Home Rozrywka Twórczyni „We Are Lady Parts”, Nida Manzoor, o planach filmów szpiegowskich „Alt...

Twórczyni „We Are Lady Parts”, Nida Manzoor, o planach filmów szpiegowskich „Alt Bond”.

19
0


EKSKLUZYWNY: Drugi sezon Jesteśmy damskimi częściami zyskał uznanie po obu stronach stawu, a teraz Nida Manzoor, jego twórczyni, scenarzystka i reżyserka, wróciła do swojego laptopa, pracując nad projektami, w tym nad filmem szpiegowskim „alt Bond”.

Manzoor rozmawia z Deadline wkrótce po premierze drugiego sezonu Jesteśmy damskimi częściamipunkowy komediodramat, który podbił serca krytyków i widzów Channel 4 w Wielkiej Brytanii i Peacock w USA

Sezon drugi przedstawia losy tytułowego zespołu punkowego, który zdobywa uznanie i żegluje po wzburzonych wodach muzycznego biznesu, spotykając po drodze niektóre z jego rekinów. Muszą także stawić czoła konkurencji ze strony początkującego zespołu z pokolenia Z, Second Wife.

W drugiej edycji każdy członek zespołu zmaga się z różnymi problemami, co ma w równym stopniu komediowe, jak i dramatyczne konsekwencje: Amina (Anjana Vasan) przechodzi od osoby zadowalającej ludzi do ery złoczyńców; Ayesha (Juliette Motamed) zastanawia się, czy powinna wyjść; Saira (Sara Kameela Impey) zmaga się z kierunkiem zespołu; Bisma (Faith Omole) zmaga się ze swoją tożsamością i macierzyństwem, a menadżerka zespołu Momtaz (Lucie Shorthouse) stara się zebrać pieniądze na czas w studiu.

Malala mnie do tego zmusiła

Do najważniejszych wydarzeń drugiego sezonu zalicza się występ ikony praw człowieka Malali Yuosafzai oraz gościnna rola brytyjskiej aktorki Meery Syal.

Nieczęsto zdarza się, że laureaci Nagrody Nobla pojawiają się w telewizyjnych serialach komediowych, ale Yousafzai pojawia się w drugim sezonie, gdy zespół gra swoją oryginalną piosenkę Malala mnie do tego zmusiła. „Wykonała tak ważną pracę na rzecz edukacji dziewcząt i kobiet i wywarła rzeczywisty i znaczący wpływ, ale samo uhonorowanie jej poczucia humoru było naprawdę zabawne, ponieważ jest zabawna, ma naprawdę mroczne poczucie humoru i jest naprawdę dowcipna, – mówi Manzoor.

Yousafzai siedzi na koniu, gdy zespół gra, a jej pojawienie się na planie wywołało zamieszanie, jak wyjaśnia Manzoor: „Wszyscy się szczypaliśmy. Byłem w rozsypce, ale ona była taka miła i hojna.

Punkowy zwrot Meery Syal

Kolejnym gościem była Meera Syal, która gra Sister Squire, punkrockistkę z wcześniejszego pokolenia po Lady Parts i która obdarza Sairę twardą miłością. Syal została uhonorowana stypendium BAFTA za swój przełomowy pokaz szkiców Dobroć łaskawa dla mnie to klasyka brytyjskiej komedii.

Manzoor docenia zarówno kunszt Syal, jak i fakt, że przetarła szlaki w branży. „Pamiętam, jak oglądałem Dobroć łaskawa dla mnie i to była pierwsza rzecz, jaką zobaczyłam w telewizji u ludzi z Azji Południowej, którzy byli zabawni, ale i wywrotowi” – ​​mówi. „To było tak radykalne, a Meera była w jego centrum i bardzo zabawna. Obserwując jej pracę od tego czasu, stała się pionierką.

„Ona naprawdę była typem twórczyni, która musiała otworzyć drzwi komuś takiemu jak ja i wystąpić w programie takim jak Jesteśmy damskimi częściami istnieć” – mówi Manzoor. „Poszedłem za nią, napisałem do niej list i miałem szczęście, że była fanką serialu. Szczerze mówiąc, pomiędzy posiadaniem jej i Malali, myślę, że osiągnąłem szczyt.

Science-fiction Alt-Bonda i Bradforda

Bardziej prawdopodobne jest, że Manzoor dopiero zaczyna. Porusza się pomiędzy filmem i telewizją, a swoim filmem fabularnym Uprzejme społeczeństwozadebiutował na Sundance. Mówi Deadline, że pracuje nad pomysłami na duży i mały ekran.

„Robię pomysł na film szpiegowski i program telewizyjny science-fiction, którego akcja będzie rozgrywać się w (północnoangielskim mieście) Bradford” – mówi. Rozwijając pomysł na film szpiegowski, mówi, że będzie to „dziwny i w pewnym sensie alternatywny Bond”. Wygląda na to, że może mieć też sporo akcji. „Uwielbiam reżyserować filmy akcji i filmy akcji, więc zdecydowanie chcę robić tego więcej. Chcę nakręcić naprawdę zabawny, dziki film akcji”.

Cokolwiek będzie dalej, również będzie zabawne – „komedia jest sercem wszystkiego, co robię” – mówi Manzoor. „Ale także połączenie tego ze społeczeństwem, akcją lub muzyką. Po prostu zawsze ciekawi mnie, w jaki sposób możemy wykorzystać gatunek do opowiedzenia historii, których wcześniej nie słyszeliśmy”.

Jesteśmy damskimi częściami Producentem jest Working Title Television, która jest częścią Universal International Studios, oddziału Universal Studio Group.

„Wizja programu, która pojawiła się za drzwiami, była dokładnie taka, jaką ostatecznie był serial” – Beatrice Springborn, Prezes w Universal Content Productions i Universal International Studios mówi Deadline.

„Kiedy masz kogoś, kto tak dobrze potrafi przekazać to, co chce powiedzieć, kto ma punkt widzenia, wie, jak pisać, wie, jak reżyserować i ma wszystkie te umiejętności, studio łatwo może podejść do sprawy delikatnie” – Springborn dodaje. „I miała naprawdę niesamowitych partnerów w postaci (producenta wykonawczego) Suriana Fletchera-Jonesa i chłopaków z Working Title.Source link