Home Rozrywka Paramount obiecuje skupić się na planie strategicznym po zakończeniu rozmów Shari Redstone

Paramount obiecuje skupić się na planie strategicznym po zakończeniu rozmów Shari Redstone

25
0


Zespół kierowniczy Paramount Global powiedział pracownikom w środę, że firma skoncentruje się na swoim nowym planie przekształcić swoją działalność w zakresie transmisji strumieniowejjak wynika z e-maila, do którego dotarła agencja Reuters, zredukować koszty i zbyć część aktywów, aby pomóc w spłacie zadłużenia.

Wiadomość nadeszła dzień po tym, jak akcjonariusz większościowy Paramount, Shari Redstone, zdecydował się zakończyć współpracę rozpocząć rozmowy ze Skydance Media.

„Zdajemy sobie sprawę, że ostatnie kilka miesięcy nie było łatwe, ponieważ radziliśmy sobie w obliczu ciągłych zmian i spekulacji” – napisali współprezesowie firmy Brian Robbins, George Cheeks i Chris McCarthy. „I powinniśmy się spodziewać, że część z nich niewątpliwie będzie kontynuowana”.


Wiadomość nadeszła dzień po tym, jak akcjonariusz większościowy Paramount, Shari Redstone, zdecydował się zakończyć rozmowy w sprawie umowy ze Skydance Media. REUTERS

Redstone, córka zmarłego potentata medialnego Sumnera Redstone’a spodziewała się sprzedać udziały swojej rodziny firmie Ellison w ramach transakcji o wartości 2,25 miliarda dolarów dla rodzinnego holdingu National Amusements. Był to element złożonej transakcji o wartości 8 miliardów dolarów, która doprowadziłaby do fuzji szanowanego hollywoodzkiego studia Paramount z mniejszym Skydance.

Spadkobierczyni mediów nagle zakończyła we wtorek rozmowy ze Skydance Davida Ellisona, mimo że miała się zebrać specjalna komisja zarządu Paramount, aby omówić status transakcji.

Pracownicy, którzy anonimowo rozmawiali z Reutersem, powiedzieli, że są zszokowani tą wiadomością.

Współdyrektorzy Paramount oświadczyli, że zarząd „pozostanie otwarty” na zbadanie strategicznych alternatyw. Tymczasem planują realizować plan strategiczny, który nakreślili w zeszłym tygodniu na dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki.


Znak Paramount Studios
Skydance Davida Ellisona prowadził rozmowy w sprawie połączenia z szanowanym hollywoodzkim studiem. Shutterstock / Wonderlustpicstravel

Kierownictwo oświadczyło, że będzie inwestować we franczyzy, seriale i sport, które określa jako „podstawę naszej działalności”.

Akcje Paramount spadły w tym roku o 25%.Source link