Home Sport Darwin Nunez może zostać ukarany długoterminowym zakazem gry w piłkę nożną po...

Darwin Nunez może zostać ukarany długoterminowym zakazem gry w piłkę nożną po brutalnych starciach z kibicami Kolumbii – po tym, jak nagranie pokazało gwiazdę Liverpoolu wchodzącą na trybuny i zadającą ciosy

42
0


  • Piłkarze Urugwaju starli się z kibicami Kolumbii po pełnym emocji starciu w Copa America
  • Darwin Nunez był zamieszany w zdarzenie i widziano go, jak zadawał ciosy kibicom
  • Słuchać Wszystko się zaczyna! EUROS DAILY: Jak Anglia jest o krok od nieśmiertelności

Napastnik Liverpoolu Darwin Nunez może zostać ukarany długoterminowym zakazem gry po starciu z kibicami na trybunach po meczu Urugwaju Puchar Ameryki półfinałowa porażka z Kolumbią w środę.

Nunez był jednym z urugwajskich piłkarzy, którzy po meczu w Charlotte w Stanach Zjednoczonych wyszli na trybuny i najprawdopodobniej wdali się w bójkę z kibicami ubranymi w żółte koszulki Kolumbii.

Południowoamerykański organ zarządzający futbolem, CONMEBOL, odpowiedział, stwierdzając: „CONMEBOL stanowczo potępia wszelkie akty przemocy, które dotyczą futbolu. Nasza praca opiera się na przekonaniu, że futbol łączy nas i jednoczy, poprzez swoje pozytywne wartości.

„Nie ma miejsca na nietolerancję i przemoc na boisku i poza nim. Zapraszamy wszystkich w pozostałe dni, aby włożyli całą swoją pasję w kibicowanie swoim drużynom i zorganizowali niezapomnianą imprezę”.

Skontaktowano się z firmą zarządzającą Nuneza w celu uzyskania komentarza.

Darwin Nunez z Liverpoolu może zostać ukarany długoterminowym zakazem gry po starciu z kibicami Kolumbii

Nunez był jednym z urugwajskich piłkarzy, którzy wyszli na trybuny po pełnym emocji meczu Copa America, a gwiazdy twierdziły, że chronią w ten sposób swoje rodziny

Nunez był jednym z urugwajskich piłkarzy, którzy wyszli na trybuny po pełnym emocji meczu Copa America, a gwiazdy twierdziły, że chronią w ten sposób swoje rodziny

Nunez (po prawej) wdarł się w sam środek bójki, gdy napięcie na trybunach rosło

Nunez (po prawej) wdarł się w sam środek bójki, gdy napięcie na trybunach rosło

Doszło do szarpaniny za ławką rezerwowych Urugwaju, w której grupa kibiców starła się z kibicami Kolumbii, którzy stanowili zdecydowaną większość tłumu. W tłumie posypały się napoje.

W nocy pojawiły się niesamowite nowe nagrania pokazujące ten moment Liverpool gwiazda Nunez wszedł na trybuny, zanim zaczął rzucać ciosy na kibiców.

Nunez wraz z kolegami z drużyny, m.in. Jose Gimenezem i Ronaldem Araujo, stoczył walkę z kibicami przeciwników, podczas gdy Tottenham Pomocnik Rodrigo Betancur rzucił dwiema butelkami w trybuny, ale jedna z nich trafiła urugwajskiego pracownika klubu.

Na nowych zdjęciach widać wczesną fazę bójki, podczas której mężczyzna ubrany w czarną koszulkę polo z legitymacją na szyi wydaje się wzbudzać napięcie po tym, jak uderza znajdującego się nieopodal kibica Kolumbii.

Nunez wkrótce się pojawił i początkowo próbował rzucić butelką, ale ta wypadła mu z ręki. 25-latek wdarł się w sam środek bójki, przeskakując rzędy siedzeń, by nawiązać kontakt z kibicami Kolumbii.

Urugwajski obrońca Gimenez twierdził, że rodziny piłkarzy, siedzące tuż przy kibicach, zostały „zasypane” przez pijanych kibiców, a oni sami stanęli w ich obronie.

„To wstyd, nie było ani jednego policjanta, który by ich kontrolował. Musieliśmy iść i bronić swoich, bo oni nie potrafią kontrolować swojego picia” – powiedział.

Trener Urugwaju Marcelo Bielsa zapytany o sceny po meczu, powiedział, że „nie widział wszystkiego”.

„Poszedłem do szatni… Urugwajscy piłkarze dziękowali urugwajskim kibicom za wsparcie” – dodał.

Później widziano Nuneza pocieszającego swoją córeczkę na boisku po walce. Niektórzy kibice również krzyczeli, gdy w pobliżu rozgrywały się nieprzyjemne sceny.

Później widziano, jak Nunez pocieszał swoją córeczkę na boisku po dramatycznych starciach

Później widziano, jak Nunez pocieszał swoją córeczkę na boisku po dramatycznych starciach

Południowoamerykańska organizacja zarządzająca piłką nożną, CONMEBOL, potępiła gwałtowne starcia

Południowoamerykańska organizacja zarządzająca piłką nożną, CONMEBOL, potępiła gwałtowne starcia

Wśród osób zauważonych w pobliżu kibiców byli także urugwajscy piłkarze Maximiliano Araujo i Sebastian Caceres.

Według reportera Faviana Renkela rodziny urugwajskich piłkarzy zostały wyprowadzone ze stadionu innym wyjściem, aby zapewnić im bezpieczeństwo.

Policja przywróciła porządek po upływie ponad 10 minut, podczas gdy grupa urugwajskich kibiców i członków personelu drużyny pozostała na boisku.

Bramka zdobyta w 39. minucie przez Jeffersona Lermę przesądziła o wyniku spotkania. Kolumbia wystawiła zawodnika niższego od rywala po tym, jak Daniel Munoz został wyrzucony z boiska tuż przed przerwą. Mecz był bardzo emocjonujący i toczył się na Bank of America Stadium.Source link