Home Rozrywka Ogromna zmiana w An American Saga 2 potwierdza najgorszy błąd Kevina Costnera

Ogromna zmiana w An American Saga 2 potwierdza najgorszy błąd Kevina Costnera

20
0


Streszczenie

 • Horizon: An American Saga – Rozdział 2
  opóźnienie jego wydania dowodzi, że błędem było jego uruchomienie tak blisko terminu
  Rozdział 1
  .
 • Rozdział 1
  nie odniósł sukcesu kasowego, co wymusiło dłuższą przerwę między filmami.
 • Rozdział 2
  mimo opóźnienia, film nadal może spotkać się ze słabym przyjęciem ze strony krytyków i krytyków komercyjnych.Duża zmiana dla Horizon: An American Saga – Rozdział 2 zaprzecza błędowi popełnionemu przez Kevina Costnera. Costner, który niedawno opuścił obsadę serialu neo-westernowego Taylora Sheridana Żółtystonejest współautorem, reżyserem i gwiazdą serii filmów westernowych, która ma obejmować cztery części. W obsadzie projektu znajdują się również Sienna Miller, Sam Worthington, Michael Rooker, Danny Huston, Jena Malone, Abbey Lee, Jamie Campbell Bower, Giovanni Ribisi, Will Patton, Luke Wilson, Ella Hunt i Isabelle Fuhrman.

Łączny budżet produkcyjny pierwszych dwóch filmów wyniósł 100 milionów dolarów, z czego ponad 20 milionów pochodziło od samego Costnera. nadchodzący Horizon: An American Saga – Rozdział 2 jest jedyną inną ukończoną odsłoną biorąc pod uwagę fakt, że Rozdział 3 jest w produkcji i Rozdział 4 jest w fazie rozwoju. Jednakże, film został usunięty z ramówki po wydaniu Rozdział 1 28 czerwca. Pierwotny plan zakładał premierę sequela zaledwie siedem tygodni później, 16 sierpnia.


Powiązany

Horizon: An American Saga zdecydowanie powinna być serialem telewizyjnym, a nie serią filmową

Rozczarowujące wyniki kasowe i recenzje krytyków serialu Horizon: An American Saga dowodzą, że Kevin Costner wybrał zły format dla swojego serialu.


Horizon: An American Saga 2 wydany tak szybko po rozdziale 1 zawsze był złym pomysłem

Rynek był już przesycony franczyzą Kevina Costnera

To szybkie anulowanie po Horizon: Amerykańska saga– Rozdział 1 uwolnienie było być może nieuniknione. Jest całkiem sporo powodów, dla których wypuszczenie pierwszych dwóch filmów w tak krótkim odstępie czasu nie miało sensu. Po pierwsze, obie następujące kontynuacje są niekompletne, co oznacza, że ​​franczyza nie byłaby w stanie utrzymać stałego wzorca wydań. Istnieje również precedens dla podobnych filmów, które nie odniosły sukcesu w kasie. W rzeczywistości coś bardzo zbliżonego do tej sytuacji miało już miejsce w 1994 r., kiedy poprzedni western Kevina Costnera Wyatt Earp premiera miała miejsce zaledwie sześć miesięcy po Nagrobek.


Tytuł filmu

Data wydania

Budżet

Kasa biletowa

Ocena krytyka Rotten Tomatoes

Ocena odbiorców Rotten Tomatoes

Nagrobek (1993)

25 grudnia 1993

25 milionów dolarów

73,2 mln dolarów

73%

94%

Wyatt Earp (1994)

24 czerwca 1994

63 miliony dolarów

56 milionów dolarów

32%

61%

Wcześniejszy film zawierał te same postacie, mniejszy budżet, krótszy czas trwania i lepsze przyjęcie przez krytyków, co stanowiło silną konkurencję dla tytułu z 1994 r. W dużej mierze przypisuje się mu finansową porażkę Kevina Costnera Wyatt Earpktóry zarobił tylko 55,9 mln dolarów przy budżecie wynoszącym 63 mln dolarów. Inny, bardziej współczesny przykład podobnego wydania pokazuje również, że dłuższe opóźnienia mogą przynieść dywidendy, ponieważ MaXXXinakontynuacja filmu z 2022 roku, która ma ukazać się dwa lata później X I PerłaTylko zdobył najsilniejszy weekend otwarcia trylogii mimo że film wyświetlano w mniejszej liczbie kin niż poprzednie części.


Kasa biletowa Horizon: An American Saga nieuchronnie opóźniła premierę Chapter 2

Horizon nie wykorzystał w pełni swojego budżetu produkcyjnego

Niewielkie wpływy z kasy biletowej Horizon: An American Saga – Rozdział 1 prawdopodobnie był kolejnym ogromnym czynnikiem w tym opóźnieniu. Zakładając, że budżet produkcji wynosił mniej więcej połowę łącznej ceny filmów, prawdopodobnie musi zarobić 100 milionów dolarów lub więcej, aby wyjść na plusie. Jednak film otworzył się na 11 milionach dolarów i ma jedyniezarobił w sumie około 23,4 miliona dolarów w momencie pisania. Jest niezwykle mało prawdopodobne, że film zbliży się do poziomu rentowności do końca emisji.

Kina zazwyczaj zatrzymują połowę zysków ze sprzedaży biletów, co oznacza, że ​​filmy muszą zarobić dwukrotnie więcej niż ich budżet produkcyjny, aby osiągnąć punkt równowagi, nie wliczając w to kosztów marketingu.


Opóźnienie wydania ma prawdopodobnie na celu umożliwienie widzom nadrobienia zaległości Rozdział 1 na VOD i uniknąć, by sequel poszedł w jego ślady finansowe. Gdyby premiera odbyła się zgodnie z planem, widzowie mieliby zaledwie kilka tygodni na obejrzenie pierwszego trzygodzinnego filmu. Ponieważ Rozdział 2 jest bezpośrednią kontynuacją, to prawdopodobnie nie byłoby to zachęcające dla nowicjuszyco oznacza, że ​​jego grono odbiorców było raczej niewielkie.

Czy Horizon: An American Saga Chapter 2 odniesie sukces mimo opóźnienia?

Szanse są przeciwko nadchodzącemu westernowi Kevina Costnera

Zbliżenie na Kevina Costnera jako Hayesa w filmie Horizon An American Saga


Możliwe, że to opóźnienie w premierze filmowej przyniesie zamierzone efekty, umożliwiając większej liczbie widzów znalezienie filmu i tym samym zwiększenie ogólnego zainteresowania w sequelu podczas jego ostatecznego wydania. Może to mieć miejsce w szczególności w przypadku Żółtystone publiczność, która przyzwyczaiła się do oglądania Kevina Costnera na ekranach w domu i która mogła nie poczuć się zachęcona do wyjścia do kina na pierwszy film. Jednak Horizon: An American Saga – Rozdział 1 Opinie może stanowić główny powód, dla którego ta sztuczka nadal nie zadziała.

Wydaje się mało prawdopodobne, aby kontynuacja mogła być aż tak znaczącą poprawą

Chociaż widzowie przyznali mu solidną ocenę świeżości na poziomie 71% na Rotten Tomatoes, krytycy byli w większości negatywni, przyznając mu oficjalną ocenę na platformie agregującej recenzje, wynoszącą 48%. Jeśli Horizon: An American Saga – Rozdział 2 znacznie poprawia ścieżkę dźwiękową oryginalnego filmu, co może stanowić wielką zachętę dla nieśmiałej widowni. Jednakże, biorąc pod uwagę fakt, że występuje w nim ten sam zespół produkcyjny co Rozdział 1wydaje się mało prawdopodobne, aby kontynuacja mogła przynieść aż tak znaczącą poprawę.


Plakat tymczasowy Horizon American Saga Chapter 2

Horizon: An American Saga- Rozdział 2

Horizon: An American Saga – Chapter 2 to westernowy dramat wyreżyserowany przez Kevina Costnera. Podzielony na dwie części, Horizon bada okresy przed i po amerykańskiej wojnie secesyjnej, z rekonstrukcją i nową erą ekspansji zachodniej.

Dyrektor
Kevin Costner

Data wydania
16 sierpnia 2024 r.

Rzucać
Kevin Costner, Sienna Miller, Sam Worthington, Jena Malone, Owen Crow Shoe, Tatanka Means, Ella HuntSource link