Home Rozrywka Rola Dax w Star Trek: Deep Space Nine odbiła się negatywnie na...

Rola Dax w Star Trek: Deep Space Nine odbiła się negatywnie na aktorce Terry Farrell

41
0


Ponieważ świadomość Daxa została przeniesiona przez symbionta w jego brzuchu, postać Daxa mogła żyć dalej w nowej postaci, Ezri, granej przez nową aktorkę, Nicole de Boer. Farrell był jednak ograniczony przez ten scenariusz, ponieważ wymagałby śmierci Jadzi. Farrell poprosił jednak o skrócenie jego roli, ponieważ harmonogram zdjęć do „Deep Space Nine” był wyczerpujący.

Jej zdaniem rola Dax mogła zostać zredukowana do roli gościnnej. „Nie chciałam umierać”, powiedziała, „byłabym bardzo szczęśliwa, gdyby pozwolili mi po prostu być… powracającą w ostatnim sezonie, więc nie musiałabym być w każdym odcinku”. Farrell stwierdziła, że ​​harmonogram filmowania był trudny, mówiąc:

„Byłem tak zmęczony. Miałem dość wstawania o czwartej rano. Miałem dość wszystkich tych drobiazgów. Jestem pewien, że wielu innych aktorów czuje się tak samo. Kiedy jesteś numerem pięć (na liście dyżurów), czekasz na tę jedną godzinę, a to staje się frustrujące. Chcesz poczuć, że znów masz swoje życie, a ja zdecydowanie zawiesiłbym swoje życie, ponieważ nie wiedziałem, jak zrównoważyć ciągle zmieniający się harmonogram. To było dla mnie naprawdę trudne”.

Nie tylko zmęczenie sprawiało, że granie w Dax było nieprzyjemne. W książce z historią ustną „Misja pięćdziesięcioletnia: Następne 25 lat: Od następnego pokolenia do J.J. Abramsa” pod redakcją Marka A. Altmana i Edwarda Grossa Farrell zauważyła również, że producent wykonawczy Rick Berman traktował ją źle, często mówiąc o jej ciele i sylwetce.

Źródło linku