Home Rozrywka Tilda Swinton podkłada głos dziewczynie Octopus z The Deep

Tilda Swinton podkłada głos dziewczynie Octopus z The Deep

30
0Być może ważniejszy od tego, kto podkłada głos Ambrozjuszowi, jest sam fakt, że w ogóle możemy go zrozumieć. Przez pierwsze trzy sezony wszystkie interakcje Głębiny z rybami opierały się na podręczniku R2-D2/C-3PO, w którym musieliśmy wywnioskować, co oznacza R2, na podstawie reakcji C-3PO. Ta dynamika wniosła dużo dodatkowego humoru do scen z Głębin, jak wtedy, gdy Głębia próbuje odeprzeć seksualne zaloty delfina w sezonie 1. Wprowadziła też dodatkowy horror, jak wtedy, gdy Głębia mówi nam, że Timothy „błaga o jego życie”, gdy Głębia otrzymuje rozkaz zjedzenia go.

Ale przede wszystkim decyzja o odmówieniu nam głosu ryb była decyzją, która ugruntowała status Głębiny jako żartu. Narracja trzyma go na dystans, nie pozwalając nam pokazać, jak brzmi ryba z jego perspektywy. To wybór, który utwierdza nas w przekonaniu, że nie musimy tego odczuwać zbyt jest nam bardzo przykro z powodu tych wszystkich śmierci ryb w całym programie, nie powinniśmy też traktować żalu Deepa z ich powodu zbyt poważnie.

Usłyszenie Ambrosiusa sygnalizuje, że serial chce nieco bardziej wczuć się w Głębię. Prawdopodobnie jest to przede wszystkim żart, ale fakt, że serial zaprasza nas do tego, jak Głębia słyszy świat, rzeczywiście sugeruje pewne interesujące rzeczy dla jego postaci. Nigdy nie zostanie mu to w pełni wybaczone co zrobił Annie w pilocie „Boys”.ale być może będzie miał coś więcej do roboty, niż tylko bycie wiecznym smutnym workiem w serialu. Przynajmniej Ambrosius będzie pierwszym z rybich przyjaciół Głębin, który faktycznie przeżyje.

Nowe odcinki 4. sezonu „The Boys” pojawiają się w czwartki w Prime Video.Source link