Home Rozrywka Romulus prawdopodobnie powtórzy błąd serii sprzed 7 lat

Romulus prawdopodobnie powtórzy błąd serii sprzed 7 lat

38
0


Streszczenie

  • Obcy: Romulus
    powinien unikać powtarzania ponurych zakończeń z poprzednich filmów z serii.
  • Mniejsza, bardziej klaustrofobiczna opowieść grozy mogłaby być obiecująca w kontekście rebootu.
  • Film powinien przedstawiać bohaterów, w których widzowie będą chcieli się zaangażować, a nie eliminować wszystkich głównych bohaterów.Chociaż Obcy: Romulus wydaje się zdecydowany powtórzyć Obcy błąd franczyzy, reboot nie powinien paść ofiarą tego błędu. Ten Obcy kino są pełne nieszczęśliwych zakończeń. Obcy 3 zawiera jeden z najbardziej ponurych finałów w historii horroru science fiction, a jego początek osiągnął wyjątkowy sukces, zapewniając triumfalne zakończenie Kosmici tragiczne z perspektywy czasu. Obcy kontra Predator: RequiemZakończenie jest tak samo beznadziejne i cyniczne jak reszta akcji filmu, podczas gdy Obcy: Przymierzetwist jest niemal śmiesznie okrutny. Jako taki, 2024 Obcy ponowne uruchomienie Obcy: Romulus mogłoby z łatwością uzasadnić niezwykle ponure zakończenie.


Przynajmniej tak mogłoby się wydawać. Jednak żaden z tych filmów nie jest szczególnie popularny wśród fanów serii i krytyków, a wszystkie trzy są konsekwentnie wskazywane jako słabsze pozycje w serii. Obcy: RomulusHistoria, której akcja rozgrywa się pomiędzy Obcy I Kosmiciwarto o tym pamiętać. Sądząc po materiałach promocyjnych, film reżysera Fede Alvareza ma zmniejszyć zakres i skalę prequeli Ridleya Scotta Prometeusz I Obcy: Przymierze aby zaoferować mniejszą, bardziej klaustrofobiczną i intensywną historię grozy. To obiecujące, ale nie oznacza to, Obcy: Romulus musi się źle skończyć dla swoich bohaterów.

Powiązany

Co tak naprawdę oznacza tytuł filmu „Obcy: Romulus” w nowym filmie

Choć tytuł filmu Obcy: Romulus pozostawał przez długi czas tajemnicą, nowy zwiastun filmu Obcy w końcu ujawnia, w jaki sposób tytuł wiąże się z fabułą.


Obcy: Romulus ryzykuje powtórzeniem irytującego zakończenia Obcego: Przymierze

Kontynuacja Prometeusza z 2017 roku nie zaoferowała widzom zakończenia


Bez względu na to, jak szokujący może być ten zwrot akcji, Obcy: Romulus należy unikać powtarzania Obcy: Przymierzezaskakujące zakończenie, w którym giną wszystkie ludzkie postacie. Ta ponura puenta, w której ocalali bohaterowie zostają oszukani przez dwulicowego droida Michaela Fassbendera, Davida, zmierzała w stronę ciemności, ale ostatecznie okazała się frustrująca i bezcelowa. Ostatnia scena Obcy: Przymierze ujawniono, że David wygrał, a wszyscy zginęli, ale to sprawiło, że całe przedsięwzięcie wydawało się nieco bezcelowe. Ograniczona obsada nowego filmu sprawia, że ​​podobnie ponure zakończenie wydaje się prawdopodobne, ale twórcy filmu powinni dokładnie rozważyć tę opcję i potencjalnie ujawnij więcej ukrytych Obcy: Romulus zamiast tego znaki.

Od czasu, gdy Dawid zabił
Prometeusz
bohaterkę Elizabeth Shaw i wykorzystywał jej ciało do swoich wynaturzonych eksperymentów poza ekranem, jest dość oczywiste, że zamierza zrobić to samo
Obcy: Przymierze
Ostatni żyjący bohaterowie ludzcy.


Obcy: Przymierze ma stosunkowo dużą obsadę, ale są szybko zabijani jeden po drugim, gdy eksperymentalne Neomorfy Davida atakują ich. Sam David zamienia się miejscami z identycznym bohaterskim androidem Walterem, pomagając bohaterom uciec na końcu, zanim ujawnia swoją prawdziwą naturę, gdy jest już za późno, aby go powstrzymać. Ponieważ David zabił Prometeuszbohaterkę Elizabeth Shaw i wykorzystywał jej ciało do swoich wynaturzonych eksperymentów poza ekranem, jest dość oczywiste, że zamierza zrobić to samo Obcy: Przymierzeostatnich żyjących ludzkich postaci. To sprawia, że ​​cała ich historia wydaje się stratą czasu.

Reżyser filmu „Obcy: Romulus” twierdzi, że zakończenie może być ponure

Reżyser Fede Alvarez rzadko stosuje szczęśliwe zakończenia


Możliwe jest skuteczne stworzenie beznadziejnego zakończenia horroru. 2017 Obcy– inspirowany horrorem science fiction Życie udało się stworzyć zakończenie, w którym wszyscy umierają, co wydaje się świeże i mądre dzięki złośliwemu, ale pomysłowemu finałowemu zwrotowi akcji. Podobnie, niektóre z Wcześniejsze filmy Alvareza zawierają zakończenia, w których bohaterowie zostają całkowicie zdziesiątkowani przez siły zła. Reżyser 2013 Martwe zło reboot pozostawił wszystkich martwych oprócz bohaterki Jane Levy, Mii, podczas gdy horror z 2016 r. o włamaniu do domu Nie oddychaj pozostawił wszystkich poza Rocky’m Jane Levy martwymi. Jakby świadomie sprzeciwiając się temu trendowi, 2022 Teksańska masakra piłą mechaniczną ponowne uruchomienie oznaczało śmierć wszystkich postaci.

Beznadziejne zakończenia nie są już takim zaskoczeniem jak kiedyś.


Trzeba przyznać, że Alvarez wyprodukował tylko te z 2022 r. Teksańska masakra piłą mechaniczną. Jednak fakt, że reboot otrzymał znacznie słabsze recenzje niż oba Martwe zło 2013 i Nie oddychaj udowadnia, że ​​beznadziejne zakończenia nie są już tak zaskakujące jak kiedyś. Obcy: Romulus uniknął jednego błędu franczyzowego dodając do swojej historii więcej niż jednego ksenomorfa, sądząc po zwiastunach. Film Alvareza powinien również unikać powtarzania najbardziej ponurego problemu, który powtarza się w całej serii, pozwalając garstce postaci przetrwać rzeź. Paradoksalnie, sprawia to, że film jest bardziej trzymający w napięciu, ponieważ istnieje nadzieja, że ​​wyjdą z tej gehenny żywi.

Obcy: Niewielka obsada Romulusa sprawia, że ​​ponure zakończenie jest bardziej prawdopodobne

Widzowie już widzieli przynajmniej jeden makabryczny los


To mówi, będzie ciężko Obcy: Romulus przekonać widzów, że obsada nie jest skazana na porażkę. W grze jest tylko sześć nazwanych postaci. Obcy: Romulus a jeden z nich, Andy grany przez Davida Jonssona, jest androidem, a nie człowiekiem. Oznacza to, że jego potencjalna śmierć miałaby mniejszy ciężar emocjonalny, ale materiały promocyjne filmu wydają się być zdeterminowane, aby podważyć skuteczność każdej innej śmierci. Już teraz, Obcy: Romulusprzyczepy zepsute Rozrywacz klatki piersiowej Navarro i mocno sugerowany Bjorn spotkają ten sam los. Pozostają tylko cztery nazwane postacie, nie licząc robota Andy’ego, które mogłyby przetrwać historię.


Jest stosunkowo prawdopodobne, że Rain Cailee Spaeny wyjdzie z tego Obcy: Romulus żywa od czasu, gdy materiały promocyjne rebootu przedstawiły ją jako swego rodzaju zastępstwo dla oryginalnej bohaterki franczyzy Sigourney Weaver, Ripley. Reszta obsady raczej nie będzie miała tyle szczęścia, ale nawet względna centralność Rain nie czyni jej niezastąpioną. Daniels z Azastaw: Przymierze wiele wspólnego z Prometeuszbohaterka Elizabeth Shaw, ale i tak spotkał ją brutalny los. Podobnie, sama Shaw wydawała się przeznaczona do bycia samowystarczalną bohaterką science fiction w stylu Ripleya, dopóki jej śmierć nie została bezceremonialnie ujawniona w Obcy: Przymierze.

Wydaje się wręcz nieszczere i głupie twierdzenie, że w brutalnym, strasznym horrorze science fiction nie powinno się uśmiercać swoich bohaterów.

Dlaczego Alien: Romulus potrzebuje ocalałych

Franczyza „Obcy” nie może zostać wskrzeszona bez powracających postaci

Kay grana przez Isabelę Merced wygląda na zszokowaną obok ksenomorfa w filmie Obcy Romulus
Obraz niestandardowy autorstwa Yeider Chacon


Wydaje się wręcz nieszczere i głupie, by twierdzić, że brutalny, przerażający horror science fiction nie powinien zabijać swoich bohaterów. Jednak Obcy: Romulus zabicie wszystkich głównych bohaterów nie jest dobrym pomysłem jakkolwiek imponująco to brzmi. Obcy: Romulus może rozszerzyć świat serii, ale to zadziała tylko, jeśli reboot stworzy postacie, w które widzowie mogą się zaangażować. Jeśli nikt nie pozostanie przy życiu do czasu napisów końcowych, widzowie nie mają powodu, aby oczekiwać kolejnej części serii. Najlepiej ilustruje to klasyczny oryginalny film z 1979 r.


Ripley mogła być jedyną osobą, która przeżyła Obcyale reszta serii jasno pokazuje, że jej przetrwanie było dość kluczowe. Podobnie gniew na Newta i Hicksa przedObcy 3 śmierć pokazuje, jak ważne jest ich przetrwanie Kosmici też. Wpływ śmierci w tych dwóch filmach, które nadal są uważane za szczyt franczyzy, bezpośrednio koreluje z ich ocalałymi. Obcy I Kosmici mają druzgocące zgony właśnie dlatego, że kilka postaci przeżywa, co sprawia, że ​​historia jest bardziej nieprzewidywalna. Tak więc, Obcy: Romulus nie powinienem powtarzać głównego przedmiotu Obcy popełnić błąd franczyzowy, po prostu ich wszystkich zabijając.Source link