Home Sport Fiasco FanDuel: Zakłady bukmacherskie ukarane grzywną za przyjmowanie zakładów na walki MMA,...

Fiasco FanDuel: Zakłady bukmacherskie ukarane grzywną za przyjmowanie zakładów na walki MMA, które już się odbyły

27
0


ATLANTIC CITY, NJ — Brzmi to zbyt pięknie, żeby mogło być prawdą, ale wydarzyło się naprawdę, prima aprilis: jeden z wiodących bukmacherów w kraju przyjmował zakłady na walkę mieszanych sztuk walki, która odbyła się tydzień wcześniej.

FanDuel przyjął 34 zakłady na walkę, którą bukmacher reklamuje jako wydarzenie na żywo, zaplanowane na 1 kwietnia 2022 roku.

Ale walka odbyła się w rzeczywistości tydzień wcześniej, dokładnie 25 marca.

Organy nadzorujące hazard w stanie New Jersey nałożyły na FanDuel karę pieniężną w wysokości 2000 dolarów za niewłaściwe postępowanie, a firma zapłaciła ponad 230 000 dolarów w celu rozliczenia zakładów.

FanDuel odmówił w środę komentarza w sprawie kary, ale zgodził się ją zapłacić.

Jednakże Wydział ds. Egzekwowania Przepisów Hazardowych stanu poinformował w liście opublikowanym w poniedziałek, że FanDuel stwierdził, iż nie otrzymał od dostawcy danych informacji o tym, że walki Professional Fighters League były w rzeczywistości nagraniami wydarzeń, które już miały miejsce.

Zamiast tego zespół handlowy FanDuel ręcznie stworzył rynki zakładów w oparciu o informacje uzyskane bezpośrednio od Professional Fighters League, napisała zastępca prokuratora generalnego stanu New Jersey, Gina DeAnnuntis.

„FanDuel potwierdził, że jego sprzedawcy nie potwierdzili z PFL, że wydarzenie miało miejsce z wyprzedzeniem i zostało zaprezentowane za pośrednictwem opóźnionego materiału filmowego” – napisał.

FanDuel poinformował stan, że 1 kwietnia 2022 r. na wydarzenie złożono 26 zakładów online i osiem zakładów w punktach sprzedaży detalicznej o łącznej kwocie 190 904 USD.

Następnie FanDuel otrzymał powiadomienie od Międzynarodowego Stowarzyszenia Integralności Zakładów Bukmacherskich, które monitoruje transakcje zakładów sportowych i wyszukuje podejrzanych działań lub nietypowych wzorców, które mogą świadczyć o tym, że zdarzenie, na które oferowano kursy, miało miejsce.

Według władz FanDuel wypłacił zakłady na łączną kwotę 231 094 dolarów.

Grzywna od regulatorów z New Jersey została nałożona 2 stycznia, ale nie została ujawniona publicznie aż do tego tygodnia. Stan zażądał również od FanDuel zaktualizowania kontroli wewnętrznych, aby zapobiec podobnym incydentom w przyszłości.

To nie pierwszy raz, kiedy bukmacher działający w New Jersey omyłkowo przyjął zakład na zdarzenie, które już się wydarzyło.

W 2021 roku 86 graczy obstawiało mecz angielskiej piłki nożnej, który odbył się dzień wcześniej. Zakłady zostały unieważnione, a regulatorzy z New Jersey nałożyli grzywny na maltańską firmę technologiczną zakładów sportowych Kambi Group i Rush Street Interactive z Chicago w wysokości 1000 USD każda. W tym przypadku obie firmy oferowały tzw. zakłady propozycyjne lub „prop” na to, czy Marcus Rashford z Manchesteru United strzeli gola w meczu piłkarskim 13 maja 2021 roku pomiędzy Manchesterem United a Liverpoolem. (Zdobył gola.)

Jednak brytyjski trader Kambi omyłkowo wpisał datę rozpoczęcia meczu jako 14 maja, co umożliwiło obstawianie zakładów na to wydarzenie już po zakończeniu meczu, gdy wiadomo było, że Rashford strzelił gola.

W zeszłym tygodniu organy regulacyjne stanu New Jersey ujawniły, że nałożyły na DraftKings, innego dużego krajowego bukmachera, karę pieniężną w wysokości 100 000 dolarów za przekazywanie władzom stanowym nieprawdziwych danych dotyczących zakładów sportowych.

Indonezyjski: ___

Obserwuj Wayne’a Parry’ego na X w Twitter: WayneParryAC