Home Sport Chelsea nawiązuje kontakt w sprawie podpisania kontraktu z Michaelem Olise, ale pojawia...

Chelsea nawiązuje kontakt w sprawie podpisania kontraktu z Michaelem Olise, ale pojawia się problem z klauzulą ​​odstępnego | Piłka nożna

41
0


Chelsea podjęła decyzję o podpisaniu kontraktu z Michaelem Olise z Crystal Palace (Getty)

Chelsea prowadzą rozmowy Kryształowy Pałac w sprawie kontraktu dla Michaela Olise.

The Kryształowy Pałac Pomocnik rozpoczął grę zaledwie w 14 Premier League meczów w tym sezonie ze względu na problemy ze ścięgnami podkolanowymi, ale mimo to wywarł ogromny wpływ, zdobywając 10 bramek i sześć asyst.

Olise był poszukiwany przez Chelsea zeszłego lata, a klub aktywował jego klauzulę odstępnego wynoszącą 35 milionów funtów ale 22-latek odrzucił przeprowadzkę na Stamford Bridge i podpisał nowy kontrakt z Palace.

Chelsea podjęła teraz nowe podejście w sprawie podpisania kontraktu z Olise i poprosiła Palace o pozwolenie na rozmowę z przedstawicielami zawodnika.

Jednakże, Telegraf donosi, że Chelsea może stanąć przed problemem związanym z opłatą za transfer, ponieważ Olise ma w umowie z Palace klauzulę odstępnego o wartości 60 milionów funtów, ale może ona zostać aktywowana tylko przez klub grający w Lidze Mistrzów.

Oznaczałoby to, że Chelsea będzie musiała wynegocjować oddzielną umowę z Palace w sprawie opłaty za Olise.

Michael Olise ma klauzulę odstępnego w wysokości 60 milionów funtów w swojej umowie z Crystal Palace (Getty)

Wiadomo, że zarówno Newcastle United, jak i Bayern Monachium również kontaktowały się z Palace w sprawie dostępności Olise.

Pomocnikiem Palace jest również zainteresowany Manchester United i oczekuje się, że będzie kontynuował swoje sprawy transferowe po podjęciu decyzji o pozostawieniu Erika ten Haga na stanowisku menedżera.

W międzyczasie Olise znalazł się w tymczasowym składzie Francji na Igrzyska Olimpijskie, chociaż główny trener Thierry Henry przyznał, że spotkał się z oporem niektórych klubów Premier League w związku z dostępnością niektórych jego zawodników.

Chelsea na przykład dopuściła 20-letniego pomocnika Lesley Ugochukwu dołączy do kadry Francji ale nie pozwoli Malo Gusto ani Benoitowi Badiashile reprezentować swój kraj na turnieju, który rozpoczyna się 24 lipca.

Chelsea prowadzi także rozmowy z Aston Villą w sprawie podpisania kontraktu z Jhonem Duranem. z doniesień z Kolumbii, które w tym tygodniu wynikały, że oba kluby uzgodniły kwotę 42 milionów funtów.

Aby uzyskać więcej takich historii, sprawdź naszą stronę sportową.

Śledź Metro Sport, aby otrzymywać najświeższe informacje na temat
Facebook, Świergot I Instagrama
.

WIĘCEJ : Juventus złożył wstępną ofertę transferową o wartości 40 milionów funtów za gwiazdę Manchesteru United

WIĘCEJ : Conor Gallagher zabiera głos po tym, jak Aston Villa zaproponowała transfer pomocnika Chelsea

WIĘCEJ : Jack Wilshere zachwyca się „potworem” Arsenalu i prognozuje Euro 2024

Source link