Home Rozrywka Wyimaginowany zwiastun Netflixa przedstawia zapierającą dech w piersiach animację i niezapomnianego złoczyńcę

Wyimaginowany zwiastun Netflixa przedstawia zapierającą dech w piersiach animację i niezapomnianego złoczyńcę

32
0


Napisany i wyprodukowany przez dwukrotnie nominowanego do Oscara Yoshiakiego Nishimury („Opowieść o księżniczce Kaguyi”, „Kiedy tam była Marnie”) film „The Imaginary” z pewnością przypadnie do gustu widzom zaznajomionym z bujnymi, kolorowymi światami fantasy, które osiągają poziom maksymalny. Cechy profilu anime są znajome, ale to, co osobiście przykuło moją uwagę, to wprowadzenie „jedynej rzeczy, której wyobraźnia nigdy nie pokona – rzeczywistości”. Wyobraźnia jest często przedstawiana w opowieściach jako lekarstwo lub zbawiciel, gdzie wiara w niemożliwe daje ulgę od surowego okrucieństwa otaczającego nas świata. Rzadko kiedy te historie odnoszą się do rzeczywistości, cóż, rzeczywistość jako groźnego wroga istnienia wyimaginowanych przyjaciół.

Zwiastun ukazuje także mroczną, niemal upiorną obecność przypominającą wiele przerażających duchów z boomu J-Horror z pierwszej dekady XXI wieku, jak Samara w „Ringu/The Ring” i Kayako w „Ju-On/The Grudge”. Mam wrażenie, że to pierwsza taka rozrywka dla osób w każdym wieku i jestem podekscytowany. Biorąc pod uwagę, że dzieli przestrzeń z naszym wyimaginowanym bohaterem, wydaje się wyimaginowanym koszmarem… jaka osoba by to sobie wyobrażała? Przytul mnie, boję się.

Netflix dołożył wszelkich starań, aby pozyskać angielską obsadę dubową, w skład której wchodzą Louie Rudge-Buchanan (Rudger), Evie Kiszel (Amanda), Hayley Atwell (Lizzie), Sky Katz (Emily), Jeremy Swift (Mr Bunting), Kal Penn (Zinzan) , LeVar Burton (The Old Dog), Jane Singer (Babcia Downbeat), Ruby Barnhill (Aurora), Roger Craig Smith (Snowflake), Courtenay Taylor (The Bone Crusher) i Miles Nibbe (John). Aby było o wiele przyjemniej, A Great Big World i Rachel Platten współpracowały nad oryginalną piosenką przewodnią „Nothing’s Impossible”, która, jak sądzę, również otrzyma nominację do Oscara. Jestem podekscytowany tym nowym filmem i Ty też powinieneś.

„The Imaginary” pojawi się w wybranych kinach 28 czerwca 2024 r., a jego premiera w serwisie Netflix rozpocznie się 5 lipca 2024 r.

Link źródłowy