Home Rozrywka Reżyser filmu „Diuna” twierdzi, że kobiety są w nim najważniejszą częścią

Reżyser filmu „Diuna” twierdzi, że kobiety są w nim najważniejszą częścią

37
0Według „The Art and Soul of Dune” Denis odpowiedział po prostu: „kobiety”. Miał wiele do powiedzenia na temat mistycznego siostrzeństwa znanego jako Bene Gesserit. „Większość ruchów politycznych w książce jest napędzana przez mężczyzn, którzy często reagują w danej chwili” – wyjaśnił Denis. „Bene Gesserit postrzegają czas inaczej. Opracowują strategie długoterminowe, myśląc w perspektywie stuleci, a nawet tysiącleci. W ten sposób manipulują biegiem ludzkości”. Reżyser zauważył, że kobiety w świecie „Diuny” mają „moc prokreacji, a także mądrość, która pozwala im prowadzić ludzkość ku oświeceniu”.

Reżyserka zestawia również Bene Gesserit ze stylem męskiego przywództwa prezentowanym w serii „Diuna”, który fani już widzieli u takich groźnych postaci jak Baron Harkonnen grany przez Stellana Skarsgårda, a także w „Diunie: Część druga” samego Paula Atrydy granego przez Timothee Chalameta. „(Kobiety w „Diunie”) myślą o przyszłych rezultatach, a nie o natychmiastowych rezultatach” – cytuje się Denisa. „Kierują się wpływem, a nie dominacją”. Reżyserka podtrzymuje to do dziś: w wywiad z Den of Geek w lutym potwierdził, że „kobiety” były jego kluczowym słowem dla adaptacji podczas planowania z Roth i powiedział, że interesują go kobiece sposoby sprawowania władzy, częściowo dzięki wychowaniu „w latach 60. i 70. w środowisku feministycznym, co jest czymś, co uwielbiam”.

„Chcę, aby Bene Gesserit była w centrum epicentrum tej adaptacji” – powiedział Villeneuve. „To jedna z rzeczy, które moim zdaniem są najbardziej trafne w naszych czasach”. Czy Villeneuve zrealizował wyobrażoną sobie historię skoncentrowaną na kobietach? Sami oceńcie: „Diuna: Część 2” to dostępne już do wynajęcia i zakupu.Source link