Home Sport 10 najlepszych kręglarzy, którzy zdobyli najwięcej wicketów w krykiecie testowym

10 najlepszych kręglarzy, którzy zdobyli najwięcej wicketów w krykiecie testowym

13
0


Na liście znajdują się również dwaj indyjscy zawodnicy.

Finałowy mecz 5-meczowej serii testowej pomiędzy Indiami i Anglią zostanie rozegrany w Dharamsali. W tym meczu doświadczony szybki rzucający z Anglii James Anderson osiągnął wielkie osiągnięcie w krykiecie testowym. Anderson został trzecim graczem na świecie, który zdobył 700 lub więcej wicketów w krykiecie testowym.

Jeśli spojrzymy na listę szybkich graczy, którzy zdobyli najwięcej wicketów w krykiecie testowym, nazwisko Andersona pojawia się jako pierwsze. Jednak jeśli spojrzymy na listę graczy, którzy zdobyli najwięcej wicketów w krykiecie testowym, angielski szybki gracz James Anderson znajduje się na trzecim miejscu. Tutaj przedstawimy listę 10 najlepszych graczy, którzy zdobyli najwięcej wicketów w krykiecie testowym.

Oto gracze, którzy zdobyli najwięcej wicketów w krykiecie testowym:

10. Dale Steyn (RPA) – 439 wicketów:

Dale Steyn (Źródło zdjęcia: Getty)

Były południowoafrykański zabójczy szybki rzucający Dale Steyn zadebiutował w teście w 2004 roku i rozegrał swój ostatni mecz testowy w 2017 roku. Steyn rozegrał w sumie 93 mecze testowe w swojej karierze, w których zdobył 439 wicketów, rzucając w 171 inningach. Powiedzmy, że Steyn jest najlepszym zdobywcą wicketów w RPA w krykiecie testowym.

9. Ravichandran Ashwin (Indie) – 516* wicketów:

Ravi Ashwin (Źródło zdjęcia: ICC)

Ravichandran Ashwin zadebiutował w teście w 2011 roku przeciwko Indiom Zachodnim w Delhi. Do tej pory rozegrał 100* meczów testowych w swojej karierze, w których zdobył 516* wicketów, rzucając 189* inningów. Zajmuje również drugie miejsce po Anilu Kumble na liście rzucających, którzy zdobyli najwięcej wicketów w krykiecie testowym dla Indii.

8. Courtney Walsh (Indie Zachodnie) – 519 wicketów:

Były szybki rzucający z Indii Zachodnich Sir Courtney Walsh jest najlepszym zdobywcą wicketów w krykiecie testowym w swoim kraju. Rozegrał łącznie 132 mecze w swojej karierze testowej, w których zdobył 519 wicketów w 242 inningach. Jest również graczem, który zdobył najwięcej wicketów w krykiecie testowym dla Indii Zachodnich.

7. Nathan Lyon (Australia) – 530 wicketów:

Nathan Lyon.  (Źródło obrazu: Getty Images)
Nathan Lyon. (Źródło obrazu: Getty Images)

Doświadczony australijski spinner Nathan Lyon zajmuje 8. miejsce na liście bowlerów, którzy zdobyli najwięcej wicketów w krykiecie testowym. Rozegrał 129 meczów testowych w swojej karierze od 2011 r., w których zdobył 530 wicketów w 242 inningach.

6. Glenn McGrath (Australia) – 563 wicketów:

Glenn McGrath
Glenn McGrath (Źródło zdjęcia: Getty)

Były australijski szybki rzucający Glenn McGrath zajmuje szóste miejsce na liście rzucających, którzy zdobyli najwięcej wicketów w krykiecie testowym. W swojej karierze rozegrał łącznie 124 mecze testowe, w których zdobył 563 wicketów w 143 inningach. McGrath jest również szybkim rzucającym, który zdobył najwięcej wicketów w krykiecie testowym dla Australii.

5. Stuart Broad (Anglia) – 604 wicketów:

Stuart Broad
Stuart Broad (źródło zdjęcia: ECB)

Były szybki miotacz Anglii Stuart Broad zakończył karierę w krykiecie międzynarodowym po zakończeniu tej serii w zeszłym roku. Zajmuje 5. miejsce na liście miotaczy, którzy zdobyli najwięcej wicketów w krykiecie testowym. Stuart Broad rozegrał w sumie 167 meczów testowych w swojej karierze, w których zdobył 604 wicketów, rzucając 309 inningów.

4. Anil Kumble (Indie) – 619 wicketów:

Anil Kumble
Anil Kumble (Źródło zdjęcia: PTI)

Były indyjski spinner Anil Kumble rozegrał łącznie 132 mecze w swojej karierze testowej. W tym okresie zdobył 619 wicketów, rzucając w 236 inningach. Jest również graczem, który zdobył najwięcej wicketów w krykiecie testowym dla Indii. Aby pobić ten rekord, Ravichandran Ashwin musi zdobyć ponad 100 wicketów.

3. James Anderson (Anglia) – 702 wicketów:

James Anderson
James Anderson. (Źródło zdjęcia: ECB)

Doświadczony szybki rzucający z Anglii James Anderson jest obecnie w pełni aktywny w krykiecie testowym. Jest również częścią drużyny Anglii na nadchodzącą serię pięciu meczów testowych przeciwko Indiom. W swojej karierze rozegrał łącznie 188* meczów, w których zdobył 702 wicketów, rzucając 349* inningów. Anderson jest graczem, który zdobył najwięcej wicketów dla Anglii w historii krykieta testowego.

2. Shane Warne (Australia) – 708 wicketów:

Shane Warne
Shane Warne (Źródło zdjęcia: Getty)

Dawna australijska legenda i późny kręgarz Shane Warne zajmuje drugie miejsce na liście graczy, którzy zdobyli najwięcej wicketów w krykiecie testowym. W swojej karierze rozegrał łącznie 145 meczów testowych, w których zdobył 708 wicketów, rzucając 273 inningi.

1. Muttiah Muralitharan (Sri Lanka) – 800 postów:

Muttiah Muralitharan
Muttiah Muralitharan. (Źródło zdjęcia: Getty)

Były lankijski spinner Muttiah Muralitharan jest rekordzistą pod względem liczby zdobytych wicketów w krykiecie testowym. W swojej karierze rozegrał łącznie 133 mecze testowe i zdobył 800 wicketów, grając w 220 inningach. Obecnie praktycznie niemożliwe jest, aby jakikolwiek gracz pobił ten rekord Muralitharana.

(Uwaga: Wszystkie podane tutaj statystyki są aktualizowane na podstawie pierwszego meczu testowego rozegranego pomiędzy Anglią a Indiami Zachodnimi (2024).)

Aby uzyskać więcej aktualizacji, śledź Khel Now Cricket, aby uzyskać wynik na żywo IPL 2024 i tabelę punktów IPL, na Facebook, Świergot, Instagram, Youtube; pobierz Khel teraz Aplikacja na Androida Lub Aplikacja iOS i dołącz do naszej społeczności na WhatsApp & Telegram.