Home Rozrywka Prawda o seryjnym dawcy nasienia Netflixa u mężczyzny, który ma 1000 dzieci

Prawda o seryjnym dawcy nasienia Netflixa u mężczyzny, który ma 1000 dzieci

31
0


W razie gdybyś zapomniał podstaw biologii ze szkoły podstawowej, ci, którym przypisano płeć męską przy urodzeniu (i bez komplikacji) nieustannie produkują nowe plemniki — miliony małych pływaków każdego dnia. Do zapłodnienia komórki jajowej wystarczy tylko jeden plemnik, który jest znacznie mniejszy, ponieważ te, którym przypisano płeć żeńską przy urodzeniu, produkują skończoną ilość i zazwyczaj uwalniają jedną komórkę jajową w każdym cyklu menstruacyjnym. Biorąc pod uwagę, że urodzenie dziecka zajmuje dziewięć miesięcy, oznacza to, że na każde jajo zapłodnione w macicy plemnik ma potencjał, aby stworzyć setki nowych istnień bez żadnego wpływu na życie dawcy. Holenderskie Towarzystwo Położnictwa i Ginekologii zakazało Meijerowi oddawania nasienia w Holandii w 2017 r. po tym, jak dowiedział się o jego zachowaniu, ale znalazł obejście z Cryos i oddał nasienie na arenie międzynarodowej. Mężczyzna był zafascynowany rozprzestrzenianiem swojego nasienia, a jego decyzje wpłynęły na tysiące ludzi.

Komiczka i aktywistka Laura High, znana również jako „Twoja poczęta osoba dawcy TikToka,” pochwaliła serial dokumentalny za ukazanie, jak nieetyczny jest przemysł poczęć z wykorzystaniem nasienia dawcy — coś, na co ona i jej koledzy ze społeczności poczęć z wykorzystaniem nasienia dawcy desperacko próbowali zwrócić uwagę przez lata. Meijer zabrała się na YouTube, aby wypowiedzieć się przeciwko dokumentowi, twierdząc, że w rzeczywistości spłodził tylko 550 dziecii chce pozwać. Biorąc pod uwagę fakt, że Netflix używa słów takich jak „być może” i „potencjalnie”, nie wydaje się, aby miał on wiele argumentów, a Netflix może dodać ten pozew do stosu na szczycie swojej obecnej batalii prawnej „Baby Reindeer”.

Działania Meijera są, delikatnie mówiąc, godne pożałowania. Niestety, jest produktem zepsutego systemu, który zawodzi dzieci poczęte dzięki dawcom (i dorosłych, którzy odkrywają, że zostali poczęci dzięki dawcom później w życiu). Obecnie mieszka w Zanzibarze w Tanzanii i odmówił udziału w serialu dokumentalnym Netflixa.

Źródło linku