Home Sport Była finalistka Wimbledonu Eugenie Bouchard otwarcie mówi o „nienawiści”, z jaką spotkała...

Była finalistka Wimbledonu Eugenie Bouchard otwarcie mówi o „nienawiści”, z jaką spotkała się w trakcie swojej kariery „za robienie czegokolwiek innego niż tenis”

23
0


Dawny Wimbledon finalistka Eugenie Bouchard ostro skrytykowała osoby krytykujące jej zachowanie poza boiskiem, za co w trakcie swojej kariery spotkała się z wieloma negatywnymi reakcjami.

Obecnie 30-letnia Bouchard pojawiła się na scenie w 2014 r., kiedy dotarła do finału Wimbledonu – jako pierwsza Kanadyjka urodzona w Kanadzie, której się to udało – gdzie ostatecznie przegrała z Piotr Kvitov.

W tym samym roku Bouchard odnotowała także swoje najlepsze wyniki w każdym z turniejów Australian Open (półfinał), Francuski Otwarty (półfinał) i US Open (czwarta runda), a w pewnym momencie dotarł nawet do 5. miejsca na świecie.

Jednak nigdy już nie osiągnęła takich wyżyn, zaczęła tracić formę i przez całą karierę zmagała się z licznymi kontuzjami.

Po spadku na 524. miejsce w rankingu światowym Bouchard stał się bardziej aktywny w popularnym turnieju Pickleball, ale nadal bierze udział w zawodach tenisowych.

Eugenie Bouchard przyznała, że ​​spotkała się z dużą krytyką za swoje wybryki poza boiskiem

Bouchard osiągnęła szczyt nr 5 na świecie i dotarła do finału Wimbledonu w 2014 roku

Bouchard osiągnęła szczyt nr 5 w rankingu światowym i dotarła do finału Wimbledonu w 2014 roku

Podczas gdy we współczesnym futbolu zawodniczki takie jak Emma Raducanu spędzają coraz więcej czasu przed kamerami w kampaniach sponsorskich, Bouchard uważa, że ​​jej pokolenie nie mogło sobie pozwolić na taki luksus.

Brytyjski numer 1 Jack Draper przyznał w niedawnym wywiadzie dla Vogue, że uwielbia spędzać czas przed kamerą, co skłoniło prawdopodobnie rozgoryczonego Boucharda do stwierdzenia w mediach społecznościowych: „Gdybym powiedział to 10 lat temu, zostałbym ukrzyżowany”.

Teraz w wywiadzie dla Czasyotworzyła się na temat „nienawiści”, z jaką się spotykała za swoją aktywność w mediach społecznościowych, biorąc udział w wielu kampaniach sponsorskich i uczestnicząc w wielu najważniejszych wydarzeniach w trakcie swojej kariery.

„Dawniej mogłam trenować sześć godzin dziennie, a potem publikować w mediach społecznościowych informacje o tym, że byłam w kinie, i dostawałam za to hejt” – powiedziała. „Pomyślałam sobie, że media społecznościowe nie są dokładnym odzwierciedleniem mojego dnia.

„To wspaniale, że świat zmienił się w ciągu ostatnich dziesięciu lat i teraz nie tylko jest akceptowalne robienie rzeczy poza kortem, ale wręcz jest to zachęcane. Kiedyś czułem się, jakby mnie wpychano do pudełka, jakbym nie mógł robić nic poza tenisem. Myślałem sobie, że tenis dał mi okazję do eksploracji świata mody, telewizji i wszystkich tych innych rzeczy. Dlaczego miałbym powiedzieć nie? Mówimy tu o całym moim życiu.

„Dostałbym tyle nienawiści za robienie czegokolwiek innego niż tenis. To był ciężar, który dźwigałem na swoich barkach i było to naprawdę trudne. Przynajmniej teraz jest to bardziej akceptowane. Nie żebym był jedynym pionierem, który robił te rzeczy, ale czuję, że uczyniłem to trochę bardziej normalnym”.

Bouchard zauważył, że transformacja przeciętnego sportowca w globalną supergwiazdę niesie ze sobą dodatkową presję i przyznał, że trudno jest dostosować się do tych wymagań.

Dodała, że ​​żałuje, iż w pewnych momentach swojej kariery pozwalała, aby „nienawiść” i „pranie mózgu” kontrolowały jej działania, i chciałaby zablokować krytykę, z którą się spotykała.

Bouchard przyznaje, że czuje, że ułatwiła takim graczom jak Emma Raducanu i współczesnym graczom realizację zainteresowań poza boiskiem

Bouchard przyznaje, że czuje, że ułatwiła takim graczom jak Emma Raducanu i współczesnym graczom realizację zainteresowań poza boiskiem

‘Poza tym nie brałbym wszystkiego tak osobiście i nie pozwoliłbym, aby nienawiść wsiąkła mi do mózgu. Pranie mózgu działa i jeśli zaczynasz słyszeć negatywne rzeczy o sobie w kółko, trudno w to nie uwierzyć. Chciałbym tylko móc to bardziej odhaczyć i nie pozwolić, aby wpłynęło to na moją pewność siebie, ponieważ całkowicie wpłynęło to na to, jak myślałem o sobie. Wpłynęło nawet na to, jak grałem.’

Bouchard stał się najwyraźniej obiektem żartów ze strony byłego amerykańskiego tenisisty Sama Querreya, który najwyraźniej wyśmiał jego ostatni wpis na Instagramie.

30-latek miał twierdziła, że ​​jej „seksapil” jest dobry dla tenisa zanim opublikowała na Instagramie kilka odkrywczych zdjęć i filmik, na którym wykonuje prace w ogrodzie w zielonym bikinichociaż post wywołał mieszane recenzje.

Następnie Querrey zamieścił na tej samej platformie serię zdjęć odtwarzających te same sceny, ubrany w fluorescencyjne żółte spodenki kąpielowe.

Z humorem położyła się na skale, naśladując zdjęcie Bouchard przedstawiające ją samą na leżaku.

Amerykanin, który w 2017 roku pokonał Andy’ego Murraya w ćwierćfinale Wimbledonu, podpisał wpis następująco: „Jak mi poszło @geniebouchard?”

Dodał: „@si_swimsuit (Sports Illustrated Swimsuit) Czekam na Twój telefon”.

Ale Bouchard odpowiedział na zdjęcie, pisząc: „Następnym razem zróbmy wspólną sesję zdjęciową”.

Sam Querrey (po prawej) zażartował z Bouchard (po lewej) za kilka zdjęć, które opublikowała na Instagramie

Sam Querrey (po prawej) zażartował z Bouchard (po lewej) za kilka zdjęć, które opublikowała na Instagramie

Querrey, który jest obecnie na emeryturze (na górze), zamieścił kilka zabawnych zdjęć, na których naśladuje Boucharda (na dole), w tym leżącego na skale i oblewającego się wodą z węża ogrodowego

Querrey, który jest obecnie na emeryturze (na górze), zamieścił kilka zabawnych zdjęć, na których naśladuje Boucharda (na dole), w tym leżącego na skale i oblewającego się wodą z węża ogrodowego

Bouchard (po lewej) zamieściła zdjęcia, na których wykonuje prace ogrodowe w skąpym bikini, a Querrey (po prawej) zamieścił kilka zdjęć naśladujących kanadyjską gwiazdę

Bouchard (po lewej) zamieściła zdjęcia, na których wykonuje prace ogrodowe w skąpym bikini, a Querrey (po prawej) zamieścił kilka zdjęć naśladujących kanadyjską gwiazdę

Kanadyjka wpadła w histerię, gdy zobaczyła te zdjęcia i na swoim Instagramie udostępniła zdjęcie Querrey, na którym widać ją biorącą prysznic w ogrodzie, podpisując je: „Krzyczy, płacze, wymiotuje”.

W osobnym poście napisała: „Sam Querrey jest moją ulubioną osobą na tej planecie!!!!!”Source link