Home Sport Indie wylosowane w grupie D wraz z Turkmenistanem, Tajlandią i Brunei w...

Indie wylosowane w grupie D wraz z Turkmenistanem, Tajlandią i Brunei w eliminacjach Pucharu Azji AFC U-17

18
0


Indie po raz czwarty z rzędu będą dążyć do zakwalifikowania się do Pucharu Azji U-17 AFC.

Losowanie eliminacji Pucharu Azji U-17 AFC Arabia Saudyjska U-17 2025 odbyło się w czwartek, 13 czerwca 2024 r. w AFC House w Kuala Lumpur w Malezji.

Reprezentację Indii do lat 17 spotkał dziś los w losowaniu grup eliminacji Pucharu Azji do lat 17 AFC 2025. Indie umieszczone w grupie D zmierzą się z Tajlandią (gospodarzami), Brunei Darussalam i Turkmenistanem. Oznacza to początek podróży młodych ogierków do finału Pucharu Azji, który odbędzie się w przyszłym roku w Arabii Saudyjskiej.

Indie mogą pochwalić się udanymi występami w kwalifikacjach Pucharu Azji do lat 17 AFC. W edycji 2018 przewodził grupie, pokazując swoją dominację w regionie.

W eliminacjach Pucharu Azji do lat 17 AFC 2025 Indie zostały wylosowane wraz z Tajlandią, Brunei Darussalam i Turkmenistanem w grupie D, której gospodarzem będzie Tajlandia w dniach 19–27 października 2024 r. Łącznie 43 drużyny zostały podzielone na 10 grup – z czego siedem było po cztery po każdym i trzy po pięć.

10 zwycięzców grup i pięciu najlepszych wicemistrzów ze wszystkich grup awansuje do finału, a Arabia Saudyjska będzie gospodarzem turnieju w dniach 3–20 kwietnia 2025 r.

Indie będą dążyć do zakwalifikowania się do Pucharu Azji do lat 17 AFC po raz czwarty z rzędu. W swoim ostatnim występie w finale, w 2023 roku, w Tajlandii, Blue Colts odpadli w fazie grupowej. Indie dwukrotnie dotarły do ​​ćwierćfinału Pucharu Azji AFC do lat 17 – w latach 2002 i 2018 był to ich najlepszy wynik.

Zespół zaliczył historyczną passę, zajmując w samym turnieju drugie miejsce. Ten występ wywołał falę optymizmu w indyjskiej piłce nożnej.

Jednak droga naprzód nie będzie łatwa. Gospodarze grupy, Tajlandia, będą mieli przewagę u siebie i nie należy jej lekceważyć. W ostatnich latach konsekwentnie zakwalifikowali się do turnieju, docierając do ćwierćfinału w 2020 roku.

Turkmenistan, kolejny znany przeciwnik, zmierzył się w poprzednich kwalifikacjach z Indiami. Podczas ostatniego spotkania, które odbyło się w 2018 r., Indie zwyciężyły, przekonując 5:0. Piłka nożna jest jednak sportem stale rozwijającym się i nie należy lekceważyć Turkmenistanu.

Brunei Darussalam może na papierze wyglądać na słabszego. Jednakże play-offy są platformą do wyłonienia się młodych talentów i wszystkie drużyny zasługują na szacunek.

Dla Indii kluczem będzie odtworzenie ducha walki i zorganizowanej gry, która w przeszłości zapewniła im sukces. Zespół będzie musiał dostosować się do stylu gry przeciwników i wykorzystać ich mocne strony.

Przyszłość indyjskiego futbolu zależy od rozwoju tych młodych talentów. Dobry występ w kwalifikacjach nie tylko zapewni im cenne doświadczenie, ale także zbuduje pewność siebie na przyszłe wyzwania.

Wyniki losowania eliminacji Pucharu Azji 2025 AFC U-17:

Grupa A: IR Iran, Jordania (H), Syria, Hongkong, Chiny, Korea DPR

Grupa B: Afganistan, Bangladesz, Kambodża (H), Filipiny, Makau

Grupa C: Korea Południowa, Chiny PR (H), Bahrajn, Bhutan, Malediwy

Grupa D: Tajlandia (H), IndieBrunei Darussalam, Turkmenistan

Grupa E: Uzbekistan, Irak, Chińskie Tajpej (H), Palestyna

Grupa F: Japonia, Katar (H), Mongolia, Nepal

Grupa G: Australia, Indonezja, Kuwejt (H), Mariany Północne

Grupa H: Malezja, Laos (H), Zjednoczone Emiraty Arabskie, Liban

Grupa I: Jemen, Wietnam (H), Republika Kirgiska, Birma

Grupa J.: Tadżykistan, Oman, Singapur (H), Guam

Aby uzyskać więcej aktualizacji, śledź Khel teraz dalej Facebook, Świergot, Instagrama, Youtube; pobierz Khel teraz Aplikacja na Androida Lub aplikacja na iOS i dołącz do naszej społeczności na Whatsapp & Telegram.