Home Rozrywka Nowa książka Stephena Kinga nawiązuje do jednego z jego opowiadań sprzed 40...

Nowa książka Stephena Kinga nawiązuje do jednego z jego opowiadań sprzed 40 lat

25
0


Ostrzeżenie: W artykule znajdują się SPOILERY książek „Willie the Weirdo” i „Gramma” Stephena Kinga.


Streszczenie

 • Podoba Ci się ciemniej
  zawiera mieszankę najnowszych i zupełnie nowych opowieści Stephena Kinga, z których wiele to przejawy mrocznego horroru, z którego słynie ten autor.
 • W kolekcji znajdują się nawiązania do wcześniejszych dzieł Kinga, m.in.
  Grzechotniki
  pełniąc funkcję kontynuacji
  Którego
  i „Willie the Weirdo” nawiązujący kontakt z „Babcią”.
 • „Willie the Weirdo” niepokojąco przypomina 40-letnie opowiadanie Kinga, charakteryzując się podobnym zarysem fabuły i zwrotami akcji.


Podoba Ci się ciemniej zawiera połączenie niedawno wydanych i zupełnie nowych opowiadań Stephen KingI kolekcja nawiązuje nawet do jednej z opowieści autora sprzed 40 lat. Zbiory opowiadań Kinga zawsze ma w swoim składzie imponujące nowe pozycje, więc nic dziwnego, że Podoba Ci się ciemniej jest jednym z największe horrory 2024 roku. Oznacza powrót do korzeni autora, prezentując mroczne typy opowieści grozy, które zapoczątkowały jego owocną karierę pisarską.

Niektóre najlepsze historie z Podoba Ci się ciemniej są całkowicie oryginalne, ale w zbiorze można znaleźć kilka nawiązań do wcześniejszych dzieł Kinga. Grzechotniki, najstraszniejsza historia w Podoba Ci się ciemniejjest luźną kontynuacją gry z 1981 roku Którego. Oferuje kilka zamknięcie dla KtóregoRodzina Trenton a czytelnicy zaangażowali się w ich niedolę. Nowa książka Kinga nawiązuje również do jednej z dobrze znanych historii autora sprzed 40 lat, charakteryzując się niepokojąco podobną narracją i zwrotem akcji.


Powiązany

10 świetnych książek grozy i thrillerów polecanych przez Stephena Kinga

Chociaż Stephen King jest autorem jednych z najlepszych horrorów i thrillerów wszech czasów, ma również wiele rekomendacji odnośnie książek innych autorów.


You Like It Darker zawiera zaskakujące nawiązanie do opowieści Stephena Kinga „Gramma”

Ta opowieść grozy po raz pierwszy ukazała się w 1984 roku

Okładka powieści Stephena Kinga „Lubię to, co mroczniejsze” na tle niebiesko-zielonym
Obraz niestandardowy autorstwa Yeider Chacon

„Willie the Weirdo” to jeden z najbardziej niepokojących dodatków do Lubisz to ciemniejsze, I zakończenie przypomni wieloletnim fanom Kinga dawne opowiadanie: „Babcia”. Ta historia grozy pierwotnie ukazała się w Dziwna książka w 1984 roku, a później pojawił się w kolekcji Kinga z 1985 roku, Kadra. „Gramma” opowiada historię młodego chłopca o imieniu George, który jest zmuszony doglądać swojej chorowitej babci, podczas gdy jego matka i brat jadą do szpitala. Podczas gdy George czeka na ich powrót, przypomina sobie niepokojące rzeczy, których był świadkiem i słyszał o Grammie. Po tym, jak te wspomnienia wypływają na powierzchnię, zdaje sobie sprawę, że ona się nie rusza.


Ustaliwszy, że jego babcia nie żyje, George próbuje skontaktować się z rodziną — ale jest zaskoczony, gdy słyszy, jak babcia Bruckner go wzywa. Udaje jej się go objąć, a zakończenie opowieści sugeruje, że opętała George’a, a nawet całkowicie przejęła jego ciało. To niesamowity obrót spraw i to jest coś, co się powtarza w Podoba Ci się ciemniej„Willie Dziwak”.

Jak „Willie Dziwak” nawiązuje do 40-letniego opowiadania Stephena Kinga

Jego założenia i zwrot akcji są niepokojąco podobne do „Babuni”

Stephen King siedzi na szarym tle, z brodą opartą na pięści


Podoba Ci się ciemniej odwołuje się do „Babci” 40 lat późniejponieważ „Willie the Weirdo” ma takie samo założenie i zwrot akcji jak poprzednia opowieść grozy Kinga. Podobnie jak „Gramma”, nowsza historia zaczyna się od młodego chłopca spędzającego czas z dziadkiem — tym razem dziadkiem, który lubi opowiadać brutalne historie wojenne. Willie myśli, że jego dziadek to wszystko zmyśla, ponieważ nie było go w czasie konfliktów, o których mowa. Jednak zakończenie historii sugeruje, że dziadek Williego tak naprawdę żyje od dawna. Podobnie jak babcia w „Gramma”, wydaje się, że osiąga to, wskakując do ciał innych ludzi.

Podoba Ci się ciemniej
nawiązuje do „Babci” 40 lat później, ponieważ „Willie the Weirdo” przedstawia tę samą fabułę i zwrot akcji, co poprzednia opowieść grozy Kinga.


Narracja Kinga w „Willie the Weirdo” jest niesamowicie podobna do tej w „Grammie”, aż po niepokojące opisy dziadków, o których mowa. Podobnie jak George, Willie uważa, że ​​jego dziadek nie żyje — choć jest bardziej zafascynowany ciałem niż poprzedni bohater Kinga. Fascynacja Williego pozwala dziadkowi złapać go za nadgarstek, a zakończenie opowieści sugeruje, że teraz żyje w ciele Williego. Oczywiste jest, że ta opowieść z Podoba Ci się ciemniej czerpie inspirację z Stephen Kingwcześniejszej narracji. Może nawet zawierać ten sam typ potwora.Source link