wdowa po Alim, Lonnie Ali, jest producentem wykonawczym.

„Muhammad Ali’s to niesamowita historia jednej z najważniejszych postaci XX wieku na świecie” — powiedział Vernon Sanders, szef telewizji Amazon MGM Studios. „Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Benem u boku Outlier, Roc Nation, Polygram, Grace, Authentic Brands, Lonnie Ali i niezwykle utalentowanego Jaalena Besta, o którym wiemy, że wykona niezwykłą pracę, ożywiając The Greatest dla naszych globalnych klientów Prime Video”.

Watkins żonglował Najwspanialszy w przypadku innego serialu Prime Video jest producentem wykonawczym i showrunnerem, Przechodzićktóra opiera się na postaciach z bestsellerowych książek Jamesa Pattersona o Alexie Crossie.

„To, że powierzono mi zaszczyt opowiedzenia historii mojego najbardziej ukochanego bohatera, Muhammada Aliego, jest upokarzające i przerażające, a także spełnieniem marzeń” – powiedział. „Jestem przepełniony przytłaczającym poczuciem dumy, odpowiedzialności i przede wszystkim wdzięczności”.

Lonnie Ali wypowiedział się na temat obsadzenia Besta w roli jej zmarłego męża.

„Jestem podekscytowany, że mogę produkować Najwspanialszy obok Bena Watkinsa, który uchwycił istotę i niuanse Mahometa”, powiedziała. „Dzięki Jaalenowi Bestowi odkryliśmy pełen duszy klejnot. Jest tak utalentowanym młodym mężczyzną, który nie tylko uosabia Mahometa, ale także emanuje swoją odpornością, odwagą, charyzmą i pewnością siebie”.

Inny producent wykonawczy Josh Wakely spędził lata pracując nad Najwspanialszyzabezpieczenie praw do historii życia Aliego i przeniesienie projektu do Amazon.

„Od dawna marzyłem o tym, aby opowiedzieć niezwykłą historię życia Alego w formie serialu telewizyjnego, co jest jedynym sposobem na prawdziwe uchwycenie jego wielkości. Jestem wdzięczny Lonniemu i całemu zespołowi, którzy również podzielają moją pasję do zdobywania Najwspanialszy „na ekran” – powiedział.

Oprócz Watkinsa i Jordana, prezes Outlier Society Elizabeth Raposo będzie producentem wykonawczym. Lonnie Ali, wraz z Coreyem Salterem, Marcem Rosenem i Matthew Grossem z Authentic Brand Group, będą pełnić funkcję producentów wykonawczych serialu. Dodatkowymi producentami wykonawczymi będą Roc Nation; Michele Anthony, Boyd Muir i współproducent wykonawczy David Blackman z Polygram; oraz Josh Wakely za pośrednictwem Grace: A Storytelling Company. Stefano Agosto, wiceprezes wykonawczy ds. telewizji w Outlier Society, będzie również nadzorował projekt w imieniu Outlier.

Najwspanialszy jest produkowany przez Amazon MGM Studios we współpracy z Outlier Society, Authentic Studios, Blue Monday Productions, Roc Nation, Polygram Entertainment i Grace: A Storytelling Company.

W filmie z 1977 roku Ali wcielił się w niego sam Najwspanialszyprzez Terrence’a Howarda w filmie ABC z 2000 roku Król świataDavid Ramsey w filmie Fox z 2000 roku Ali: amerykański bohaterWill Smith w filmie biograficznym z 2001 roku Ali i Eli Goree w oryginalnym filmie Amazon Prime z 2020 roku Pewnej nocy w Miami.

Best jest reprezentowany przez Luber Roklin Entertainment i GGSSC. Watkins jest reprezentowany przez UTA i Hirsch Wallerstein Hayum.Source link