Home Rozrywka Nowy western Kevina Costnera uniknął strasznego rekordu kasowego pomimo 25 milionów dolarów...

Nowy western Kevina Costnera uniknął strasznego rekordu kasowego pomimo 25 milionów dolarów zysku

22
0


Streszczenie

  • Horizon: An American Saga – Chapter 1 uniknął stania się najmniej dochodowym filmem Kevina Costnera.
  • Pasjonujący projekt Costnera nie spełnił oczekiwań, przynosząc dotychczas jedynie 23,4 mln dolarów zysku.
  • Mimo silnej konkurencji, Horizon nie wzbudził większego entuzjazmu wśród opinii publicznej.

Horizon: An American Saga – Rozdział 1 nie udało mu się stać się hitem kasowym, ale i tak udało mu się uniknąć okropnego rekordu Kevina Costnera. Pierwszy z czterech planowanych westernów w epickiej sadze trafił do kin w lipcu 2024 r. i spotkał się z letnim przyjęciem. Pomimo odejścia Costnera Żółty kamień urzeczywistnić pasjonujący projekt, na który poświęcił dziesiątki lat i miliony własnych pieniędzy, Horizon: An American Saga – Rozdział 1Start nie wzbudził większego entuzjazmu wśród opinii publicznej.

Costner współpracował z Warner Bros., aby uzyskać pierwsze dwa Horizon: Amerykańska saga filmów kinowych i panował pewien optymizm, że ich gwiazdorska moc pomoże ożywić gatunek westernu na dużym ekranie ze znacznym sukcesem. Zamiast tego, Horizon: An American Saga – Rozdział 1 zarobił w kasie zaledwie 25,2 mln dolarów. To znacznie poniżej tego, na co liczyli Costner i Warner Bros., i stawia film bliżej dna listy najlepiej zarabiających filmów aktora/reżysera. Jest jednak i pozytywna strona, ponieważ Horyzont nie pobił strasznego rekordu kasowego.

Powiązany

Horizon: An American Saga Rozdział 1 Zakończenie wyjaśnione

Długofalowy projekt Kevina Costnera rozpoczął się od wprowadzenia obszernego zestawu lokacji i postaci osadzonych w realiach Dzikiego Zachodu.

Horizon: An American Saga Chapter 1 nie jest filmem o najniższych dochodach wyreżyserowanym przez Kevina Costnera

Rekord należy do westernu z 1997 r.

Dobra wiadomość dla Horizon: An American Saga – Rozdział 1Przychody z kasy biletowej filmu są takie, że film nie ustanowi nowego rekordu dla Kevina Costnera jako filmu o najniższych dochodach, jaki wyreżyserował. 25 milionów dolarów brutto filmu na całym świecie do tej pory to dalekie od największych filmów, które wyreżyserował, nie mówiąc już o tych, w których wystąpił jako aktor. Ale, Horizon: Amerykańska saga Mimo wszystko miałem wystarczająco dużo szczęścia, aby prześcignąć najmniej dochodowy film Kevina Costnera jako reżysera, ListonoszWestern z 1997 roku zarobił w kinach zaledwie 20 milionów dolarów.

Ile filmy Kevina Costnera zarobiły w kasach biletowych?

Film

Kasa biletowa

Tańczący z wilkami (1990)

424,2 mln USD

Listonosz (1997)

20,8 mln USD

Otwarty teren (2003)

68,6 mln USD

Horizon: An American Saga – Rozdział 1 (2024)

25,2 mln USD (jak dotąd)

ListonoszWyniki kasowe były zaskakujące, biorąc pod uwagę, jak udany był debiut reżyserski Kevina Costnera, Tańczy z wilkamizrobił. Trzygodzinny film z 1990 roku zarobił 424 miliony dolarów na całym świecie i został siedmiokrotnym zdobywcą Oscara, w tym za najlepszy film. Mieli nadzieję, że cokolwiek Kevin Costner zrobi jako reżyser, spotka się z równie masową reakcją, zarówno krytyczną, jak i finansową. Była nadzieja, że Horizon: An American Saga – Rozdział 1 Mógł to być powrót do formy w obu przypadkach, ale tak się nie stało.

Powiązany

Każdy western Kevina Costnera, od najgorszego do najlepszego

Kevin Costner zagrał w kilku dobrze przyjętych westernach. Oto wszystkie filmy z tego gatunku, w których wystąpił, uszeregowane od najgorszego do najlepszego.

Co poszło nie tak z kasą biletową Postman’s Box Office

O Costnera toczyła się wielka konkurencja

Listonosz

Dyrektor
Kevin Costner
Data wydania
25 grudnia 1997
Czas wykonania
177 minut

ListonoszBox office nie spełnił oczekiwań. Postapokaliptyczny neo-western został zrobiony z budżet podawany w wysokości 80 milionów dolarówKoszt ten miał sens, biorąc pod uwagę, że Costner osiągnął wysoki poziom po Tańczy z wilkami i myśl, że Listonosz mógłby kontynuować serię hitów kasowych od początku lat 90. Duże zainteresowanie zostało stłumione przez surowe przyjęcie filmu przez krytyków, który ma 14% na Rotten Tomatoes. Ale nie pomogło to również Listonosz ukazał się w okresie wzmożonej konkurencji w kasach biletowych.

Listonosz trafił do kin w Boże Narodzenie 1997 r., co stawiało go w bezpośredniej konfrontacji z filmem Quentina Tarantino Jackie Brownsekwencja Amerykański wilkołak w Paryżui Disneya Sr.Wszystkie trzy filmy przewyższyły Listonosz w kraju, a film Costnera przewyższył go jedynie Sr. w weekend otwarcia. Konkurencja istniała również daleko poza trzema nowymi wydaniami, ponieważ James cameron Tytaniczny i sequel Pierce’a Brosnana Jutro nie umiera nigdy opuścił dni wcześniej. Przy tak dużej konkurencji ze strony lepiej przyjętych tytułów, Listonoszszanse kasowe spadły.

Horizon: An American Saga nadal dołącza do The Postman, podczas gdy Kevin Costner ponosi porażkę w kasie

Oba westerny nie przyniosły zysku.

Horizon: An American Saga – Rozdział 1 mógł uniknąć ustanowienia nowego rekordu kasowego dla filmu wyreżyserowanego przez Kevina Costnera, ale nadal należy do tej samej kategorii, co Listonosz jeśli chodzi o porażki kasowe. Tańczy z wilkami jest z pewnością jak dotąd najbardziej udanym filmem Costnera.ponieważ został nakręcony przy niewielkim budżecie, zanim stał się fenomenem kasowym. Otwarty zasięg nie był wcale tak duży, ale mimo budżetu rzędu 20 milionów dolarów, film i tak osiągnął zysk, zarabiając blisko 70 milionów dolarów.

To pozostawia Horizon: An American Saga – Rozdział 1 mi Listonosz podobnie jak dwa filmy wyreżyserowane przez Kevina Costnera, które nie odniosły sukcesu kasowego. Listonosz stracił dziesiątki milionów dolarów ze względu na słabą wydajność. Horizon: An American Saga – Rozdział 1 jest również na skraju utraty znacznej ilości pieniędzy, skazując na zagładę franczyzę westernów Kevina Costnera. Miejmy nadzieję, że sequel uniknie stania się filmem o najniższych dochodach Kevina Costnera jako reżysera.