Home Rozrywka Shelley Duvall, legendarna gwiazda „Lśnienia” i 3 kobiety, zmarła w wieku 75...

Shelley Duvall, legendarna gwiazda „Lśnienia” i 3 kobiety, zmarła w wieku 75 lat

19
0


Po tym, jak pokolenia powtarzały: „Cześć, jestem Shelley Duvall!” z charakterystyczną dla legendarnej aktorki delikatną i słodką intonacją głosu, fani na całym świecie muszą teraz pożegnać artystkę z szeroko otwartymi oczami, Reporter z Hollywood ogłosiła, że ​​Duvall zmarła w wieku 75 lat. Jej śmierć potwierdził jej partner, muzyk Dan Gilroy, który był z nią od 1989 roku.

„Moja droga, słodka, cudowna partnerka życiowa i przyjaciółka nas opuściła. Ostatnio za dużo cierpienia, teraz jest wolna. Odleć, piękna Shelley” – powiedział Gilroy dla THR.

Mając za sobą ponad 50-letnią karierę, Shelley Duvall była wyjątkowym i wyjątkowym talentem, niepodobnym do nikogo innego z jej pokolenia. Znana większości jako Wendy Torrance, torturowana żona Jacka Nicholsona w Adaptacja powieści Stephena Kinga „Lśnienie” w reżyserii Stanleya Kubricka Duvall była również błyszczącą gwiazdą złotej ery Roberta Altmana — zagrała w siedmiu filmach wyreżyserowanych przez równie legendarnego filmowca. Jej główna rola w filmie Altmana „3 Women” przyniosła jej nagrodę dla najlepszej aktorki na Festiwalu Filmowym w Cannes w 1977 r. Za ten film otrzymała również nagrodę Los Angeles Film Critics Association Award i nominację do nagrody BAFTA w tej samej kategorii.

Po 21-letniej przerwie Shelley Duvall niedawno powróciła do aktorstwa w 2023 roku w horrorze „Leśne Wzgórza”. Ale zanim opuściła blask reflektorów, Duvall nie była tylko aktorką, ale także szefową Think Entertainment, własnej firmy produkcyjnej, która skupiała się na programowaniu dla dzieci. Była nominowana do dwóch nagród Emmy za „Tell Tales & Legends” i „Shelley Duvall’s Bedtime Stories”, zdobywając nagrodę Peabody za „Faerie Tale Theatre”.

Rok 2019 przyniósł Duvall nagrodę Lifetime Achievement Award od Women Film Critics Circle Award, a w 2020 roku została wprowadzona do Texas Hall of Fame. Naprawdę nie było nikogo takiego jak ona, a jej odejście będzie bardzo odczuwalne.Source link