Home Rozrywka Strach Blumhouse’a wywołuje u fanów Disneya z lat 90. deja vu

Strach Blumhouse’a wywołuje u fanów Disneya z lat 90. deja vu

32
0


W tym roku „Smart House” obchodzi swoje 25-lecie. Przedstawia historię samotnego ojca i jego dwóch synów, którzy wygrywają loterię i wprowadzają się do nowoczesnego inteligentnego domu z cyfrowym asystentem rodzinnym znanym jako „PAT” (Katey Sagal). Jest ona wszechwidzącą asystentką AI, która obserwuje rodzinę, aby poznać jej zachowania, harmonogramy, pragnienia i potrzeby — a nawet potrafi przewidzieć, czego może potrzebować. Przygotowuje zdrowe śniadania na wspomnienie dziecka, odtwarza teledyski na ścianach, aby zabawiać swojego najmłodszego syna, a nawet wsysa kurz z dywanu, aby pomóc w sprzątaniu. Ponieważ w rodzinie nie ma matki, PAT przejmuje rolę nowej matki, przyjmując nawet fizyczną obecność jako gospodyni domowa z lat 50. (również grana przez Sagal) wyświetlana w domu.

Reżyseria: LeVar Burton (tak, Co LeVar Burton), „Smart House” jest zapamiętany jako jeden z pierwszych DCOM-ów i jest zasadniczo odcinkiem „Black Mirror” dla nastolatków, w którym PAT istnieje jako połączenie June Cleaver i HAL 9000 z „2001: Odysei kosmicznej”. Jest nawet moment, w którym PAT zostaje poproszona o otwarcie drzwi, na co odpowiada: „Przepraszam, nie mogę tego zrobić”, tak jak HAL 9000. Przyjazna dzieciom komedia science fiction wyprzedziła swoje czasy, a po niej powstało kilka filmów o „inteligentnych domach”. 2022 przyniósł „MARGAUX”, thriller grozy o studentach świętujących swój ostatni weekend jako studenci studiów licencjackich w inteligentnym domu z zaawansowanym systemem sztucznej inteligencji o nazwie MARGAUX, który chce ich zabić jednego po drugim.

Twierdzenie, że „AfrAId” jest podróbką „MARGAUX” lub „Smart House” może wydawać się stosowne dla pokolenia millenialsów, którzy dorastali na DCOM i oglądali pierwszą część, ale „Smart House” nie był też pierwszym tego typu serialem.

Źródło linku