Home Sport Holenderskie legendy określają Anglię mianem „gównianej drużyny”, domagają się umieszczenia sędziego Euro...

Holenderskie legendy określają Anglię mianem „gównianej drużyny”, domagają się umieszczenia sędziego Euro 2024 na „czarnej liście” | Piłka nożna

30
0

Holandia przeżyła rozczarowujący półfinał (Zdjęcie: ANP via Getty Images)

Holenderska legenda Pierre van Hooijdonk zaapelował o umieszczenie sędziego Felixa Zwayera na „czarnej liście” po Zwycięstwo Anglii nad Holandią w Euro 2024 wraz z Rafaelem van der Vaartem rozpoczynającym niezwykły atak na Trzy Lwy.

Anglia zmierzy się z Hiszpanią w finale Euro 2024 w niedzielę w Berlinie po 90-lecie Olliego Watkinsat zwycięzca minuty zapewnił zwycięstwo 2-1 w najbardziej dramatycznych okolicznościach w środę wieczorem.

Gareth SouthgateZespół zrewanżował się, mimo że już po siedmiu minutach przegrywał dzięki wspaniałej akcji Xaviego Simonsa.

Dziesięć minut później Anglia otrzymała rzut karny, gdy Denzel Dumfries próbował zablokować Harry Kanestrzał, który, jak osądzono, uderzył kapitana Anglii. Po analizie VAR sędzia Zwayer zmienił swoją pierwotną decyzję i przyznał rzut karny, który Kane spokojnie wykorzystał.

Kapitan Holandii Virgil van Dijk ostro skrytykował decyzję i oskarżył sędziów o odmowę rozmowy z holenderskimi zawodnikami po ostatnim gwizdku. Trener Ronald Koeman również skrytykował decyzję o karze, ogłaszając, że „piłka nożna jest zepsuta”.

Byli holenderscy piłkarze również ustawili się w kolejce, by dać upust swojej złości. Były napastnik Can Hooijdonk, który miał pamiętne chwile w Celtiku i Nottingham Forest, zażądał, aby sędzia wczorajszego meczu został wykluczony z wszelkich przyszłych ważnych meczów.

„Oni (Anglia) mogą podziękować Felixowi Zwayerowi. Naprawdę powinien trafić na czarną listę. Straszne” – powiedział van Hooijdonk dla NOS. „Również w drugiej połowie. Pojedynek z Codym Gakpo, w którym po prostu znów zagwizdał, dziesięć metrów od liniowego. To były kluczowe momenty w tym meczu.

Van der Vaart był wściekły na wybryki Anglików (zdjęcie: NOS)

‘Gdy Anglia była o wiele lepsza w pierwszej połowie, Holandia naprawdę miała przewagę w drugiej połowie. Holenderska drużyna nie była zbyt blisko bramki przeciwnika, ale gra była wyrównana.

„Możemy o tym długo rozmawiać, ale jeśli zamierzasz przyznać za to rzut karny. Wtedy możesz skończyć z ośmioma z nich na miejscu w finale. Naprawdę okropne”.

Van der Vaart, była gwiazda Realu Madryt i Tottenhamu, a obecnie otwarty ekspert holenderskiej telewizji, również kipiał ze złości, atakując Anglię, którą określił mianem „d**kowej drużyny”.

Oszałamiający pierwszy gol Xaviego Simonsa ostatecznie nie miał znaczenia (Zdjęcie: DeFodi via Getty Images)

„Tak się nakręcałem tymi Anglikami” – powiedział. „Co za d**a z nimi. Powoli, po prostu trochę się ruszyło. Oni już nic nie chcieli robić. My też niewiele zrobiliśmy, ale na szczęście znowu zrobiliśmy na końcu. Potem zaczęliście mieć jakieś szanse. Może jestem trochę emocjonalny, ale mogło być o wiele więcej.

„Uważam to za naprawdę niewiarygodne. Kiedy widzisz tę drugą połowę, w półfinale, a potem taką kiepską drużynę. Tacy najlepsi gracze na boisku i myślę, że grali dobrze przez pół godziny. A potem kontynuuj, pokaż, że jesteś najlepszy.

‘W pewnym momencie po prostu poczułeś, że Holandia gra coraz lepiej. Wyciągaliśmy z tego coraz więcej. Mieliśmy dwie, trzy szanse, jeśli zagraliby trochę lepiej. A potem w ostatniej sekundzie…’

WIĘCEJ : The Killers oszołomili fanów „niesamowitym” momentem, przerywając koncert, aby pokazać zwycięstwo Anglii w półfinale

WIĘCEJ : Bezczelna wiadomość króla Karola do Anglii po bohaterskim występie w półfinale Euro 2024

WIĘCEJ : Denzel Dumfries szczerze ocenia decyzję o rzucie karnym w meczu Holandii z Anglią