Home Rozrywka Reżyser Jamesa Bonda broni kontrowersyjnych gadżetów science fiction z filmu „Die Another...

Reżyser Jamesa Bonda broni kontrowersyjnych gadżetów science fiction z filmu „Die Another Day”

15
0


Streszczenie

  • Umrzeć innego dnia
    Reżyser Lee Tamahori broni gadżetów science fiction wykorzystanych w filmie, wyjaśniając, że są one wzorowane na rzeczywistej technologii.
  • Ostatni występ Pierce’a Brosnana w roli Jamesa Bonda nie został dobrze przyjęty, a film spotkał się z krytyką za niewidzialnego Astona Martina i ekstrawagancką fabułę Ikara.
  • To nie gadżety science-fiction były powodem bólu
    Umrzeć innego dnia
    ale ich miejsce w historii nie wydawało się wiarygodne.James Bond reżyser Lee Tamahori broni Umrzeć innego dniakontrowersyjne gadżety science fiction. Wydane w 2002 r., Umrzeć innego dnia aktor oznacza Ostatni raz Pierce Brosnan w roli 007Film, w którym grają również Halle Berry i Rosamund Pike, opowiada historię Bonda próbującego pokonać ekscentrycznego potentata diamentowego, który planuje wykorzystać Ikara, satelitę zasilanego energią słoneczną, do rozpoczęcia wojny między Koreą Północną i Południową. Umrzeć innego dnia zebrał głównie negatywne recenzje od krytyków i był ostro krytykowany za zbytnią nieprawdopodobną fabułę i gadżety, w tym niewidzialnego Astona Martina.

W niedawnym wywiadzie dla KinoBlendTamahori odrzuca twierdzenia, że Umrzeć innego dniatechnologia poszła za daleko. Według dyrektora, zarówno Icarus, jak i niewidzialny Aston Martin bazują na rzeczywistych technologiach. Sprawdź jego komentarze poniżej:


„Jedną z rzeczy, o których nigdy nie wiedziałem w związku z serią filmów o Bondzie, jest to, że… wszystko, co jest w filmach o Bondzie, gadżety, wszystko, co jest używane, samochody, karabiny maszynowe i niewidzialne samochody. Wiem, że było wiele kontrowersyjnych komentarzy na temat niewidzialnego samochodu, ale wszystko opiera się na naukowej rzeczywistości. Te rzeczy zostały stworzone. Adaptacyjny kamuflaż został opracowany przez Sowietów, aby mogli oszukać swoich przeciwników, aby myśleli, że czołgi tam są, gdy ich nie ma, lub mogli się ukryć.

„Więc nawet (Ikar) … To jest oparte na kolejnej rosyjskiej próbie wprowadzenia światła słonecznego do zimowych miesięcy, poprzez odbijanie promieni słonecznych na części Rosji i umożliwienie uprawy roślin w środku zimy. Nigdy się nie udało, a to jest zbyt duży układ, aby go tam umieścić, ale to tam miał swoje podstawy w solidnej nauce”.Czy Die Another Day nie odbiegło zbyt daleko w stronę science fiction?

Ostatni film o Jamesie Bondzie z Pierce’em Brosnanem nie spełnił oczekiwań

Chwila Umrzeć innego dniagadżety być może opierały się na prawdziwej technologii, niewidzialne samochody i satelita wykorzystujący promienie laserowe zasilane słońcem do topienia zamku z lodu nadal wydają się dość nieprawdopodobne, nawet 20 lat później. Jednak to nie te elementy same w sobie były Umrzeć innego dnianajwiększym problemem, ale raczej tym, jak pasują do filmu jako całości. Generalnie, Ostatni występ Brosnana w roli Bonda okazał się zbyt przesadzony i zbyt głupi.

Powiązany

11 gadżetów Jamesa Bonda z filmów Pierce’a Brosnana w rankingu

Gadżety Jamesa Bonda nie były bardziej popularne niż w erze filmów o agencie 007 z Pierce’em Brosnanem, a każdy z nich jest świetny sam w sobie.


Odrobina śmieszności zawsze była częścią Obligacja formuła filmu, ale Umrzeć innego dnia przenosi franczyzę zbyt daleko w fikcję. Kluczowa sekwencja akcji, na przykład, pokazuje Bonda surfującego na gigantycznej fali tsunami na Islandii, a cała scena po prostu nie wygląda realistycznie. Postacie stanowią kolejny problem w ostatniej części Brosnanazłoczyńcy wydają się zbyt generyczni i kiczowaci, a ich wielki plan z Ikarem, mający na celu zdetonowanie min między Koreą Północną i Południową, wydaje się niepotrzebnie skomplikowany.

Istnieje świat, w którym Ikar i niewidzialny Aston Martin pracują w Obligacja filmu, ale musiałyby zostać przedstawione w sposób bardziej osadzony w rzeczywistości i wiarygodny. Daniel Craig w roli 007 był lubiany częściowo dlatego, że jego wcześniejsze odsłony rozbierały postać na części i usuwały gadżety i bardziej wydumane elementy, opowiadając bardziej wiarygodną historię. Z pewnością jest miejsce na przywrócenie niektórych głupich Obligacja elementy z Umrzeć innego dnia w przyszłym filmie, ale musiałyby być otoczone wiarygodnymi postaciami i fabułą.


Źródło: KinoBlendSource link