Home Rozrywka Serial Muhammada Alego „The Greatest” z udziałem Jaalena uzyskał zielone światło od...

Serial Muhammada Alego „The Greatest” z udziałem Jaalena uzyskał zielone światło od Michaela B. Jordana i Bena Watkinsa Prime Video

31
0


Prime Video oficjalnie wydało zamówienie Najlepszy limitowana seria, od producenta wykonawczego Michaela B. Jordana (The Wiara franczyzy) i producent wykonawczy/showrunner Ben Watkins (Przechodzić). Uważany za pierwszy autoryzowany serial fabularny o życiu Muhammada Alego, zrealizowany z dostępem do jego majątku, Najlepszy i Strela Jaalen Best (All American: Powrót do domu) jako legenda boksu.

W serialu znajdą się kluczowe momenty w życiu i karierze Alego – zarówno na ringu, jak i poza nim – które zostały dobrze udokumentowane, a także momenty, które wydarzyły się poza blaskiem fleszy. Świat pamięta ikonę, ale Najlepszy Opowiada o mężczyźnie, mężu, ojcu, bracie i synu.

Producentem serialu jest firma Outlier Society Michaela B. Jordana, która ma umowę ramową z Amazon MGM Studios, Watkins’ Blue Monday Productions, Authentic Studios, Roc Nation, partnerem Universal Music Group, Polygram Entertainment, oraz Grace: A Storytelling Company. Wdowa po Alim, Lonnie Ali, pełni funkcję producenta wykonawczego.

„Historia Muhammada Alego jest inspirującą historią jednej z najważniejszych postaci XX wieku na świecie” — powiedział Vernon Sanders, szef telewizji Amazon MGM Studios. „Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Benem u boku Outlier, Roc Nation, Polygram, Grace, Authentic Brands, Lonnie Ali i utalentowanego Jaalena Besta, o którym wiemy, że wykona niezwykłą pracę, ożywiając The Greatest dla naszych globalnych klientów Prime Video”.

Watkins żonglował Najlepszy w przypadku innego serialu Prime Video jest producentem wykonawczym i showrunnerem, Przechodzićktóra opiera się na postaciach z bestsellerowych książek o Alexie Crossie autorstwa Jamesa Pattersona.

„To zaszczyt móc opowiedzieć historię mojego ukochanego bohatera, Muhammada Aliego, jest upokarzające i przerażające, a także spełnieniem marzeń” – powiedział. „Jestem przepełniony przytłaczającym poczuciem dumy, odpowiedzialności i, przede wszystkim, wdzięczności”.

Lonnie Ali wypowiedział się na temat obsadzenia Besta w roli jej zmarłego męża.

„Jestem podekscytowany, że mogę produkować Najlepszy obok Bena Watkinsa, który uchwycił istotę i niuanse Mahometa”, powiedziała. „Dzięki Jaalenowi Bestowi odkryliśmy poruszający klejnot. Jest utalentowanym młodym mężczyzną, który nie tylko uosabia Mahometa, ale także emanuje swoją odpornością, odwagą, charyzmą i pewnością siebie”.

Inny producent wykonawczy Josh Wakely spędził lata pracując nad Najlepszyzabezpieczenie praw do historii życia Aliego i przeniesienie projektu do Amazon.

„Od dawna marzyłam o tym, aby opowiedzieć niezwykłą historię życia Ali w formie serialu telewizyjnego. To jedyny sposób, aby w pełni uchwycić jej wielkość. Jestem wdzięczna Lonniemu i całemu zespołowi, którzy podzielają moją pasję do realizacji tego celu. Najlepszy „na ekran” – powiedział.

Oprócz Watkinsa i Jordana, prezes Outlier Society Elizabeth Raposo będzie pełnić funkcję producenta wykonawczego. Lonnie Ali, wraz z Coreyem Salterem, Marcem Rosenem i Matthew Grossem z Authentic Brand Group, będą pełnić funkcję producentów wykonawczych serialu. Dodatkowymi producentami wykonawczymi będą Roc Nation; Michele Anthony, Boyd Muir i współproducent wykonawczy David Blackman z Polygram; oraz Josh Wakely z Grace: A Storytelling Company. Stefano Agosto, wiceprezes wykonawczy ds. telewizji w Outlier Society, będzie również nadzorował projekt w imieniu Outlier.

Najlepszy jest produkowany przez Amazon MGM Studios we współpracy z Outlier Society, Authentic Studios, Blue Monday Productions, Roc Nation, Polygram Entertainment i Grace: A Storytelling Company.

W 1977 roku Ali był grany na ekranie jako jedyny Najlepszyprzez Terrence’a Howarda w filmie ABC z 2000 roku Król świataDavid Ramsey w filmie Foxa z 2000 roku Ali: amerykański bohaterWill Smith w filmie biograficznym z 2001 roku Wszystko i Eli Goree na Amazon Prime Original Movie 2020 Pewnej nocy w Miami.

Best jest reprezentowany przez Luber Roklin Entertainment i GGSSC. Watkins jest reprezentowany przez UTA i Hirsch Wallerstein Hayum.