Home Sport Gareth Southgate podkreśla, że ​​Phil Foden rozegrał swój najlepszy mecz w koszulce...

Gareth Southgate podkreśla, że ​​Phil Foden rozegrał swój najlepszy mecz w koszulce Anglii w półfinale Euro 2024, wygrywając z Holandią, i wyjaśnia, dlaczego zdjął kapitana Harry’ego Kane’a na rzecz bohatera strzelców Olliego Watkinsa

28
0

Gareth Southgate powitany Phil Stopanajlepszy występ w barwach Anglii po tym, jak Trzech Lwów pokonało Holandię 2:1 w środę wieczorem i awansowało do Euro 2024 finał.

Anglia szybko znalazła się w tyle Xavi Gol Simonsa, ale wyrównany przez Harry Kane kara przed Ollie Watkins strzelił decydującą bramkę w 90. minucie.

Foden został zmieniony, gdy Watkins zdobył bramkę, ale wcześniej jego strzał został wybity z linii bramkowej i trafił w słupek, co było znacznie lepszą grą Manchester rozgrywający.

W wypowiedzi wygłoszonej po historycznym zwycięstwie swojej drużyny Southgate stwierdził, że Foden miał duży wpływ na grę, gdyż wcześniej nie potrafił powtórzyć swojej klubowej formy w reprezentacji.

„To dobrze, że grał w koszulce reprezentacji Anglii i miał ogromny wpływ na tę grę” – powiedział Southgate.

Gareth Southgate uważa, że ​​Phil Foden rozegrał w środę wieczorem swój najlepszy mecz w barwach Anglii

Foden oddał strzał, który został wybity z linii bramkowej (na zdjęciu), a także trafił w słupek strzałem z dystansu

Southgate pochwalił „ogromny wpływ” Fodena na grę po tym, jak wcześniej miał problemy w turnieju

Foden został zdjęty z boiska na około 10 minut przed końcem meczu w ramach podwójnej zmiany, ponieważ Southgate zastąpił także kapitana Kane’a, Cole Palmer i Ollie Watkins wkracza do akcji.

To była genialna akcja, gdyż Palmer zagrał piłkę prostopadłą, którą Watkins opanował i oddał strzał, zapewniając Anglii awans do niedzielnego finału.

Zastąpienie Kane’a było ważną decyzją ze strony Southgate’a, szczególnie po tym, jak wcześniej zapisał się w historii Euro, stając się graczem z największą liczbą goli strzelonych w fazie pucharowej w historii rozgrywek.

Southgate wyjaśnił, dlaczego podjął decyzję, która okazała się w pełni opłacalna.

„Jeśli chodzi o energię, zaczęliśmy tracić trochę presji” – stwierdził Southgate.

„Harry również dostał to uderzenie w pierwszej połowie, a Ollie potrafi dobrze naciskać i wykonywać te biegi za siebie, co też zrobił. Więc pomyśleliśmy, że to dobry moment, żeby spróbować”.

Harry'ego Kane'a zastąpił Ollie Watkins na około 10 minut przed końcem meczu

Harry’ego Kane’a zastąpił Ollie Watkins na około 10 minut przed końcem meczu

Watkins zdobył zwycięskiego gola, a Southgate wyjaśnił, że wpuścił Watkinsa, aby dodać Anglii więcej energii po tym, jak Kane został uderzony w pierwszej połowie

Na temat udziału Palmera i Watkinsa w zwycięskim golu, Southgate dodał: „Czasami tak może być. Najważniejsze jest to, że drużyna jest gotowa do gry.

„Trudno wybrać 26 (zawodników), ale spędziliśmy z tymi chłopakami dużo czasu”.

Anglia po raz pierwszy bierze udział w dużym turnieju za granicą, a Southgate przyznał, że jego 101. mecz w roli trenera był najlepszy ze wszystkich.

„To musi być najlepsze (osiągnięcie), to kolejny kamień milowy, sposób, w jaki graliśmy przez cały mecz, graliśmy tak dobrze, to był skomplikowany mecz” – powiedział.

‘Cały czas się zmienialiśmy, musieliśmy zmienić nasz sposób gry w defensywie, ale myślę, że przez cały mecz sprawialiśmy im problemy.

„Strzelba Phila również została wybita z linii bramkowej, nieuznana bramka była kwestią kilku cali, myślę, że dziś wieczorem zasłużyliśmy na zwycięstwo”.