Home Sport Edin Terzic odchodzi z funkcji menadżera Borussii Dortmund po rozstaniu z Matsem...

Edin Terzic odchodzi z funkcji menadżera Borussii Dortmund po rozstaniu z Matsem Hummelsem | Piłka nożna

30
0


Edin Terzic złożył rezygnację z Borussii Dortmund (AFP via Getty)

Edin Terzic złożył rezygnację ze stanowiska Borussii Dortmund główny trener.

41-latek poprowadził Dortmund do finału Liga Mistrzów w finale, zanim na początku miesiąca zostali pokonani przez Real Madryt 2:0, ale jego zespół przetrwał nierówną kampanię w Bundeslidze i ostatecznie zajął piąte miejsce, 27 punktów za mistrzem Bayerem Leverkusen.

Terzic spotkał się w środę wieczorem z władzami Dortmundu, gdzie złożył rezygnację. Opuścił klub po dwóch latach prowadzenia drużyny i zdobyciu Pucharu DFB w 2021 roku.

Odejście Terzicia następuje po doniesieniach z Niemiecki Gazeta Obraz że był zamieszany w sprzeczkę z Matsem Hummelsem, który na kilka dni przed finałem Ligi Mistrzów pomiędzy Dortmundem a Madrytem skrytykował styl gry drużyny.

W wywiadzie dla Sport Bild Hummels dał jasno do zrozumienia, że ​​jest zły na taktykę Dortmundu podczas trzech porażek ze Stuttgartem w tym sezonie.

„Byłem wściekły, ponieważ byłem zdania, że ​​Borussia Dortmund nie powinna tak grać przeciwko żadnemu przeciwnikowi na świecie” – powiedział Hummels.

– Nie sądziłem, że to może tak trwać. Poczułem się obrażony na swój honor, stojąc na boisku w tym stroju. Taki uległy, taki gorszy pod względem piłkarskim. Dwa mecze w Stuttgarcie i wyjazdowy mecz z Leverkusen. To było barykadowanie z 11 ludźmi w pudełku.

Mats Hummels skrytykował styl gry Borussii Dortmund pod wodzą Edina Terzicia (UEFA via Getty)

Podczas wywiadu Hummels powiedział, że dał Terzicowi „wiele sugestii” i udzielił: wyraźną opinię, że zdecydowanie musimy poprawić grę w ataku”.

Hummels oskarżył także Terzicia o poleganie na mentalności kontrataku przeciwko silniejszym drużynom Bundesligi.

„Mamy inny obraz siebie, ale nie gramy na poziomie Leverkusen czy Stuttgart. Ale tego właśnie oczekuję od Borussii Dortmund” – powiedział Hummels.

Chcę zobaczyć drużynę przyjeżdżającą do Dortmundu przerażoną, ponieważ wiedzą, że muszą naprawdę cierpieć, aby mieć szansę. Nie wierzą też, że mogą bez problemów posiadać 60 procent posiadania piłki. Borussia Dortmund musi być w stanie całkowicie zdominować każdego przeciwnika w Bundeslidze przez 45 minut, a nie tylko odnosić sukcesy w kontratakach przeciwko dobrym przeciwnikom.

W wiadomości potwierdzającej swoją rezygnację Terzic powiedział w czwartek: „To dla mnie niezwykle bolesne, że muszę to powiedzieć wszystkim fanom Czarno-Żółtych, ale dziś rozstaję się z Borussią Dortmund.

„To był ogromny zaszczyt zdobyć Puchar DFB z BVB i poprowadzić ten fantastyczny klub do finału Ligi Mistrzów. Po meczu na Wembley poprosiłem o spotkanie z wyższą kadrą zarządzającą klubu, ponieważ po dziesięciu latach pracy w BVB – w tym pięciu w sztabie trenerskim i dwóch i pół na stanowisku głównego trenera – czuję, że nowa era klubu powinna rozpocząć się od nowy człowiek na linii bocznej.

„Wszyscy bliscy mi wiedzą, że była to dla mnie bardzo trudna decyzja w ciągu ostatnich kilku tygodni, ale po intensywnych dyskusjach moje podstawowe odczucia nie uległy zmianie. Życzę Borussii Dortmund wszystkiego najlepszego i to nie jest pożegnanie – do zobaczenia wkrótce. Hej, BVB!

Aby uzyskać więcej takich historii, sprawdź naszą stronę sportową.

Śledź Metro Sport, aby otrzymywać najświeższe informacje na temat
Facebook, Świergot I Instagrama
.

WIĘCEJ : Joao Palhinha odpowiada na zainteresowanie Manchesteru United po odrzuceniu ofert Bayernu Monachium

WIĘCEJ : Najpopularniejsze nagrania Metro z Euro 2024: Anglia będzie miała trudności? Kolejna katastrofa w Niemczech? Nieśmiałe pożegnanie Cristiano Ronaldo?

WIĘCEJ : Liverpool wszczął dochodzenie w sprawie gwiazdy Stuttgartu Waldemara Antona

Source link