Home Sport AD NCCU poproszone o wyjaśnienie „nieścisłości” dotyczących umowy Peak Sports przed Radą...

AD NCCU poproszone o wyjaśnienie „nieścisłości” dotyczących umowy Peak Sports przed Radą Dyrektorów

21
0


Polski:HOUSTON — W poniedziałek HBCU Legends otrzymało wiadomość od prawnika Peak Sports, Coopera Walkera z Frost Echols LLC z Dallas w Teksasie. Peak Sports skierował sprawę pana Walkera do opinii publicznej w związku z komentarzami dyrektora sportowego NCCU, dr. Skipa Perkinsa dotyczącymi umowa między NCCU i Peak Sports.

HBCU Legends zwróciło się do pana Walkera o oficjalny komentarz od prezesa Peak Sports Ryana Hollowaya. Walker odpowiedział na naszą prośbę następującym oświadczeniem:

„Peak Sports nie zamierza pozwać North Carolina Central University. Peak Sports bardzo ceni sobie swoje relacje z North Carolina Central University i nie może się doczekać współpracy przez wiele kolejnych lat. Jedynym powodem, dla którego Peak Sports wysyła list do Rady Powierniczej, jest chęć przedstawienia prawdy na temat niedokładnych oświadczeń dr Perkinsa dotyczących Peak Sports.” — Cooper Walker, przedstawiciel prawny Peak Sports

Trzech Oliwerów

17 grudnia 2022 r.; Atlanta, GA, USA; Trener główny North Carolina Central Eagles Trei Oliver (w bieli) świętuje zwycięstwo nad Jackson State Tigers w dogrywce w meczu Celebration Bowl na stadionie Mercedes-Benz. Źródło: Dale Zanine-USA TODAY Sports / Dale Zanine-USA TODAY Sports

Walker wyraził zaniepokojenie wypowiedziami dr Perkinsa podczas posiedzenia Rady Powierniczej Uniwersytetu Centralnego Karoliny Północnej w czerwcu 2024 r.

Dr Perkins powiedział Radzie: „Jednym z naszych największych problemów oprócz ubezpieczenia są nasi sponsorzy korporacyjni, jak wspomniałem na ostatnim posiedzeniu rady. Podpisaliśmy 10-letnią umowę z firmą sponsorującą korporacyjnie… w ramach której otrzymują 40% wszystkich naszych sponsorów korporacyjnych. To również nas boli. Myślę, że podpisali około pół miliona plus. Cóż, oni otrzymują 40%, a my otrzymujemy 60%. Ale możemy to sprzedać sami. I oto interesująca część. Jeśli sprzedamy to sami, oni nadal otrzymają procent z tego, co sprzedamy”.

Zgodnie z umową Walker stwierdził, że dr Perkins „podał nieprawdziwe informacje”.

Podczas przeglądania listu Walker wskazał trzy nieścisłości i podał dokładne warunki umowy:

Koszyk NCCU

5 grudnia 2023 r.; Charlottesville, Wirginia, USA; Obrońca North Carolina Central Eagles Po’Boigh King (35) strzela obok obrońcy Virginia Cavaliers Ryana Dunna (13) w pierwszej połowie na John Paul Jones Arena. Obowiązkowe źródło: Geoff Burke-USA TODAY Sports / Geoff Burke-USA TODAY Sports

  1. „Peak Sports pobiera 40% ze sprzedaży”.
  2. „Peak Sports otrzymuje 40% zysków ze sprzedaży towarów przez organizację”.
  3. „NCCU wielokrotnie próbowało wycofać się z kontraktu”.

Po pierwsze, Walker definiuje następujące terminy: Umowa NCCU-Peak Sports:

  1. NCCU otrzymuje 100% dochodu pomiędzy 0 a 100 000 dolarów. Jest to gwarantowana kwota każdego roku.
  2. Peak Sports otrzymuje 100% przychodów od 100 000 do 275 000 USD. (Ta kwota wypłacana Peak Sports jest znacznie poniżej standardu branżowego. Pieniądze te są wykorzystywane częściowo na pokrycie wydatków Peak Sports, które wynoszą łącznie ponad 225 000 USD rocznie.)
  3. Przychody powyżej 275 000 USD są dzielone, przy czym 60% trafia do NCCU, a 40% do Peak Sports. (Branżowym standardem jest podział 50/50).
Uniwersytet Stanowy Kalifornii (NCCU)

Orkiestra marszowa Sound Machine z North Carolina Central University ćwiczy w sobotę 23 września 2023 r. przed paradą Circle City Classic w centrum Indianapolis. / Grace Hollars/IndyStar / USA TODAY

Walker odpowiedział, że 5 maja 2023 r. Perkins wysłał do Peak Sports aneks rozstrzygający kwestię wyłączności.

Prezes Peak Sports Ryan Holloway i wiceprezes Wesley Abercrombie wzięli udział w spotkaniu na Uniwersytecie Centralnej Karoliny Północnej z dyrektorem ds. sportu dr Skipem Perkinsem, głównym radcą prawnym Fenitą Morris-Shepard i zastępcą radcy prawnego uniwersytetu Bradleyem Hicksem.

Obie strony zgodziły się na zmianę umowy, pozwalając dyrektorowi sportowemu NCCU „zbierać fundusze, za które Peak Sports nie otrzyma kredytu”. Walker kontynuował, stwierdzając: „Od daty rozpoczęcia pracy 1 czerwca 2022 r. zawsze miał możliwość pozyskiwania dochodów z darowizn zarówno od osób fizycznych, jak i firm”.

Charlotte Post zacytował Perkinsa, który powiedział: „Spotkaliśmy się z prawnikiem kilka razy, aby spróbować znaleźć sposób na wycofanie się z tej umowy. Facet nie chce nas wypuścić”.

W liście opisano datowaną korespondencję i pocztę głosową między Perlkinsem a Peak Sports. Jedną z ciekawszych rozmów była 13-minutowa rozmowa z 30 kwietnia 2024 r.Dr Perkins kontynuował, mówiąc, że Rada Powiernicza naciskała na niego, aby zwiększył przychody. Ryan Holloway przypomniał dr Perkinsowi, że ma teraz możliwość, aby to zrobić, ponieważ Peak Sports usunął klauzulę wyłączności z umowy. Peak Sports powiedział również, że nie ma zamiaru anulować umowy.

Latrell Collier

17 grudnia 2022 r.; Atlanta, GA, USA; Defensywny koniec North Carolina Central Eagles Latrell Collier (5) reaguje po biegu po przyłożenie przeciwko Jackson State Tigers w drugiej połowie podczas Celebration Bowl na stadionie Mercedes-Benz. Obowiązkowe źródło: Dale Zanine-USA TODAY Sports / Dale Zanine-USA TODAY Sports

Peak Sports jasno przedstawia trzy kwestie:

• W pierwotnej umowie i późniejszych aneksach NCCU zawsze miało możliwość zabezpieczenia pieniędzy z darowizn, w tym darowizn od osób fizycznych i przedsiębiorstw. Peak Sports nigdy nie otrzymało żadnych pieniędzy z niczego, co NCCU zebrało z darowizn.

• NCCU nie podpisało ani jednej umowy sponsorskiej, która skutkowałaby tym, że Peak Sports otrzymałoby 40% udziału w przychodach.

• Peak Sports odwiedziło kampus 6 lipca 2022 r. i spotkało się z dr Perkinsem na dwie (2) godziny, aby omówić umowę i odpowiedzieć na wszelkie pytania. Następny list, który Peak Sports otrzymało w sprawie umowy, pochodził z listopada 2022 r.

Peak Sports nie zamierza podejmować kroków prawnych w związku z wypowiedziami dr. Skipa Perkinsa. Zamiast tego Holloway poprosił dr. Perkinsa, aby „ustnie odniósł się do tych nieścisłości podczas nadchodzącego posiedzenia zarządu z Radą Powierniczą”.