Home Sport Caitlin Clark: Shaquille O’Neal oskarża gwiazdy WNBA o „zawodową zazdrość” wobec debiutanta...

Caitlin Clark: Shaquille O’Neal oskarża gwiazdy WNBA o „zawodową zazdrość” wobec debiutanta Indiana Fever

18
0


Caitlin Clark w swoim debiucie padła ofiarą „zawodowej zazdrości”. WNBA zdaniem Shaquille O’Neal.

Clarka, który został wybrany przez Indiana Fever, mając pierwszy wybór w klasyfikacji generalnej tegorocznego Draftu WNBA, przeżyła trudny początek życia w dużych ligach po historycznej karierze w college’u w Iowa.

Oprócz przegranej 10 z pierwszych 13 meczów debiutantka Fever była ofiarą brutalnego traktowania na boisku ze strony rywali, a Chennedy Carter z Chicago Sky wywołał oburzenie, sprawdzając ją na początku miesiąca.

Ten szokujący moment wywołał nawet kłótnię na tle rasowym i seksualnym, a prowadzący wieczorny talk show Bill Maher niedawno stwierdził, że rywale z WNBA są celem tylko dlatego, że jest biała i heteroseksualna.

Shaquille O’Neal

Według Shaquille O’Neala Caitlin Clark padła ofiarą „zawodowej zazdrości” w swoim debiutanckim sezonie WNBA

Pośród kontrowersji O’Neal wypowiedział się na temat Clark i powodów, dla których przeciwnicy ją wspierają.

„Myślę więc, że ludzie denerwują się wtedy, gdy jako zawodnik nie chcesz, aby o nim zapomniano” – powiedział dalej „Wielki podcast z Shaqiem”.

„Wiesz, jak to nazywam, nazywam to kradzieżą rekwizytów. To zawodowa zazdrość.

„Po prostu uważam, że ludzie powinni bardziej skupić się nie tylko na niej, ponieważ jest świetną zawodniczką, ale nie zapominajcie też o pięknym Cardoso i mojej dziewczynie Angel”.

Clark przyciąga więcej uwagi do kobiecej koszykówki niż kiedykolwiek wcześniej, a jej rekordowy sukces w college’u uczynił ją największą atrakcją WNBA po przybyciu na miejsce.

Debiut 22-latki w Indianie w zeszłym miesiącu pobił rekordy oglądalności ESPN, podczas gdy liga WNBA jako całość odnotowała w maju najwyższą frekwencję w historii, głównie dzięki jej wpływowi na sport.

Clark podczas swojej debiutanckiej kampanii w WNBA została poddana brutalnemu traktowaniu na korcie

Clark podczas swojej debiutanckiej kampanii w WNBA została poddana brutalnemu traktowaniu na korcie

O'Neal uważa, że ​​zawodnikom takim jak Kamilla Cardoso (po lewej) i Angel Reese (po prawej) należy zapewnić taki sam poziom relacji w WNBA

O’Neal uważa, że ​​zawodnikom takim jak Kamilla Cardoso (po lewej) i Angel Reese (po prawej) należy zapewnić taki sam poziom relacji w WNBA

Jednak O’Neal obawia się, że Clark dominuje w centrum uwagi i podkreśla cechy gwiazd innych graczy w lidze.

„Postawmy sprawę jasno: jedna osoba może mieć wszystkie rekwizyty, ale nigdy nie jest to jedna osoba” – dodał.

„Nie mów, że dzięki Caitlin uzyskaliśmy nowych sponsorów. Nie… co z Angelem (Reese), co z (Kamillą) Cardoso? A co z moją ulubioną Kelsey Plum?Source link