Home Rozrywka Reakcja Netflixa na film Wallace i Gromit oraz Astérix i Obelix

Reakcja Netflixa na film Wallace i Gromit oraz Astérix i Obelix

44
0Absolutnie największą reakcją – jedyny tytuł, który spotkał się z gromkim aplauzem – była rodzima franczyza: „Astéerix & Obelix”. Stworzony przez René Goscinny’ego i Alberta Uderzo jako seria komiksów o dwóch galijskich wojownikach walczących z nieszczęściami Republiki Rzymskiej w czasach Cezara (za pomocą magicznej mikstury), Asterix i Obelix to dwie z najbardziej kultowych postaci w języku francuskim Kultura popularna. To jest najlepiej sprzedająca się seria komiksów w historii po „One Piece”, podczas gdy same Astéerix i Obelix istnieją w jakiejś formie od 1959 roku. Sądząc po reakcjach podczas prezentacji Netflix w Annecy, popularność serii nie zachwiała.

Wyreżyserowany przez Alaina Chabata (głównym bohaterom, który wyreżyserował „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”) i Fabrice’a Jouberta (nominowany do Oscara film krótkometrażowy „French Roast”), „Asterix i Obelix: Wielka walka” ma ten sam tytuł z siódmym komiksem z serii, w którym Rzymianie sugerują zakończenie upokorzenia przez Galów ostateczną rozgrywką pomiędzy wodzem Gallo-Rzymian a wodzem plemienia Asteriksa. Materiał wygląda jak ożywiony komiks, pełen gagów, akcji i ekranowych onomatopei, które oddają szaleństwo materiału źródłowego.

Wszechstronność komiksu i bohaterów w połączeniu z wyjątkową scenerią i poczuciem humoru sprawia, że ​​„Asterix i Obelix” to ponadczasowa seria, ale obecność Alaina Chabata na pokładzie z pewnością pomaga zachować nienaruszoną istotę bohaterów. Nawet dla tych, którzy nie znają serii, materiał wygląda jak zabawna, pełna akcji przygoda, uzbrojona w piękną animację i świetne poczucie humoru. W epoce własności intelektualnej i franczyzy dwa z najbardziej ekscytujących filmów, które ukazały się na rynku, istnieją od dziesięcioleci i tak naprawdę nigdy ich nie opuścili.Source link