Home Rozrywka Rada SLC jednogłośnie głosuje za poparciem umowy o rewitalizacji strefy ze Smith...

Rada SLC jednogłośnie głosuje za poparciem umowy o rewitalizacji strefy ze Smith Entertainment Group

19
0


Rada Miasta Salt Lake jednogłośnie zagłosowała za poparciem umowy o uczestnictwie między Smith Entertainment Group a miastem. Ten ruch jest krokiem bliżej podniesienia podatku od sprzedaży w Salt Lake City o 0,5 procenta w celu odnowienia Delta Center i rewitalizacji dwóch bloków na wschód od areny.

Ponadto miasto przegłosowało również zatwierdzenie utworzenia 100-akrowego obszaru projektowego wokół Delta Center, który miałby pełnić funkcję centrum sportowego, rozrywkowego, kulturalnego i kongresowego.

Głosowanie jest jednym z kroków, Numer 272lub ustawa o Strefie Rewitalizacji Stolicy, która ma na celu podjęcie działań mających na celu umożliwienie funkcjonowania nowego zespołu Narodowej Ligi Hokejowej stanu Utah w centrum Salt Lake City. porozumienie obecnie przekazany Komitetowi Strefy Rewitalizacji — utworzonemu przez czterech ustawodawców i innych członków wyznaczonych przez gubernatora.

„Kiedy składaliśmy przysięgę, zobowiązaliśmy się do wiernego wykonywania obowiązków naszego urzędu. To jeden z tych momentów, kiedy możemy spojrzeć sobie w lustro i powiedzieć, że to zrobiliśmy” – powiedziała we wtorek przewodnicząca rady Salt Lake City Victoria Petro.

Inni członkowie rady, tacy jak Alejandro Puy, również chwalili listę korzyści publicznych zawartych w umowie, stwierdzając, że „sukces centrum miasta jest sukcesem każdej dzielnicy w mieście” i że była to okazja, która prawdopodobnie nigdy się nie powtórzy. Inni nazwali to „transformacyjnym ruchem” i „monumentalną inwestycją”.

Komitet Strefy Rewitalizacji ma 30 dni na przejrzenie umowy i omówienie jej na publicznym spotkaniu. Grupa ustawodawcza może odesłać umowę do miasta z komentarzami, co pozwoliłoby na wznowienie negocjacji między Smith Entertainment Group a miastem w sprawie kolejnej umowy.

Jeśli komisja zatwierdzi propozycję, zostanie ona ponownie skierowana do władz miasta, które przeprowadzą ostateczne głosowanie w sprawie zatwierdzenia podwyżki podatku od sprzedaży.

We wspólnym oświadczeniu burmistrz Salt Lake City Erin Mendenhall i Mike Maughan, dyrektor wykonawczy i kierownik projektu Smith Entertainment Group, pochwalili tę decyzję i stwierdzili, że nadal jest wiele do zrobienia we współpracy z rządem i partnerami społecznymi.

„Jednogłośne głosowanie rady miasta Salt Lake City dzisiejszego wieczoru jest znaczącym poparciem i pozytywnym krokiem w kierunku stworzenia dzielnicy sportowej, rozrywkowej, kulturalnej i konferencyjnej w sercu miasta” – napisali Mendenhall i Maughan. „Jesteśmy wdzięczni za poparcie rady dla tej wizji, która stworzy bardziej aktywną, połączoną i przyjazną rodzinom przyszłość dla Salt Lake City”.

W ubiegły wtorek miasto opublikowało projekt umowy o uczestnictwie, który zawierał więcej szczegółów na temat korzyści publicznych, jakie drużyna Salt Lakers otrzyma z 900 milionów dolarów, jakie ma pozyskać z podwyżki podatku.

Zatwierdzony wniosek obejmuje inne ważne kwestie, takie jak umowa deweloperska z planem łagodzenia skutków budowy, który będzie uwzględniał potencjalne zakłócenia w ruchu pieszym i pojazdowym oraz wszelkie negatywne skutki dla mieszkańców i przedsiębiorstw w tym obszarze.

Priorytetem będzie również rozwój transportu publicznego, a Smith Entertainment Group i Utah Transit Authority będą koordynować działania w celu stworzenia programów transportu publicznego i zachęt mających na celu zwiększenie liczby pasażerów w okręgu, powiedziała radna Eva López Chávez w swoim wniosku o poparcie umowy.

Przeczytaj całą historię na źródło: utahnewsdispatch.com